„Stokpaardje t Volgende maand: Hgg ,/r^eeuw<xrber /jemeenscljap" De filmstrook De vijf centen «3e p^eeuwdrier ^emeensdj^ 2 LAp Maandag 26 April begint in de Beurs de knutselaars-tentoonstelling „Het Stokpaardje", die tot en met Zaterdag 1 Mei duurt. Het is de tweede expositie van deze naam; de eerste was van 5 tot en met. 8 November 1952 en trok in deze vier dagen niet minder dan 21.000 bezoekers. Het was een stormloop, die niemand had verwacht ook de organisatoren niet. Zal het deze keer weer zo druk worden? Voorspellingen zijn moeilijk te maken, maar voor pessimisme is stellig geen aan leiding. Vooral, omdat nu al vaststaat, dat deze tentoonstelling minstens zo interessant wordt als de vorige is geweest. Een vol ledig overzicht van wat er komt kan nu nog niet worden gegeven, want de inge vulde aanmeldingsformulieren zijn nog lang niet alle terug. Het aantal verzonden formulieren is ongeveer 160 en dit tekent alvast de belangstelling van de knutselaars. Om der wille van de plaatsruimte hebben de organisatoren dan ook besloten de bovenzaal vrijwel geheel als expositie ruimte te gebruiken. Daar komen niet een bioscoopje en een „theetuin", zoals de vorige keer het geval was. k oor „Het Stokpaardje" is inmiddeLs een comité van aanbeveling gevormd, dat als volgt is samengesteld: Mr. H. F. Linthorst Homan, Commissaris der Koningin in Friesland; mr. A. A. M. van der Mculen, burgemeester van Leeu warden; H. Algra, lid van de Eerste Kamer, hoofdredacteur van het Friesch Dagblad; ir. H. H. Ph. Backer, directeur der Ge- meènte-lichtbedrijvenH. Bakker, directeur van Sociale Zaken; majoor-aalmoezenier Blanken; S. F. ten Brink, economisch directeur van het St. Bonifatius-Hospitaal; Kapelaan Broekman; J. Brouwer, lid van Gedeputeerde Staten; lt. Buisman; J. K. Dijkstra, wethouder van Onderwijs; mr. E. Foppes, directeur van het E.T.I.F.; mr. A. W. Haan, kantonrechter; K. Girisch, directeur van N.V. Vroom Dreesmann; nu-, A. J. Hazenberg, voorzitter van de Raad van Arbeid; C. A. Kruik, arts, direc teur van het Diakonessenhuis; N. Ottema, oud-notaris, conservator van het museum Het Princessehof; mej. A. Stulemeijer, maatschappelijk werkster; prof. dr. C. G. Wagenaar; overste Westra, waarnemend commandant van de vliegbasis Leeuwarden. Inlichtingen over deelname aan de ten toonstelling worden gegeven door het secretariaat Weerd 3, tel. 4889, na zes uur. liet snoeien van de bomen. Nieuws van de Stichting Steeds meer verenigingen en bedrijven tonen belangstelling voor de filmstrook van oud- Leeuwarden, samengesteld door de stichting Leeuwarder Gemeenschap. Men kent de condities: de huurprijs is slechts 1.50 per avond, waarbij men zelf voor het projectie-apparaat (voor klein- beeld) moet zorgen. Bij de film wordt een uitvoerige toelichting verstrekt. Aanvragen dient men te richten tot mej. R. Kooistra, Zuidergrachtswal 19, tel. 6844. Deze maand is of wordt de filmstrook ver toond door de Vrouwenbond van het N.V.V., de Bond van Staatspensionering, Koopmans' Meelfabrieken, het Diakonessen huis en het Old Burger Weeshuis. U weet, dat voel van het werk van de stich ting Leeuwarder Gemeenschap afhankelijk is van de medewerking aan de vijf-centen actie. Wij denken hierbij speciaal aan de inriediting van een sociëteit voor ouden van dagen, die een der belangrijkste programma punten van de Stichting is. Verenigingsbestuurders, die voor hun bijeen komsten deze toeslag van vijf cent op de entreeprijs willen heffen, kunnen de kaart jes, die ze bij de afdeling Financiën van de Gemeente bestellen, daartoe van een speciaal stempel laten voorzien. Ze betalen dan het totaal der stuivers als voorschot en ontvangen later, bij 'het inleveren van de overgebleven kaartjes, het te veel betaalde terug. Maandblad onder auspiciën van de Stichting „Leeuwarder Gemeenschap" 3e jaargang No. 3 Maart 1 954 Redactie-commissie Dr J. G. Aalders Mevr. A. J. Bearda Bakker-Stuiveling J. K. Dijkstra Pater P. v. d. Eisen O.P. J. J. La Maitre Jhr J. W. J. Witsen Elias Hoofdredacteur: W. H. Kuipers, Te'. 2003 Adres Redactie en Administratie: Voorstreek 101-103. Telefoon 8348, Abonnementsprijs f 1.80 per jaar Giro-nummer 9910 ten name N.V. Erven Koumans Smeding. Leeuwarden

Leeuwarder Gemeenschap | 1954 | | pagina 2