Van Pikje en Flikje 12 '(III Een verhaal voor de kinderen van Tante Pannekoek rJ"' erwijl de muizen feestvierden en Juffrouw Kriebelstaart voor de spiegel haar nieuwe bril opzette en toen Flikje ziek in bed lag, was Kater Bietebauw helemaal alleen in de donkere kamer boven in het huis. Eerst had hij rustig gezeten om op adem te komen na de renpartij achter Juffrouw Kriebelstaart aan. Toen had hij zich netjes gelikt en ge wassen aan alle kanten. En toen was hij de kamer eens door gaan wandelen om te zien of er ergens ook wat te eten was want hij had honger. En of er ook wat te drinken was want hij had dorst. Maar er was nergens iets te eten en ook niets te drinken. En hij had toch zo'n raar gevoel in z'n maag. Dan maar eens kijken hoe we naar beneden kunnen komen, dacht Bietebauw, want be neden heeft de baas wel wat melk staan op een schotelfje en er zal zeker ook wel wat aardappelen-met-jus te vinden zijn in het etensbakje. Maar hoe Kater Bietebauw ook zocht, ner gens was een spleetje of een gaatje te vin den om door te ontsnappen; het raam was dichtgewaaid en de luiken ook, zodat het helemaal donker in de kamer was. En de deur de deur, die zat potdicht; dat had de wind gedaan. Dan maar een beetje sla pen. dan vergeet je de honger. Misschien komt iemand de deur nog wel eens open maken. En zo bracht Kater Bietebauw de tijd door: een beetje slapen, een beetje honger-hebben, een beetje miauwen en dan maar weer sla pen. Nu kunnen katers niet op de kalender kijken! Had Kater Bietebauw dat wél ge kund, dan had hij na een poosje gezien, dat hij nu al twéé dagen alleen in die donkere kamer zat; en twéé dagen dat is héél lang. Toen het feest in de muizenklas afgelopen was en alle muisjes met dikke buikjes van de heerlijke worstvelletjes naar huis waren gegaan, dacht Juffrouw Kriebelstaart opeens aan haar krijgertje-spelen en aan Kater Bietebauw. Zou de kater nog altijd boven zitten? Wat zou hij dan een hónger hebben! Juffrouw Kriebelstaart ging vlug naar boven. Zij hield niet van katten en katers, omdat deze muizen eten, maar zij vond het toch ook zielig om Kater Bietebauw daar heel alleen op die eenzame kamer te laten. Zij kwam op de gang ja, daar was de kamer waar hij moest zitten. Zij snuffelde eens aan de kier onder bij de drempel, ja het rook er naar kater. Zij krabbelde eens met haar pootjes tegen de deur. maar zij hoorde niets. „Kater Bietebauw!" riep zij toen, „Kater Bietebauw!" „Miauw!" was het antwoord. „Kater Bietebauw, wilt u graag dat ik de deur openmaak?" „Miauw! miauw!" „Luistert u 'dan eens: Ik zal de deur open maken, maar dan moet u beloven, dat u nóóit meer een muisje zult opeten!" Het was heel stil in de kamer. Juffrouw Kriebelstaart hoorde niets meer. Het was ook moeilijk voor Kater Bietebauw om dat opeens te moeten beloven. „Als u het mij belooft, dan maak ik dadelijk de deur open, Kater Bietebauw". ..Miaaaauuuuwwww!", klonk het opeens heel hard achter de dichte deur. Toen begreep Juffrouw Kriebelstaart, dat de kater het had beloofd. Zo vlug als zij kon klom zij tegen de deur op en ging met haar volle gewicht aan de deurknop hangen. Knip! zei het slot en de deur ging langzaam open. Kater Bietebauw, die al die tijd in het donker had gezeten, moest eerst wat bekomen van het schrille zonnelicht. Hij deed beide ogen dicht en toen sprong hij over de drempel en, met nog één oog gesloten, liep hij vlug naar beneden. Hij keek niet eens meer naar Juf frouw Kriebelstaart, die nog op de deurknop zat. Toen hij beneden was en al lang zijn melkschoteltje had leeg gelikt, wandelde Juf frouw Kriebelstaart rustig naar haar kamer en paste haar nieuwe bril nog eens op. Wat was er veel gebeurd de laatste dagen! Pikje in de parap'lubak de renpartij met Kater Bietebauw een nieuwe bril. En nu als mooi slot van 't geheelde belofte van Kater Bietebauw om géén muisjes meer op te eten En hiermee zijn wij aan het einde gekomen van de geschiedenis van Pikje en Flikje, maar voordat we van hen en van Kater Bietebauw en Juffrouw Kricbelstaart en Meester Trilsnor voor goed afscheid nemen, mogen jullie eerst nog de plaat van al die dieren kleuren. Er worden prijzen beschik baar gesteld voor de mooiste platen, die vóór 15 Januari 1955 ingezonden moeten worden bij i Leeuwarder Gemeenschap, p/a Erven Koumans Smeding, Voorstreek 101-101. Zij, die willen zien welke de mooiste inzendingen zijn, moeten maar eens voor het grote raam van de uitgeverij gaan kijken na 20 Januari.

Leeuwarder Gemeenschap | 1954 | | pagina 12