feestweeb in Ijet laatst vaia j]/\ti djtwdrler Ijemeensdjafi In de stad De vijf centen De filmstrook Jje p^eeuwaricr /jemeensdjaji Andere gebeurtenissen Nieuws van de Stichting Marijke Meu zal met een grote stoet volgelingen door de stad trekken. Pr staat de Leeuwarders deze zomer heel wat te wachten aan prettige en feestelijke Jgebeurtenissen. Het hoogtepunt kan de feestweek in deze Meimaand worden, die op Maandag 24 Mei begint en de Zaterdag daarna eindigt. Dit is de week, waarin Hemel vaartsdag valt, maar er zal méér te beleven zijn dan de traditionele bloemenmarkt op deze dag. Aanleiding tot de feestelijkheden geeft allereerst de officiële opening van het Kunstcentrum, met het Pier Pandermuseum, in de Prinsentuin. Daarbij komt nog, dat er op 25 en 26 Mei een congres van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten in Leeuwarden wordt gehouden, waaraan zo'n duizend burgemeesters en gemeente-secretaris sen zullen deelnemen. En ten slotte: op 27, 28 en 29 Mei zijn vliegdemonstraties op de Vliegbasis. De opening van het Kunstcentrum heeft o.m. aanleiding gegeven tot het organiseren van een grote historische optocht, die Marijke Meu met groot gevolg uitbeeldt. Dat men met recht van „groot gevolg" kan spreken moge blijken uit 'het feit, dat de stoet uit ongeveer driehonderd personen komt te bestaan. Het wordt een schouwspel, dat de achttiende eeuw, toen Leeuwarden hofstad was, doet herleven, de tijd van rij tuigen, draagstoelen, edelen, ruiters en sol daten. Deze schilderachtige stoet zal op Dinsdag 25 Mei door de stad trekken, waar na in de Prinsentuin 's avonds feestelijk heden worden gehouden. Verder staat op het programma voor de week van 24 tot en met 29 Mei een histo rische verkoopmarkt in de binnenstad, die Aan de verantwoording van de vijf centen actie ontbreekt deze keer het grote bedrag, dat door middel van de Warenschouw ten goede komt aan de stichting Leeuwarder Gemeenschap. De penningmeester had, bij het afsluiten van dit blad, de afrekening daarvan nog niet ontvangen. Bijdragen wer- ver9ierd zal worden. Er zijn al besprekin gen gevoerd om tot een uniforme versie ring met vlaggen en wimpels te komen van de volgende straten: Nieuwestad, Weerd, St. Jacobsstraat, Wirdumerdijk, Peperstraat: Weaze, Berlikumermarkt, Oude en Nieuwe Oosterstraat, Voorstreek, Kelders, Naauw, Groentemarkt, Wortelhaven, Tuinen, Korf- makerstraat, Prins Hendrikstraat en Oude Doelesteeg. Voor deze versieringen zorgen middenstand en grootwinkelbedrijf, terwijl de gemeente zich belast met het opfleuren van de Langopijp, de omgeving van de Beurs (waar het congres van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten wordt gehou den), Hofplein, Stationsplein, Paardepijp en Brol. De totale lengte van de versierde straten is ongeveer vier kilometer. Voorts mag vermeld worden, dat van 25 tot en met 29 Mei de Elfstedenwandeltocht wordt gehouden. den genoteerd van de Algemene Neder landse Invalidenbond, het accordeon- ensemble P. de Vries en de Vrouwenbond van de P.v.d.A. Bestellingen voor de filmstrook van oud- Maandblad onder auspiciën van de Stichting „Leeuwarder Gemeenschap' 3e jaargang No. 4 April 1954 Redactie-commissie Dr J. G. Aalders Mevr. A. J. Bearda Bakker-Stuiveling J. K. Dijkstra Pater P. v. d. Eisen O.P. J. J. La Maitre Jhr J. W. J. Wltsen Elias Hoofdredacteur: W. H. Kuipers, Te'. 2003 Adres Redactie en Administratie: Voorstreek 101-103, Telefoon 8348. Abonnementsprijs f 1.80 per jaar Giro-nummer 9910 ten name N.V. Erven Koumans Smeding. Leeuwarden V— Voor de komende maanden staan verder de volgende gebeurtenissen op het pro gramma: 12 Juni: Zangfestival, Prinsentuin. 19 Juni: Congres Kon. Ned. Toonkunste naarsvereniging. 23 Juni: Volkszang-toogdag. 25 en 26 Juni: Internationaal volksdans- festival, Prinsentuin. 3 Juli: Muziekfestival, Prinsentuin. 14 Juli: Historisch spel, Prinsentuin. 19 t.m. 26 Juli: Kermis. 6 Augustus: Jubileum paardenkeuring. 31 Augustus: Inter-prov. contactdag. 3 en 4 September: Congres Gewestelijke j Cultuur. 7, 8 en 9 Sept.: Jubileum rundvcekeuring. 24 Sept.: Jubileum paardenkeuring. 14 October: Congres Kon. Mij ter bevorde ring van de Geneeskunde. Gedurende de gehele zomer, van 12 Juli t/m 4 Sept. op Zaterdagen en Woensdagen op verschillende plaatsen openluoht-concer- I ten, onder auspiciën van de Leeuwarder I Gemeenschap. Leeuwarden (met uitvoerige toelichting) ;j kunnen worden gedaan bij mej. R. Kooistra, secretariaat D.L.G., Zuidergrachtswal, tel. j 6844. De kosten zijn 1,50 per avond. De strook is of wordt vertoond voor het personeel van het P.E.B. en leden van de Ver. van Ohr. Kleuteronderwijs.

Leeuwarder Gemeenschap | 1954 | | pagina 2