Er waren heel wat mensen op de been bij de finish van de Elfstedentocht Vervolg van het Journaal Nadat de schaatssport al enige dagen plaatselijk was beoefend, kwamen op 28 Januari vele hanen in de provincie gereed, die todhten mogelijk maakten. Gemeente werken in Leeuwarden sloeg een dam bij de Verversbrug of Kippenloop om het warme water van fabrieken en bedrijven uit de stadsgrachten te weren. Zo hoopte men de organisatoren van de Elfsteden tocht, die deze wedstrijd graag bij de Oldehove wilden laten eindigen, een handje te helpen. w In de Doopsgezinde kerk gaf de goheel- onthouderszangvereniging „Excelsior" op 28 Januari een jubileumconcert. Het koor bestond een halve eeuw. -y? Op 29 Januari werd het Friese kam pioenschap op de korte baan, verreden op Tjallinga's ijsbaan, gewonnen door Tine de Vries uit Kortezwaag. Foto 4) Veertig jaar in dienst van de N.T.M. was de heer J. van der Zee op I Februari. De jubilaris bekleedt thans de functie van stationschef te Leeuwarden. „Leeuwarden-Ljouwert": de twee talige plaatsnaamborden werden bij de toegangswegen tot de Friese hoofdstad ge plaatst. >y? Voorbereiding van de Elfstedentocht op 2 Februari. In de Groene Weide meld den de rijders zich aan en ook kwamen van alle kanten belangstellenden opdagen. De R.O.N. zetelde 's avonds in „Centraal" in de Lombardsteeg. Het grote sehaatsevenement, de Elf stedentocht, was op 3 Februari. Om zes uur 's morgens was de start, om vijf minu ten over half twee bereikte Jeen van den Berg als eerste de finish bij de Oldehove. (Foto 5) w Op 5 Februari hield de dienst van Sociale Zaken de laatste uitdeling van schaatsen, vooral aan kinderen. In totaal werden bijna vierhonderd paar schaatsen uitgereikt. (Foto 6) w Een bijzondere dag voor de ijssport in Leeuwarden was 5 Februari. Toen werd achter de Prinsentuin de „gouden bal" ver reden. Deze wedstrijd voor vrouwen werd gewonnen door Martha Wieringa, de Ne derlandse kampioene. Op 62-jarige leeftijd overleed in het St. Bonifatius Hospitaal op 5 Februari ar chitect L. Reinalda, bouwer van o.a. de hervormde kweekschool Mariënburg. -,'f Op 6 Februari reisde de achtjarige Emiel Jillings van school 25 aan de Hui- zumerlaan, met meester Pijnaoker, naar Amsterdam om uit handen van burgemees ter d'Ailly een prijs van 250 gulden voor zijn school in ontvangst te nemen. Die prijs (de eerste voor de derde ldassers) won hij in de tekenwedstrijd van de Nationale Spaarraad en het Verbond voor Veilig Ver keer. 'M De heer J. Loman was op 11 Februari veertig jaar in dienst van Kingma's Bank. De jubilaris is thans algemeen procuratie houder.

Leeuwarder Gemeenschap | 1954 | | pagina 4