^Coude kunót in de uin Toen de Stichting Leeuwarder Gemeenschap tijdens de overvloedige sneeuwval van de afgelopen maand in allerijl een wedstrijd in het maken van sneeuwmodellen organi seerde, wist zij niet, wat op deze manier ontketend zou worden. Zeker was zij slechts van het beschikbaar zijn van de Prinsentuin (toestemming van het gemeente bestuur) en van de aanwezigheid van de grote, dikke laag „bouwmateriaal", die daar voorhanden was. En er werd een jury gevormd, die zich bereid verklaarde het kaf van het koren te scheiden en de prijzen toe te kennen. Maar zouden er op de middag van Woensdag 19 Januari kinde ren komen zo ja hoeveel? Het werden er méér dan de organisatoren in hun stoutste verwachtingen konden denken. Honderden schoolkinde ren bevolkten de Prinsentuin en er werd door allen braaf gebouwd, behalve door de enkele kwajongens, die liever het bouwsel van andere (en natuurlijk kleinere) kinderen vernielden. Deze knapen hebben in ieder geval éénmaal te weinig een stevig pak voor de broek gehad. Voor de rest werd deze wedstrijd een groot succes, want er kwam heel wat artistiek sneeuw-boetseerwerk tot stand. Bijzonder moeilijk had de jury het, want zij werd bij haar rondgang zo dicht door de kinderen omstuwd, dat van de werkstukken maar weinig te zien was. Maar de heren sloegen zich er door en daarvoor past een woord van hulde aan hun adres. Het waren de heren G. J. Adema, beeldhouwer en schilder (Us Mem!), Tj. Tuinstra, schilder, J. J. Swart, hoofd van een r.k.-school en L. Leicht, onderwijzer bij het openbaar onderwijs. Zij kenden in totaal 24 prijzen (kinderboeken) toe.

Leeuwarder Gemeenschap | 1955 | | pagina 12