5 1 LEEUWARDEN LEEUWARDER OU RNAAL voor de periode 15 Februari tot en met 15 Maart 1 -k X In Zalen Schaaf beconcurreerden Friese amateur-accordeonisten elkaar. Kampioen werd Herman Swaagman, die daarmee het recht verwierf deel te nemen aan ben landelijk concours te Hilversum. In de ochtend van Maandag 15 Februari probeerden twee ijs- brekers van Harlingen uit het ijs in het Van Harinxmakanaal te breken. Doel van de reis was Leeuwarden, maar na zeshonderd meter moesten de schepen de strijd staken. Ze waren toen twee uren onder weg. Op dezelfde ochtend maakte een personentreintje een proefrit van Leeuwarden naar Dokkum. Dit eertijds zo belangrijke middel voor het streekvervoer, dat sinds lang door de-autobus is verdrongen, werd tijdelijk in ere hersteld, in verband met d'e opdooi, die het zware verkeer over vele wegen ongewenst maakte, wegens het gevaar van beschadiging van de bestrating. Slechts snelle dooi kon de narigheid tot een minimum beperken, maar deze bleef uit. De moeilijkheden betroffen uiteraard ook het vrachtvervoer. Op Dinsdag 16 Februari maakte bet boemeltje van Dokkum de eerste ritten voor passagiers. Het traject Doikkum-Leeuwarden werd in ruim anderhalf uur afgelegd'. Op het Leeuwarder busstation was het rustiger dan gewoonlijk, door het uitvallen van een groot deel van de busdiensten. w Vliegtuigen van de basis Leeuwarden brachten op Dinsdag 16 Februari levensmiddelen naar het geïsoleerde Ameland. In achttien vluchten werden 22 zakken meel, pakken margarine, drank, vlees, post en ook nog één passagier vervoerd. Op 16 Februari werd in de Beurs de verpachting van staanplaatsen op de Leeuwarder kermis gehouden. Er was veel belangstelling. De kermis begint op 19 Jifli. Van de Commissie Dierentehuis, ingesteld door de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren met het doel zo snel mogelijk tot de bouw van een goed dierentehuis te komen, is de Commissaris der Koningin beschermheer geworden. Het ere-voorzittersehap is aan vaard door de burgemeester van Leeuwarden, mr. A. A. M. van der Meiden. Het opnieuw invallen van de vorst maakte op Woensdag IT Februari een (voorlopig) einde aan de opdooi. De bussen konden weer rijden en het boemeltje naar Dokkum kon op stal worden gezet. w De eerste avond voor amateurs van de stichting „Leeuwarder Gemeenschap" werd op 17 Februari in de Groene Weide gehouden. Er werd een gevarieerd1 programma van zang, muziek en voordracht afgewerkt, (foto 1: een „vterlumdig" nummer piano) Met het gezelschap „Theater" verscheen Rika Hopper op 17 Februari voor het laatst in Leeuwarden. Voor Kunst aan Allen werd opgevoerd „Anastasia" van Marcelle Maurette. Na afloop werd de 77-jarige actrice gehuldigd; zij werd toegesproken door jbr. J. W. J. Witsen Elias. w Door een 14-6 overwinning op de damclub uit Meppel, behaalde- de Damclub Leeuwarden voor de zeverrd'e maal het provinciaal club kampioenschap. De opnieuw ingevallen vorst deed- de ijssport weer herleven. Op 18 Februari werden op vele plaatsen wedstrijden op de schaats ge houden.

Leeuwarder Gemeenschap | 1954 | | pagina 3