De Prinsentuin weer in de belangstelling r/_eeuwarber /jemeensdjAji 2 De Stichting Leeuwarder Gemeenschap, V.V.V. Leeuwarden en het comité-Prinsentuin hebben het initiatieI genomen voor een serie avonden in de Prinsentuin in deze en de volgende maand. Het zijn er zeven, die op Donderdag avonden worden gehouden, omdat men dan ook veemarkt- bezoekers, die al in de stad zijn, in de gelegenheid stelt hun belangstelling te tonen. Bij de bezoekers verwacht men in het algemeen niet alleen de Friese hooldstedelingen, maar ook velen uit een zo groot mogelijke omgeving. De avonden worden gegeven onder het gemeenschappelijke motto: „Zeven avonden in de lusthofVoor de financiële kant van de zaak heeft het gemeentelijke fonds voor cul turele doeleinden zich mede aansprakelijk gesteld. Wanneer men met de pretentie van een „lusthof start, dan moet er heel wat geboden worden, al verdient de Prinsentuin deze eretitel ook zonder meer. Welnu: er wordt veel geboden, want aan de verschillende programma's is naar verscheidenheid en kwaliteit grote zorg besteed. Het begin van de serie zal inmiddels zijn gepasseerd, wanneer U dit blad thuis ontvangt. Op 9 Juli trad een Deense kinder-volksdansgroep uit Skelde op en verder een blok fluitklas, een jeugd-volksdansgroep en het jeugd-strijkorkest van de Leeuwarder Muziekschool. Voor de verzorging van de tweede avond (21 Juli) werd de medewerking verkregen van het gezelschap Tetman de Vries. Geheel anders van karakter is het programma voor 28 Juli. Er wordt dan een gevarieerd programma gebracht door „The Williams" (acrobatiek) en „The two Imps" (muzikale show). Zij treden afwisselend op in de muziektempel en op het ommuurde terras. Op 4 Augustus voert een toneelgroep uit Opsterland een Friese bewerking door Marten Sikkema van „Wilhelm Teil" op. Daartoe zal de muziektempel worden omgebouwd, zodat drie tonelen boven elkaar ontstaan. Een Italiaanse en een Zwitserse volksdansgroep treden op 11 Augustus in de Prinsentuin op, samen met enkele Friese volksdansgroepen. De avond van 18 Augustus brengt een gevarieerd pro gramma, verzorgd door krachten uit de drie- noordelijke provincies. Het Noord-Nederlands Vocaal Ensemble uit Winschoten zingt Groninger liedjes en „De Bekketrekkers" uit Peize-Roden brengt een gevarieerd programma in het Noord-Drentse dialect. Wibren Altena verzorgt de confe rence. De slotavond is op 25 Augustus en brengt het optreden van folkloristische groepen uit Friesland. De Hindeloper zangers komen, verder dansgroepen uit Bergum en Oenkerk, terwijl ook de muziek niet wordt vergeten. Mef deze serie van zeven avonden wordt een nieuwe poging gedaan om de Prinsentuin haar plaats als centrum van vermaak en cultuur te hergeven. Ook vroeger had de Tuin deze betekenis voor de Leeuwarders, zoals de ouderen zich nog wel herinneren. En de jongeren zullen het met de ouderen eens zijn, dat deze „lusthof" daarvoor wel zeer geschikt is. Maandblad onder auspiciën van de Stichting „Leeuwarder Gemeenschap" 4ejaarg. No. 6 Juli 19 55 Redactie-commissie Dr J. G. Aaiden Mevr. A. J. Bearda Bakker-Stuiveling J. K. Dijkstra Pater P. v. d. Eisen O.P. Jhr J. W. J. Witsen Elias Hoofdredacteur: W. H. Kuipers, Tel. 2003 Adres Redactie en Administratie Voorstreek 101-103. Telefoon 83-48. Abonnementsprijs f 1.80 per jaar Giro-nummer 9910 ten name N.V. Erven Koumans Smeding. Leeuwarden Eerste Kanaalsbrug

Leeuwarder Gemeenschap | 1955 | | pagina 2