LEEUWARDER OU RN AAL lissen voor de periode 15 Maart tot en met 4 April 3 2003 warden verder t pro- ikunste- Iksdans- ag. r# estelijkc euring. icvorde- 12 Juli nsdagen -concer- uwarder lichting) vooistra, val, tel ■ond. 'oor het van de Op de avond van 16 Maart raakte op het emplacement van de Spoorwegen een wagen met vlas in brand. De brandweer was enige uren met het blussingswerk bezig. De brand had een zeer merkwaar dige oorzaak: bij het afdekken werd een nat touw tegen de electrische bovenleiding gegooid, waardoor een soort „blikseminslag" ontstond. Op 19 Maart werd een proef genomen met de nieuwe natrium- verlichting op de Harlingerstraatweg tussen de Engelsestraat en het nieuwe Ilarlingerplein. De fundering van de nieuwe weg en het plein naderde haar voltooiing, (foto 1) Eveneens op 19 Maart werd de tweede Burgerdag-bijeenkomst in de Beurs gehouden. Het doel van deze bijeenkomsten is jonge mensen, die de kiesgerechtigde leeftijd hebben bereikt, iets te ver tellen over de rechten en plichten, die met de demooratie zijn ver bonden. Spreker was het Tweede Kamerlid dr. ir. A. Vondeling, er was een forum van vijf raadsleden en 'het Politiemuziekcorps zorgde voor de vrolijke noot. Men begon met het slopen van de goederenloods op het spoorweg emplacement. Van Gend en Loos werd daardoor naar de veelading verdreven. Er komt een nieuw gebouw, dat tevens een modern ge bouw zal worden, met veel glas. Op 24 Maart werd afscheid genomen van mej. E. Kaastra, hoofd van de gemeentelijke Kleuterscliool 1, die na 45 dienstjaren het onder wijs met pensioen ging verlaten. De tiende Warenschouw begon op de avond van 26 Maart met vuurwerk voor de Beurs, waar deze tentoonstelling van de Leeuwar der middenstand werd gehouden. De openingsrede werd uitgesproken door burgemeester mr. A. A. M. van der Meulen. (foto 2) B. en W. maakten hun plannen bekend om de grote verkeers wegen van een natriumverlichting te voorzien. Voor deze vale, maar zeer intensieve verlichting komen in aanmerking de Groningerstraat- weg, de Noorderweg, de Spanjaardslaan en de Leeuwrikstraat (Oost- West), de Verlengde Schrans, de Schrans, de Wirdumerdijk, het Zaai land, het Ruiterskwartier, de Westerplantage, de Harlingcrsingel en de Harlingerstraatweg (Zuid-West), de mr. P. J. Troelstraweg, ten slotte de Nieuweweg, de Keizersgracht, de Wijbrand de Geeststraat en de Blceklaan (Zuid-Oost). Aan weerskanten van de Oude Waag werden op 29 Maart lei linden geplant, ter verfraaiing van dit punt in de stad, waar oud en nieuw elkaar ontmoeten. De linden zullen eens een aaneengesloten heg vormen, wanneer de groeikracht groot genoeg en de jeugdbal- dadigheid klein genoeg is. De Warenschouw mocht zich niet alleen in de gunst van grote drommen gewone bezoekers verheugen, maar ook in de belangstelling van hoge autoriteiten. Op 29 Maart bracht de staatssecretaris van Economische Zaken, dr. J. Veldkamp, een bezoek aan deze tentoon stelling, waarbij hij werd vergezeld door o.m. mr. H. P. Linthorst Homan, de Commissaris der Koningin. Mr. J. B. J. Heijmeijer, tot dusver raadsheer in het Gerechtshof, werd op 31 Maart geïnstalleerd als vice-president van dit hof.

Leeuwarder Gemeenschap | 1954 | | pagina 3