LEEUWARDE R ^OU RN AAL voor de periode 1 Juni tot en met 30 Juni 4 I De eerste dag van Juni: de door velen lang verbeide dag van de opening van het hengelseizoen. Duizenden zochten in de vroege morgen het viswater op. (foto 1.) Op 1 en 2 Juni had Veilig Verkeer weer de Veiligheidslaan op de Veemarkt ingericht. Automobilisten konden hier hun wa gens aan een gratis onderzoek laten onderwerpen. De verbouwde en gemoderniseerde Industrie- en Huishoud school in de Speelmanstraat werd op 1 Juni officieel heropend. Woensdag 2 Juni was de dag, waarop het echtpoar J. Post mus en J. Renia, wonend in de Eebuurt, zestig jaar was ge trouwd. Mejuffrouw M. J. Rijkmans heeft op 3 Juni afscheid geno men als leidster van de Bejaardensociëteit van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers. Op 1 Juli zou zij namelijk haar apo theek overdragen, om zich daarna buiten Leeuwarden te vesti gen. De band met de Sociëteit bleef echter bestaan, want mej. Rijkmans werd tot erelid benoemd. Op 3 Juni is de 47-jarige rangeerder van de N.S. J. Urbach met zijn fiets in het water van het Spoordok geraakt en door verdrinking om het leven gekomen. Professor dr C. G. Wagenaar overleed op 3 Juni na een vrij ernstige ziekte op zeventigjarige leeftijd. Sinds 1927 was hij predikant bij de Nederlandse Hervormde gemeente en de laatste jaren was hij emeritus-predikant. Hij heeft geruime tijd een buitengewoon hoogleraarschap vanwege de Nederlandse Evan gelische Vereniging aan de Groninger Universiteit bekleed. In het gebouw van het Old Burger Weeshuis aan de Nieuwe- stad werd op 4 Juni een gedenksteen onthuld ter nagedachte nis van ds J. van Belkum, die in 1851 in Leeuwarden werd ge boren, naar Zuid-Afrika ging en daar de oprichter werd van de theologische faculteit van de universiteit te Pretoria. Dr S. P. Engelbrecht, hoogleraar aan deze faculteit, die in Nederland vertoefde, onthulde de steen om daarmee de inrichting te eren, die een aandeel heeft gehad in de opvoeding van de jonge Van Belkum en hem in de gelegenheid stelde theologie te studeren. Baptisten uit Norden in het Duitse Oost-Friesland bezoch ten gedurende de Pinksterdagen (6 en 7 Juni) hun geloofsge noten in Leeuwarden, (foto 2.) Op 9 Juni vertrok de auteur Jaques Gans met een vigilante uit Leeuwarden voor een reisje in ouderwetse stijl naar Maas tricht. De heer P. Poelsma ging mee a.ls koetsier-met-lange-jas- en-hoge-hoed. (foto 3.) Prins Bernhard, die op 10 en 11 Juni een werkbezoek aan Friesland bracht, legde op de tweede dag de „eerst steen" (in tweevoud) voor de nieuwe industriehallen aan de Snekertrek- weg. De Prins bezocht verder Koopmans Meelfabrieken en de Condens, waar hij de eerste steen metselde voor het nieuwe labora torium.

Leeuwarder Gemeenschap | 1954 | | pagina 4