Van Pik je eu Flik je 15 Een verhaal voor de kinderen van Tante Pannekoek p.aar zitten ze nu! Juffrouw Kriebel- staart en de muizenkinderen in de klas Pikje in de paraplubak Biete bauw naast de paraplubak! Bietebauw, een beetje slaperig van de zon, die buiten zo lekker warm op zijn velletje heeft geschenen, knippert met zijn ogen en wordt slaperig. Hij zit hele maal stil en wordt zo doezelig, dat hij niet eens meer het lekkere muizen luchtje ruikt. Pikje, doodsbenauwd, verroert zich niet onder in de paraplubak. Zelfs zijn staar tje beweegt niet en zijn snorharen tril len niet. Hoe komt hij eruit? En wat doet Bietebauw dis hij eruit komt? Op eens bedenkt hij, hoe meester Trilsnor hen op de gymnastiekles geleerd heeft om aan de ringen te gaan hangen en hoe dan telkens een muis aan de staart van de andere muis vasthaakt. (Jullie hebben het plaatje nog wel? Het stond in het April-nummer.) Als ze dat nu hier ook eens konden doen: een levende ketting van muizen en muizenstaarten! Hè, wat zou dat heerlijk zijn. Maar Pikje begint weer hard te zuchten, net als voor de som, die niet uitkwam het zou toch niets helpen. Want als zij hem wilden redden, dan kwam Kater Bietebauw een handje (verkeerd) hel pen, die zat immers naast de paraplu bak! Arme, arme Pikje; hoe moet dat nu? In de klas wordt niet gewerkt. En Juf frouw Kriebelstaart vertelt géén ver haaltje. Allemaal zitten ze zwijgend en met bedroefde snuitjes. Hóé krijgen ze Pikje uit de paraplubak? Opeens steekt Dikke Pokkie zijn rechter voorpootje op. „Juffrouw Kriebelstaart, ik weet wat!", roept hij opgewonden uit. Alle muisjes schrikken op, wat zou dat wel zijn, dat Dikke Pokkie gaat ver tellen „We hebben op gymnastiek geleerd om met de staarten aan elkaar vast te ha ken en dan zo een ketting te vormen en als wij nu eerst tegen de paraplubak opklimmen en dan laten we ons aan de binnenkant zakken en dan hangen we allemaal aan elkaar's staart en dan kan Pikje er zómaar uit klimmen, langs onze ruggen!!" Dikke Pokkie heeft nog nooit zo veel en zo vlug achter elkaar gesproken. Juffrouw Kriebelstaart is er helemaal van onder de indruk. Voor dat zij echter wat kan zeggen, roept Flikje: „Ja, maar, Kater Bietebauw zit bij de paraplubak!" Ja. dat is waar ook. Alle muisjes kijken weer bedroefd. Kater Bietebauw! Maar Juffrouw Kriebelstaart weet er wat op. „Luister, kinderen, dat plan van Pokkie is helemaal niet zo raar. Een van jullie moet naar meester Trilsnor rennen, zo hard als hij kan. Als meester er aan komt, moeten alle muizenjongens meteen naar de bak hollen en precies doen wat meester zegt. Alle muizen meisjes blijven rustig hier zitten, ze mogen wel voor het gaatje kijken. En een van ons moet Bietebauw afleiden, zodat die weg is wanneer meester Tril snor er aan komt. Pokkie, jij moet mees ter halen!" 't Is doodstil in de klas. Nu komt het. Wie moet Bietebauw afleiden? Dat is een gevaarlijk werkje. „Dat doe ik", zegt Juffrouw Kriebel staart. „En nu gauw aan de slag!" En meteen vliegt zij het gaatje door, de gang langs, vlak langs Bietebauw, die opeens klaar wakker wordt en met een ook aan het rennen gaat. Zo gauw Dikke Pokkie dat ziet, draaft hij zo hard hij kan naar meester Trilsnor geluk kig, meester is thuis. Die begrijpt met een, dat er hulp nodig is. Hij holt mee terug. En dan horen de muizenjongens de bekende commando's: „Boven op el kaar gaan staanDikke Pokkie on der, die is de stevigstezo, nu de staart van de bovenste naar binnen Grijsje, jij aan de binnenkant, dan jij, dan jijEn zo gaat het door, vlug worden meester's orders uitgevoerd, de ene muis hangt aan de staart van de andere muis. En daar horen ze de stem van Pikje al: „Ik heb beetdaar kom ik aanen jawel, vlug klimt hij tegen de muizen-ketting op, staat bo ven op de rand van de paraplubak, zakt vlug langs de opgestapelde muisjes af en valt zo maar in de voorpootjes van meester Trilsnor! Hij is gered! „Jongens, terug komen", roept meester „en dan vlug naar de klas". De muisjes zijn vliegensvlug opgeklommen en af- geklauterd en rennen zo hard ze kun nen naar het gaatje, waar alle muizen meisjes elkaar hebben staan te verdrin gen om de redding van Pikje maar goed te kunnen zien. Het is gelukt! Hoera!! Maar waar zijn Kater Bietebauw en Juffrouw Kriebelstaart?

Leeuwarder Gemeenschap | 1954 | | pagina 15