3ou LEEUWARDER R N AAL voor de periode 1 Februari tot en met 28 Februari Op 1 Februari werd in het voormalige veilinggebouw aan de Schrans een permanente tentoonstelling op het gebied van de woninginrichting geopend. Een coöperatie van achttien Friese firma's op dit gebied nam het initiatief. (Foto 1.). Op 1 Februari was de heer F. H. Toornstra veertig jaar in dienst van de Belastingen. De jubilaris is thans commies- titulair. De heer O. van der Heide, bezoldigd bestuurder van de Nederlandse Christelijke Beambtenbond, wonende te Gronin gen en afkomstig uit Leeuwarden, overleed op 1 Februari. De heer Van der Heide werd 54 jaar oud. De 2e Februari zal in de Leeuwarder historie blijven ge boekstaafd als de „snertdag", want de melkslijters gingen op pad om deze groene vloeistof te verhandelen, in plaats van het normale melkwitte product. Het algemeen vrouwen comité „Tot Opbouw" was op dit idee gekomen om de actie voor de vluchtelingen te steunen. De opbrengst was 14.078,80 (Foto 2). Het nieuwe kantoorgebouw van het „Algemeen Provinci aal Friesch Ziekenfonds" op de hoek van Tweebaksmarkt en Oude Oosterstraat, werd officieel in gebruik genomen op 2 Februari. (Foto 3). Op 6 Februari werd het veertigjarig bestaan van de afde ling Leeuwarden van de r.k. vereniging tot bestrijding van de tuberculose „Herwonnen Levenskracht" gevierd. De heer J. P Buys, arts te Leeuwarden, vertrok op 7 Fe bruari naar Delft, waar hij in dienst is getreden van de G.G. en G D. Bijna twintig jaar heeft dokter Buys hier de praktijk uitgeoefend; dat hij zich in deze jaren veel vrienden heeft verworven, bleek tijdens de afscheidsreceptie. In het Princessehof en de Prinsentuin werd op 20 Febru ari een tentoonstelling geopend van werk van leerlingen en oud-leerlingen van de Jan van Eyk-academie te Maastricht. De heer S. Kloosterman werd op 14 Februari in het bezit gesteld van een bromfiets, die hij in een prijsvraag ten bate van de Ziekenhuisomroep had gewonnen. (Foto 4.) Op last van de minister van Justitie werd een verscherpte controle op het verkeer uitgeoefend. Op de avond van 14 Februari ging de politie in het offensief tegen de nalatigen vooral fietsers zonder brandend achterlicht. Honderden be keuringen werden gemaakt. In de nacht van 14 op 15 Februari overleed de heer B. L. Heijmans, leraar aan het Stedelijk Gymnasium en bibliothe caris van de Buma-bibliotheek. De raad van Leeuwarden besloot op 16 Februari tot ver laging van de tarieven voor de vermakelijkheidsbelasting, tot aanpassing van de gasprijs bij de calorische waarde van het aardgas, dat sinds 21 Januari wordt bijgemengd en tot de aanleg van speelterreintjes voor de jeugd aan de Oldegalileën, in Werkmanslust en in het Oranje-Nassauplantsoen.

Leeuwarder Gemeenschap | 1955 | | pagina 3