Sportweek in Leeuwarden r^eeuwarber ^emeensdjaj Leeuwarder Bioscopen doen weer mee Het Sportcentrum te Leeuwarden, dat thans tien jaar bestaat, heeft een serie belangrijke sportevenementen samenge voegd in de sportweek, die van Vrijdag 24 Juni tot en met Zaterdag 2 Juli wordt gehouden. Ook buiten de eigenlijke sportgebeurtenissen zal aandacht aan dit feest worden besteed, zo met stads- versiering en een etalagewedstrijd. Het programma is als volgt samengesteld: Vrijdag 24 Juni. Stertocht sportvereni gingen naar het Wilhelminaplein met défilé voor het Stadhuis ('s avonds). Zaterdag 25 Juni. Zwemwedstrijden in Van Harinxmakanaal (prestatietochten, langebaanwedstrijden over 1 en 3 kilo meter) ('s middags). Auto- en behen digheidswedstrijden op Wilhelminaplein ('s middags). Bokswedstrijden Beurs ('s avonds). Fries korfbaltwaalftal tegen Amsterdams twaalftal op Cam- buur ('s avonds). Maandag 27 Juni. Amateur-wielerwed strijden om Zaailand over honderd ki lometer. Handbalwedstrijden op Cam- buur tussen elftallen uit Friesland en Bremen. Roeibotentocht van „Wet- terwille" door stadsgrachten. (Alles 's avonds). Dinsdag 28 Juni. Massale gymnastiek- demonstratie Wilhelminaplein. Tafel tenniswedstrijden in Beurs, Begin biljart- en kegelwedstrijden Friesche Club, Harmonie en Groene Weide, die de drie daarop volgende avonden wor den voortgezet. (Alles 's avonds). Woensdag 29 Juni. Schoolsport op Cam- buur ('s middags). Athletiek terrein Marnixstraat ('s middags). Voetbal Cambuur tussen Duitse eerste divisie club F.C. Köln en Bondselftal met Len stra en Roosenburg ('s avonds). Oriëntatie-rit Friese Motorclub, met prijsuitreiking in Prinsentuin, gekoppeld aan avondfeest ter gelegenheid van de verjaardag van Prins Bernhard ('s av.). Donderdag 30 Juni. Kaatsen Wilhelmi naplein. -7— Athletiek op Cambuur met buitenlandse deelnemers. Jui jitsu, judo en schermen in Beurs, gevolgd door demonstratie ijssport-training. (Alles 's avonds). Vrijdag 1 Juli. Motorvoetbalwedstrijd Wilhelminaplein. Volleybal in Beurs tussen Friezen en Antwerpenaren. Begin Friese tenniskampioenschappen „De Kleine Bontekoe". (Alles 's avonds). Zaterdag 2 Juli. Hockeywedstrijd Cam buur ('s middags). Zeilwedstrijden Grote Wielen ('s middags). Slotfeest Prinsentuin met medewerking van Ram blers en Leeuwarder Accordeon-En semble ('s avonds). Maandblad onder auspiciën van de Stichting „Leeuwarder Gemeenschap" 4ejaarg. No. 5 Juni 1955 Redactie-commissi* Dr J. G. Aalders Mevr. A. J. Bearda Bakker-Stuiveling J. K. Dijkstra Pater P. v. d. Eisen O.P. Jhr J. W. J. Witsen Elias Hoofdredacteur W. H. Kuipers, Tel. 2003 De directie van de Leeuwarder theaters Tivoli, Cinema en de Leeuwarder Bios coop, heeft enige weken geleden beslo ten weer deel te nemen aan de vijf-cen tenactie ten bate van de Stichting Leeu warder Gemeenschap. Deze aanvulling van de inkomsten voor de Stichting is uiteraard bijzonder welkom en het past derhalve in dit maandblad onze erken telijkheid voor het besluit van de direc tie van de bioscopen uit te spreken. Het verzetsmonument in de Prinsentuin, dat op 4 Mei werd onthuld Adres Redactie en Administratie Voorstreek 101-103. Telefoon 8338. Abonnementsprijs f 1.80 per jaar Giro-nummer 9910 ten name N.V. Erven Koumans Smeding. Leeuwarden O

Leeuwarder Gemeenschap | 1955 | | pagina 2