LEEUWARDER OURNAAL 35 VAN DE MAAND MAART 1955 if Op 1 Maart werd de artistieke tweeling Tetman en Jarich de Vries veertig jaar. De jarigen maakten een feestrit door de stad op de bok van de „journalisten koets" en het Beetgumer muziekcorps „Harmonie" ging voorop. if Naast de Christelijk Gereformeerde kerk in de Wy- brand de Geeststraat heeft deze gemeente een vereni gingsgebouw gekregen. Het werd op 1 Maart door de daartoe ingestelde commissie aan de kerkeraad over gedragen. Het bleef winteren in begin Maart, maar van schaat senrijden kwam niet veel. Op 3 Maart liet de burge meester via de pers waarschuwen voor de onbetrouw baarheid van het ijs. Herstel van de scheepvaart in de Waddenzee maakte de luchtbrug naar Ameland en Schiermonnikoog over bodig. De laatste vlucht maakten twee Domini's naar Ameland op 4 Maart. Het provinciaal comité van de Bond voor Staats- pensionnering hield op 5 Maart een toogdag te Leeu warden. Achtduizend Friezen woonden deze manifestatie, verspreid over een tiental zalen, bij. De Leeuwarder gemeenteraad heeft op 9 Maart f 39.000 beschikbaar gesteld voor de verbetering van het zwembad „De Grote Wielen", dat beheerd zal wor den door een stichting, in het bestuur waarvan acht leden door de gemeenteraad werden benoemd, terwijl een negende plaats is gereserveerd voor een vertegen woordiger van de gemeente Tietjerkstcradeel. Voorzitter van liet stichtingsbestuur werd mr. A. A. M. van der Meulen, de burgemeester van Leeuwarden. In dezelfde raadsvergadering werd besloten tot de bouw van 69 étagewoningen in het Westen van de stad. Mr. M. E. J. J. Burlage, voorheen substituut-griffier bij de rechtbank te Amsterdam, werd op 9 Maart ge ïnstalleerd als rechter bij de rechtbank te Leeuwarden. In het huisvuil van de Gemeentereiniging op de vuilnisstortplaats te Wartena is Zaterdag 12 Maart tijdens het transport per kipkar, een ontploffing ontstaan. De kipkar werd uiteengereten, maar er kwamen geen per soonlijke ongelukken voor. Men weet niet waardoor de explosie is veroorzaakt. Op 12 Maart werd de bekende auteur en vroegere acteur Barend van der Veen 65 jaar. De vorst verdween en met de dooi kwam de opdooi der wegen. Op 14 Maart reed voor het eerst een lokaal treintje langs de aloude spoorlijn naar Dokkum, ter ver vanging van de bussen, die tot werkloosheid waren gedoemd. De korfbalvereniging „Leeuwarden" vierde op 12 Maart het dertigjarig bestaan met een receptie in hotel P. de Jong. Op 15 Maart overleed de heer S. Bouma, die met zijn 97 jaren de op één na oudste inwoner van Leeu warden was. De Friese Christelijke Boeren- en Tuindersbond hield op 17 Maart .een ietwat feestelijk getinte vergadering in de Coöperatieve Zuivelbank, ter gelegenheid van de inschrijving van het vijfduizendste lid. -if In de nacht van 20 op 21 Maart reed een personen auto met vier jongelui uit Warga op de straatweg tus sen Barrahuis en Goutum tegen een boom. De zestien jarige Pieter Sijtema werd bij dit ongeluk gedood. if Op de middag van Zaterdag 19 Maart maakte de Lentekoningin per helicopter haar intocht in Leeuwar den. Het vliegtuig landde op het Zaailand, waar het druk en koud was. Deze gebeurtenis stond in ver band met de opening van de Warenschouw in de Beurs, de twaalfde in de reeks. Toen de poorten op 24 Maart werden gesloten, waren 17.000 mensen een kijkje bij deze middenstands-manifestatie komen nemen. In de Huizumer dorpskerk werd op 23 Maart het gerestaureerde orgel in gebruik genomen met een concert. if Een kwart eeuw bestond de Leeuwarder Scheids rechters Vereniging en aan dit jubileum werd op 26 Maart een receptie in de Klandcrij gewijd. if Manschappen van de 936e afdeling Luchtdoel artillerie paradeerden op 29 Maart door de stad, vooraf gegaan door het muziekcorps van het regiment Johan Willem Friso te Assen. De parade volgde op de be ëdiging van veertien officieren. if Ir. H. G. A. Leignes Bakhoven nam op 29 Maart afscheid als secretaris van het Fries Rundvee Stamboek. Zijn opvolger is de heer J. M. Dijkstra. if Het eerste kievitsei in Friesland werd op 30 Maart gevonden door de twaalfjarige Gerben de Jong en zijn even oude vriendje Sjoerd Meijer te Heerenveen. Zij brachten het naar de Commissaris der Koningin, die het op zijn beurt doorstuurde naar de Koningin. Twee dagen eerder was in Noord-Brabant het eerste ei in den lande gevonden. if De heer A. G. van der Meulen was op 31 Maart voor het laatst in functie als raadsdienaar bij de gemeente.

Leeuwarder Gemeenschap | 1955 | | pagina 37