fotoprijsvraag van de 8 Vergrotingen: eerste-prijs Vergrotingen: tweede prijs O uim honderd foto's ontvingen wij als inzendingen voor onze fotowedstrijd, die in samenwerking met de Amateurfotografen- vereniging Leeuwarden werd georganiseerd. Het waren er minder dan twee jaar geleden binnenkwamen, maar de kwaliteit was over het algemeen beter dan in 1952. Wellicht is het aantal inzendingen gedrukt door het on gunstige vacantieweer, dat niet tot foto graferen noodde, al mag men van een goede fotograaf verwachten, dat hij ook dan zijn plaatje weet te maken. Regen en wind ver tegenwoordigen een sfeer, die uitstekend in een foto tot uitdrukking kan komen: wat dit betreft is felle zon niet altijd een garantie voor een plaatje, dat iets te vertellen heeft. De jury, die bestond uit twee bestuursleden van de Amateur-fotografenvereniging, de heren J. J. C. van Wessem en Th. C. Nakken, de fotograaf van ons blad de heer Sj. Andringa, en de redacteur van „De Leeuwarder Gemeenschap", heeft zich thans van haar taak gekweten de inzendingen te beoor delen en de prijzen toe te kennen. Bij de vaststelling van de prijzen is het totale geldsbedrag daarvoor verhoogd (door een amateur fotograaf), het aantal prijzen wijkt iets af van wat aanvankelijk hierover werd aangekondigd. Voor de „kiekjes" is het uitgebreid, voor de vergrotingen beperkt, in verband met de geringe deel neming in deze rubriek. En hier zijn dan de winnaars, van wie wij in dit nummer de bekroonde foto's op twee na publiceren. Afdrukken op 6 X 9 of 6 X 6 en eventuele andere formaten (dus albumplaatjes): Eerste prijs (ƒ20,H. de Vries, Valeriusstraat 84c. Een mooie kinderfoto, gemaakt met een eenvoudige box. Goede compositie, mooie belichting, de kinderen zijn echt bezig met spelen en letten niet op de fotograaf. Deze inzender stuurde verschillende foto's, die alle op een zeer behoorlijk peil staan. Tweede prijs 10,H. Former, Joh. Semsstraat 2. Een bijzonder aardig vacantiemoment in de duinen. Vader draagt het karretje en beklimt moeizaam het rulle pad. Het kleinste kind laat zich mee trekken door het oudere broertje. Jammer is, dat de figuren wat ver naar links staan, maar dit kan mede een gevolg zijn van onduide lijkheid van het zoekertje. Derde prijs (ƒ5.H. Haantjes, Em. Murantstraat 55. Een een voudig kiekje, maar het symboliseert het trekken op de fiets zeer goed met de twee zwaar beladen karretjes en de lange weg. Vierde prijs (ƒ5,Mej. I. Nijdam, Koekoekstraat 12. Avond stemming in een mooie foto in tegenlicht. Wanneer de dame in het bootje naar het toestel had gekeken, dan zou de opname een aan zienlijk geringere waarde hebben gehad. Zo versterkt ze de indruk van de rust, die op de Grote Wielen heerste toen de zon ging zinken. Vijfde prijs (ƒ2,50): E. J. de Vries, Cambuurstraat 51. Avond wandeling langs de zee; goed getroffen. Zesde prijs 2,50): Ir W. H. Feteris, P. Stuyvesantweg 144. Mooi landschap met molen. De fraaie wolkenlucht valt op. Zevende prijs 2,50): Mej. A. Visser, p/a G. Leertouwer, Mendels- sohnstraat 26. Een ongedwongen plaatje, waarschijnlijk geposeerd, maar dan niet zo nadrukkelijk, dat het opvalt.

Leeuwarder Gemeenschap | 1954 | | pagina 8