c^eewwarier /jemeensdjali Nieuws van de Stichting Vijl-centenactie vraagt weer de aandacht Feiten en leitjes uit de vorige eeuw ■3e «^eeuwarier LjemeewcLi asting 20/120 f] fciTI P*I)S>7 Beelden van oud-Leeuwarden herfst is al een flink stuk opgeschoten, we zijn zo langzamerhand weer midden in het seizoen der vergaderingen, feestavonden enz. terecht gekomen. En daarom menen wij andermaal de aandacht te moeten vestigen op de vijf-centen-actie van de Stichting Leeuwarder Gemeenschap, die immers gekoppeld is aan dergelijke bijeenkomsten, waar de bezoekers entree betalen en geen bezwaar kunnen maken tegen een toeslag van vijf cent, die aan de Stichting ten goede komt. Wanneer, een goed begin het halve werk is, dan moet de actie dit seizoen wel bijzonder gunstige resultaten hebben, want op de grens van zomer en herfst werd hieraan wel een bijzonder krachtige stoot in de goede richting gegeven. De organisatoren van de Energietèntoonstelling vergaten namelijk, bij alle be slommeringen van het voorbereidende werk, de Leeuwarder Gemeenschap niet en ver bonden de stuiver aan de toegangsprijs. Dit leverde een bedrag van niet minder dan 2790,90 op. Wat de Waren schouw deze keer heeft opgeleverd kunnen wij nog niet mede delen, maar we mogen deze „trouwe klant" wel even noemen. Goed: u organiseert aks verenigingsbestuur der of anderszins geen tentoonstellingen met zulke indrukwekkende aantallen bezoekers als .met Energietèntoonstelling of Waren- sohouw het geval is. Maar desondanks is ook uw medewerking aan deze actie van het grootste belang; slechts wanneer deze algemeen wordt kan de Stichting zich 15 Augustus 1827. Een opzichter legt de eerste steen van de straatweg tussen Unia Pypke en de Slotten, tussen Wijt- gaard en Barrahuis. 24 Augustus 1827. In de Schouwburg te Leeuwarden opgevoerd; „Het Horo- logie en de Amandeltaart", vergezeld van enige dichtregels, toepasselijk op de verjaardag van Z.M. de Koning. 14 December 1827. L. Schierbeek, boek handelaar op de Nieuwestad, richt een steendrukkerij op. verzekerd weten van de financiële mogelijk heid van haar belangrijke werk voor de Leeuwarder gemeenschap. U weet, dat dit zeer veelzijdig is en voor uitbreiding vat baar. We wijzen op de steun, die verleend wordt aan de Stins en op het initiatief en de verzorging van de Vacantieontspanning. Dan is er het plan tot het inrichten van een Iloe was het vroeger in de stad? Een uiter aard onvolledig, maar zeer aantrekkelijk beeld of liever: een serie beelden daarvan biedt de filmstrook, die de Stich ting Leeuwarder Gemeenschap heeft laten maken van prenten enz., die aanwezig zijn in de gemeentelijke verzameling. Leeuwar den in vroeger eeuwen trekt aldus in prach tige projectiebeelden aan uw oog voorbij en voor de gesproken toelichting is een uit voerige beschrijving van de serie prenten beschikbaar. De filmstrook kan worden vertoond met Maandblad onder auspiciën van de Stichting „Leeuwarder Gemeenschap" 3e jaarg. No. 10 October 1954 Redactie-commissie Dr J. G. Aalders Mevr. A. J. Bearda Bakker-Stuiveling J. K. Dijkstra Pater P. v. d. Eisen O.P. Jhr J. W. J. Witsen Elias Hoofdredacteur: W. H. Kuipers, Tel. 2003 Adres Redactie en Administratie: Voorstreek 101-103. Telefoon 8348. Abonnementsprijs f 1.80 per jaar Giro-nummer 9910 ten name N.V. Erven Koumans Smeding. Leeuwarden sociëteit voor bejaarden. De omzetting daar van in werkelijkheid hangt af van de be schikbare middelen. Anders gezegd: het hangt af van de vraag of de Leeuwarders voor hun ontspanning één stuiver extra wil len offeren of de ouden van dagen wat ont spanning zullen kunnen krijgen. Zakelijk is de vijfcenten-actie als volgt ge organiseerd. Wie toegangsbewijzen bestelt bij de afdeling Financiën van de Gemeente secretarie, kan daarbij opgeven de stuiver toeslag te laten berekenen. De kaartjes wor den dan van een speciaal stempel voorzien en men betaalt, bij wijze van voorschot, voor elk kaartje vijf cent extra. Bij de defi nitieve afrekening ontvangt men uiteraard evenveel stuivers terug als er kaartjes wor den ingeleverd. Laat in het vervolg geen enkel entreebewijs bet stempel van de Leeuwarder gemeen schap ontberen. Ilet is een ereteken! elke kleinbeeldprojector en bevat vijftig beelden. Voor de aanvulling van vergade ringen, voor jeugdverenigingen en vooral ook voor scholen kan deze historische voor lichting ten zeerste worden aanbevolen. Men kan de strook huren voor het geringe bedrag van 1.50 per avond. Het beheer j en de administratie zijn in handen van me). R. Kooistra, p.a. Phoenix-rijwielfabriek, 7..- j Graohtswal 19. Tel. 6844. Het verdient uiteraard aanbeveling de strook tijdig te reserveren, wanneer men een bepaalde datum op het oog heeft. VA* OE o; O

Leeuwarder Gemeenschap | 1954 | | pagina 2