T^etey jia,Ya,a,t, te Lat fl B.B. in opbouw 33 iele plicht is gelegd hierbij een taak ce vervullen. Voor Leeuwarden hebben we onge veer £'100 vrijwilligers noodwacli- ters nodig. Deze vrijwilligheid kan zijn als oproepnoodwachter, toer- beurtnoodwachter of vaste nood- wachter. Bijna 1600 personen hebben reeds een verbintenis getekend, terwijl nog ruim 200 personen op een defini tieve indeling wachten. Talrijke cur- Tien jaar na het einde van de oorlog dwingt de algemene wereldsituatie ons helaas reke ning te houden met de mogelijkheid van het ontstaan van een derde wereldbrand en zijn we dus genood zaakt een apparaat op te bouwen, dat paraat is om aan de burgerij die hulp te verlenen, die zij bij rampen in oorlogstijd nodig kan hebben. Hiervoor is de dienst „Bescherming Bevolking", die een nationale, pro vinciale en locale, gemeentelijke sfeer kent. Ook in Leeuwarden werd in 1952 een begin gemaakt met de op bouw van de locale organisatie de „Noodwaeht Leeuwarden". Hoewel het geheel wordt „bemand" op basis van vrijwilligheid, is het voor ieder, die niet in de onmogelijkheid ver keert hieraan mede te werken, een morele plicht, een functie bij de stadsorganisatie te aanvaarden. Maar niet alleen in oorlogstijd zal deze organisatie hulp kunnen verle nen. Tijdens de watersnoodramp in 1953 werd zeer sterk de behoefte gevoeld aan het bestaan van een apparaat dat ook bij rampen in vre destijd hulp kan verlenen. Ook bij de hoge waterstanden in December 1954 maakte de B.B. zich reeds ge reed om desgevraagd spoedig hulp te kunnen verlenen. Er wordt dan ook thans nagegaan sussen zijn reeds gehouden en dil gebeurt nog steeds om de medewer kers bekwaam te maken voor hun taak, een taak, die naar we hopen, nimmer zal behoeven te worden ver richt. De materiële uitrusting der verschil lende ploegen en diensten is zeer goed; veel materieel is reeds ontvan gen en opgeslagen in het B.B.-maga zijn aan de Arendstuin. op welke wijze de B.B. dienstbaar kan worden gemaakt voor het ver lenen van hulp bij andere dan oor logsrampen. Men moet zieh ver trouwd maken met het feit dat de dienst Bescherming Bevolking een blijvende plaats heeft ingenomen in de rij der bestaande overheidsdien sten en dat op de schouders der ge meenschap en van een ieder de mo- Reeds werden verschillende oefenin gen op kleine schaal gehouden, waar mede in dit jaar zal worden voort gegaan. Plannen zijn in bewerking voor het bouwen van een vaste com mando-post. Er wordt in alle op zichten door de leiding der Nood waeht Leeuwarden gestreefd haar motto: „Beter paraat, dan te laat" te realiseren.

Leeuwarder Gemeenschap | 1955 | | pagina 35