"Tl - LEEUWARDER ^OURNAAL voor de maanden April en Mei APRIL 3 Zaterdag 2 April was een belangrijke dag voor de Impeesa- groep van de padvinders (de luchtverkenners), want toen kreeg zij een eigen troephuis en wel in het verbouwde pand Gedempte Keizersgracht 19. In het gebouw van de coöperatieve veiling ,,De Tuinbouw'' aan de Huizumerlaan werd op 5 April een tentoonstelling van bloemen, fruit en groenten gehouden. De dag daarna was de Paasveiling. Het bevolkingsonderzoek op t.b.c. in de gemeente Leeuwar den begon op 7 April. Het eerst kwam Hempens aan de beurt. Op 8 April kwam te Goutum de ontknoping van een postaal drama, dat enige dagen een besteller van de P.T.T. in spanning had gehouden. Hij miste plotseling een bundel brieven en kranten uit zijn fietstas. Hoe de besteller ook zocht en waar hij ook zocht, nergens waren de verdwenen poststukken te ontdekken. Tot men tot de ontdekking kwam, dat een paar jongetjes de kranten en brieven bij een voorraadje oud papier hadden gedaan. Dat papier hadden ze aan een opkoper verkocht en het was inmiddels, in balen geperst, op weg gegaan naar Nieuweschans. De P.T.T. moest derhalve in het verlies berusten. Een brandje van geringe omvang, dat snel door de brandweer kon worden bedwongen, bedreigde op 9 April de Pier Pander tempel, waarvan het rieten dak had vlam gevat. Een jongetje uit de Euterpestraat zat op 12 April op de Stienser spoorlijn. Gelukkig zag de bestuurder van een naderende trein het kind. Hij kon de trein tijdig tot stilstand brengen. Het kindercircus „Adjaraboud" trad op 12 April voor het eerst op in een tent op het Cambuurplein. Het was primitief maar juist daardooj gezellig. De Vereniging van leraren en onderwijzers in de lichamelijke opvoeding in Nederland congresseerde op 12 en 13 April in de Friese hoofdstad. Het was de eerste van een reeks landelijke vergaderingen die in Leeuwarden werden gehouden. Bijna gelijktijdig namelijk op 13 en 14 April kwamen hier de leden van de Vereniging voor Mulo (een onderafdeling van de Nederlandse Onderwijzersvereniging) bijeen voor het houden van de jaarvergadering. In het kader van een volkshogeschool-uitwisseling tussen Frankrijk en Nederland bezocht een groep Franse meisjes Friesland en in het bijzonder Warga, waar ze op 13 April „Us Doarpshüs", de Fricofabriek, het oude gasthuis en een boerderij bezichtigden. Het gezelschap bestond uit leerlingen van een land- bouwhuishoudschool in Frankrijk. Op 13 April vertrok 's avonds een veetrein met 38 wagens van het Leeuwarder station. Zeshonderd runderen begonnen hiermee de lange reis naar Italië, Griekenland en Duitsland. Het was het grootste veetransport voor de export, dat ooit uit Leeuwarden is vertrokken.

Leeuwarder Gemeenschap | 1955 | | pagina 3