5?ee«>t djitwa,rltr /jemeeKscUfi $e rbeuwarber /feMeensci^ Nieuws van de Stichting IN DE STAD Vergadering „Leeuwarder Gemeenschap" De vijf centen De filmstrook J. J. La Maitre t Leeuwarden congresstad Nieuwe gymnastiekvereniging Maandblad onder auspiciën van de Stichting „Leeuwarder Gemeenschap" 3e jaargang No. 5 Mei 1954 Redacti«-commissie Dr J. G. Aalders Mevr. A. J. Bearda Bakker-Stuiveling i. K. Dijkstra Pater P. v. d. Eisen O.P. Jhr J. W. J. Witsen Elias Hoofdredacteur: W. H. Kuipers, Tel. 2003 Adres Redactie en Administratie Voorstreek 101-103. Telefoon 8348. Abonnementsprijs f 1.80 per jaar Giro-nummer 9910 ten name N.V. Erven Koumans Smeding. Leeuwarden Ter gelegenheid van de opening van het „Kunstsintrum Prinsetun" is het volgende feestprogramma opgesteld: 24 Mei: Muzikale stertoeht naar de Prinsen tuin, met medewerking van „Ons Ge noegen", „Politie Harmonie", „Euphonia", „Volharding", „Soli Deo Gfciria", „De Lijempf" en „Looft den Heer". Na aankomst in de Prinsentuin om acht uur, begint daar een concert door het Leeuwar der Mannenkoor, de zangvereniging „Excel sior" en de Posfcharmonie. 25 Mei: Grote historische optocht met als motief een bezoek van Marijke Muoi en de jonge Prins aan Leeuwarden en de Prinsen tuin. Intocht per Statenjacht langs het Nieuwe Kanaal, aankomst Willemskade 18.15 uur. Rijtoer door de stad naar de Prinsentuin, aankomst Prinsentuin 20.15 uur. Avondvoorstelling, aanvang 20.30 uur. Koorzang Ljouwerter Kritekoar. Hoge- sehool-rijnummer: Willem Vlaanderen pre senteert zijn Engelse volbloedpaarden Aman en Zephir, in dubbel-hogeschool voor gereden door Margaret en Egizio Carré. „Fostedina", ballet Marjo. Hogeschool- rijnummer: hogeschoolpaard en ballerina door Margaret Carré op Aman en Jo Williams, ballerina. Koorzang Ljouwert Kritekoar. Muziek in de feestelijk versierde stad van 24 t.m. 29 Mei. Kunstsintrum. Tentoonstellingszaal: van 24 Mei tot en met 20 Juni expositie van werk van J. Bieruma Oosting, wijlen professor Junes en G. Westerman. Museum Pier Pander. Tentoonstelling van het nagelaten werk van Pier Pander. In de dezer dagen gehouden vergadering van de stichting „Leeuwarder Gemeen schap" zijn drie nieuwe bestuursleden ver welkomd door de voorzitter, mr, A. A. M. van der Meulen. Het zijn mevrouw G. Faber—Homstra (in de plaats van drs J. J. van Weringh), de heer S. de Bruin (in de plaats van de heer N. Bloemendaal) en W. H. Sloot (in de plaats van wijlen de heer J. Greben). Medegedeeld werd, dat de filmstrook met beelden van oud-Leeuwarden dit seizoen 28 keer is verhuurd. De reacties waren zeer gunstig, maar zouden nog meer tot uit drukking moeten komen in het aantal keren, dat van deze strook gebruik wordt gemaakt. Dit geldt in het bijzonder voor het onder wijs. De heer Slaterus, gedelegeerde voor de „Leeuwarder Gemeenschap" in het knut selaarscomité „Het Stokpaardje', bracht een voorlopig verslag uit over de laatste tentoon stelling. Het bezoek was iets geringer dan de eerste keer; de inkomsten waren in beide gevallen echter ongeveer gelijk, om dat kinderen nu een kwartje moesten beta len, terwijl de eerste keer slechts tien cent entrée voor kinderen werd geheven. Ook van deze tentoonstelling zullen de baten voor een gelijksoortig doel worden gereser veerd; gedacht wordt aan het knutselcen- trum, dat „Het Stokpaardje" denkt op te richten. Besloten werd dit jaar weer 3700 beschik baar te stellen voor de Stins en 1000 voor het Comité Vaeantie-ontspanning. Het financiële overzicht over de periode van 21 September 1953 t.m. 23 April 1954 ver meldt een beginsaldo van 2300,34 en een eindsaldo van 5180,57. De vijf-centen actie leverde in deze periode 3155,75 op, een bedrag, dat aanmerkelijk hoger zou kunnen zijn, want aan deze actie namen slechts negentien verenigingen en instellin gen deel. Door deze tentoonstelling is de kas van de Stichting met ƒ701.85 gespekt. Ook de tentoonstelling „Het Stokpaardje" heeft flinke baten afgeworpen (het batig saldo is nog niet bekend), maar men weet. dat dit geld gereserveerd wordt voor een doel. dat aansluit bij dat van de tentoon stelling: de besteding van de vrije tijd. Nog steeds stelt de stichting „Leeuwarder Gemeenschap"' een projectiestrook met on geveer vijftig beelden van oud-Leeuwarden beschikbaar voor verenigingen, scholen enz. De huurprijs is slechts 1.50 per avond; m°n krijgt dan ook een uitvoerige toelichting. Voor het huren van deze strook stelle men zich in verbinding met mej. R. Kooistra, tel. 6844. Het belangrijkste bedrag, dat wij deze keer in het kader van de vijf centenactie voor de stichting „Leeuwarder Gemeenschap" kun nen vermelden komt van de Warensohouw. De Leeuwarder Gemeenschap, zowel de Stichting van deze naam als het maandblad, hebben een ernstig verlies geleden door het overlijden van de beer J. J. La Maitre op 16 Mei. De heer La Maitre, die 72 jaar oud is geworden, heeft van de oprichting af deel uitgemaakt van het dagelijks bestuur van de stichting „Leeuwarder Gemeen schap" waarvan hij een actief en belang stellend medewerker is geweest. Aan deze activiteit kon dé heer La Maitre de laatste jaren helaas slechts in beperkte mate uiting geven, toen ziekte zijn werkzaamheid sterk afremde. De belangstelling bleef echter be staan en deze gold ook ons maandblad, dat de heer La Maitre onder de leden van haar redactiecommissie mocht tellen. In aanvulling op de mededelingen onder het hoofd „Andere gebeurtenissen" in ons blad van de vorige maand kunnen wij mededelen, dat het congres van de Koninklijke Neder landse Maatschappij tot bevordering der Genee.-dcunst in Leeuwarden op 14. 15 en 16 October wordt gehouden. Opgericht is dc gymnastiekvereniging ,-De Oldehovc", die nu reeds ruim honderd leden telt. Het bestuur is als volgt samengesteld: J. Buter, voorzitter, R. Dijkstra, mevr. v. d. Jagt, P. Brandenburg, J. Heerema, F. Wit voet, M. v. d. Goot.

Leeuwarder Gemeenschap | 1954 | | pagina 2