5°u '1 LEEUWARDER R N AAL voor de periode 1 Augustus tot en met 31 Augustus De officier van Justitie voor economische strafzaken, mr. H. W. Kuipers, liet op 3 Augustus aan een groentehandelaar in de binnen stad een bevel uitreiken om zich te houden aan de vacantieregeling, zoals deze door de gemeenteraad is vastgesteld. Onder de in het centrum gevestigde groentewinkeliers bestonden ernstige bezwaren tegen deze regeling; drie winkeliers, die zich daaraan niet hielden, werden bekeurd. Op 4 Augustus heeft de raad besloten de instandhouding van „Het Baken" noodzakelijk te verklaren. Op deze manier wil men trachten subsidie voor deze instelling te krijgen, op grond van de Nijverheidswet. In 1948 werd het subsidie van het ministerie van Sociale Zaken ingetrokken en sindsdien verkeerde „Het Baken" voortdurend in financiële moeilijkheden. In de Kraamkliniek werd op 5 Augustus de tweeduizendste baby sinds de oprichting geboren. Het was een dochtertje van mevrouw Van Dijk uit Anjum. De oud-commissaris der Koningin in Friesland, mr P. A. V. baron Van Harinxma thoe Slooten, is in de nacht van 4 op 5 Augustus te Olterterp overleden. Hij was commissaris der Koningin van 1909 tot 1945 en bereikte de leeftijd van 83 jaar. Vrijdag 6 Augustus: slotdag van de ondanks het ongunstige weer welgeslaagde Vacantie-Ontspanning. Een lange stoet van verklede kinderen, die door de stad trok, besloot het feest. De collecte bracht 903,67 op. (foto 1 Deelnemers aan het internationale Esperantocongres, dat in Haarlem werd gehouden, bezochten na afloop daarvan Friesland. Het uit 150 personen bestaande gezelschap werd op 9 Augustus door het gemeentebestuur van Leeuwarden ontvangen. Loco-burgemeester J. K. Dijkstra sprak de congressisten toe in het Esperanto. Dit „post- kongreso" in de Friese hoofdstad werd op 11 Augustus gesloten (foto 2: in de Prinsentuin) Op 64-jarige leeftijd overleed op 13 Augustus ds D. Bakker van Huizum. Als religieus-socialist was hij een der voornaamste figuren in de Blijde Wereldbeweging en voorzitter van de noordelijke com missie van de Woodbrookers. De Christelijke sportvereniging „Leeuwarder Zwaluwen" vierde op 14 Augustus haar dertigjarig bestaan. Maandag 16 Augustus verhuisden de bodediensten tijdelijk van hun terrein op het Oldehoofsterkerkhof naar het Cambuurplein, in verband met de opbouw van de Energie-tentoonstelling, (foto 3) Dinsdag 17 Augustus: einde van de zomervacanties voor de meeste lagere scholen, (foto 4: laatste vacantiedag) Een straaljager van Soesterberg stortte op de middag van 20 Augustus neer bij Tzum, kort na de start van de vliegbasis Leeuwar den. De bestuurder, de 22-jarige ongehuwde reserve sergeant-vlieger E. Elshout uit Sliedrecht, kwam om het leven. Op de Wilhelminabaan werd de versiering aangebracht voor het Stamboek-jubileum (foto 5) Op 31 Augustus werd te Leeuwarden de interprovinciale con tactdag van ambtenaren bij provinciale griffies gehouden. Het pro gramma bestond uit sport, excursies en een feestavond in de Harmonie. De stadsdienst maakte deze maand welgeslaagde rondritten door oud en nieuw Leeuwarden (foto 6) SSjflBa

Leeuwarder Gemeenschap | 1954 | | pagina 3