LEEUWARDER ^OURNAAL voor de periode 1 October tot en met 31 October Op 1 October legde dr P. C. Römer zijn praktijk als oogarts in Leeuwarden neer, na 33 jaren hier de oog heelkunde te hebben gediend. Dr Römer is vertrokken naar Oosterbeek. In de voormalige Schippersschool in de Perjcstraat is op 5 October de Middelbare Landbouwschool geopend. De eerste cursus begon met zestien leerlingen. Te zijner tijd zal de thans nog provisorische huisvesting door een definitieve worden vervangen. Op 5 October is in zijn woning in de Raadhuisstraat overleden de heer E. P. Faber. Hij bereikte de leeftijd van 99 jaar en was de oudste mannelijke ingezetene van Leeuwarden. Lange jaren was hij inspecteur van een veeverzekeringsmaatschappij. De directie van de C.A.F. heeft de laatste jaren de jubilea van personeelsleden „opgespaard" om al deze heugelijke gebeurtenissen met één groot leest te kunnen vieren. Dit gebeurde op 5 October, toen negentien per soneelsleden werden gehuldigd wegens hun 40-, 35-, 30- of 25-jarig dienstverband. (Foto 1.) Het Fries Rundvee Stamboek hield op 6 October op de veemarkt een najaarskeuring voor stier- en koe kalveren. De R.K. vakbond voor de Textieldetailhandel „St. Willibrordus" hield, in samenwerking met de Chr. Detaillistenbond en de organisatie Demotex op 6 October een huisvrouwen-forum over aangelegenheden, die hun zaken betreffen. Zes vrouwen mochten hun oordeel geven over verschillende winkeliersproblemen. Het zestal was vóór het invoeren van een koopavond. De huisvrouwen konden op 6 October ook (en wel voor de derde keer) terecht in Het Baken, waar een „modeshow" werd gehouden. Getoond werden vaak onder grote hilariteit der toeschouwsters welke prin cipiële fouten bij de keus van kleding en opschik ge maakt kunnen worden. In de nacht van 6 op 7 October raasde een storm over Leeuwarden. Tegen de windkracht van maximaal 125 kilometer per uur bleken vele bomen niet bestand te zijn, zodat menige reus werd geveld. (Foto 2.) Op 9 October vierde de afdeling Leeuwarden van de bij het N.V.V. aangesloten Algemene Bedrijfsgroepen Centrale (fabrieksarbeiders) het veertigjarig bestaan met een feestavond in Zalen Schaaf. In Amicitia ontvingen op 12 October 35 beroeps chauffeurs een insigne of getuigschrift omdat ze vijf of meer jaren zonder ongelukken hebben gereden. Deze onderscheiding wordt verleend door „Veilig Verkeer"; na vijf jaar ontvangt de chauffeur een insigne, voor elk jaar dat daarbij komt een getuigschrift. De voorzitter van de Vereniging van Transportondernemingen, dr ir J. C. J. C. Nieuwenhuis uit Den Haag, reikte de onder scheidingen uit. 3

Leeuwarder Gemeenschap | 1954 | | pagina 3