LEEUWARDER ^OU R N AAL voor de periode 1 Januari tot en met 31 Januari 3 Het eerste nieuws van het nieuwe .jaar betrof de luidruchtige verwelkoming van 1955 met veel knallend vuurwerk. De feestvreugde werd hier en daar verstoord door ongelukjes met deze ontplofbare stoffen en bij velen rees naderhand de vraag of verkoop en gebruik van vuurwerk niet sterker aan banden moeten worden gelegd. De eerste koopdag van het nieuwe jaar Maandag 3 Januari was ook de eerste dag van de opruiming. Velen begaven zich inderhaast op pad om een koopje te verschal ken. De Leeuwarder raad besloot op 5 Januari een eenvoudige brug in het verbindingspad tussen Achter de Hoven en Huizu- merlaan te laten bouwen. De viering van het 75-jarig bestaan van het Diakones- senhuis werd op 6 Januari ingezet met een receptie in de nieuwe sociëteitszaal van de Harmonie, waar bestuur, ge neesheer-directeur en directrice een groot aantal gelukwen sen in ontvangst konden nemen. In de ouderdom van bijna 72 jaar overleed op 6 Januari de heer M. Schaafsma, een bekende figuur in de vroegere S.D.A.P., Volksonderwijs en de ijssport. Hij is raadslid en wethouder geweest, bekleedde tot zijn overlijden de functie van secretaris van de Federatie Friesland van Volksonder wijs en diende ijssport geruime tijd als secretaris-penning- meester van de Friese Ijsbond. Op de middag van Vrijdag 7 Januari waren de ijsbanen in de Bleekerstraat en in Huizum voor het eerst in de vorst periode geopend. De veerdienst van Staveren naar Enkhuizen werd op 7 Januari gestaakt, in verband met ijsgang op het IJsselmeer. Ten provinciehuize heeft de Commissaris der Koningin op 7 Januari de Friese Contactcommissie voor de Produc tiviteit geïnstalleerd. •k Op 8 Januari, om 12.46 uur, werd op het Leeuwarder station het vertreksein gegeven voor de laatste stoomtrein, die de Friese hoofdstad zou verlaten. Het was een trein naar Groningen, (foto 1) Op 11 Januari opende de Commissaris der Koningin het nieuwe laboratorium van de Friese Zuivelbond. (Foto 2) Honderd Poolse kinderen uit vluchtelingenkampen in West-Duitsland vertrokken op 11 Januari uit Friesland, na hier twee maanden te hebben doorgebracht door de zorg van het Katholiek Sociaal Charitatief Centrum Friesland. Een personenauto uit Den Haag met drie inzittenden reed op 13 Januari tegen een trein uit de richting Zwolle op de onbewaakte overweg in de weg naar Wirdum. De voorkant van de auto werd ernstig beschadigd, maar de pas sagiersruimte bleef intact. Niemand werd gewond en de treinbestuurder merkte pas in Leeuwarden, dat er iets abnor maals was gebeurd.

Leeuwarder Gemeenschap | 1955 | | pagina 3