LEEUWARDER ^OU R N AAL van de maand Juni 3 De gemeenteraad besloot op 1 Juni in het Oosterpark een commandopost voor de Bescherming Bevolking in te richten. In de nacht van 2 op 3 Juni woedde een zware uitslaande brand in één der gebouwen van de Frico aan de Snekertrekweg. De brandweer bedwong het vuur in drie kwartier, maar de schade was aanzienlijk. (Foto 1). Zaterdag 4 Juni werd op de Veemarkt een provinciale B.B.- wedstrijd gehouden. Het team uit Sneek werd winnaar en kreeg daardoor de taak de eer van Friesland te verdedigen bij de landelijke B.B.-wedstrijd te Rotterdam op 25 Juni. Op 4 Juni werd een receptie gehouden ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van de voetbalvereniging „Friesland". In verband met haar te Leeuwarden gehouden congres, wer den leden van de Snelverkeers Onthouders Vereniging op 6 Juni ten stadhuize door B. en W. ontvangen. Bij de eerste na-uitreiking van visakten op 8 Juni maakten bijna tweeduizend gegadigden hun opwachting bij de gemeente secretarie. (Foto 2). Op 11 Juni werd in Leeuwarden het vijftigjarig bestaan van de Friese Voetbalbond gevierd, ongeveer een half jaar na de officiële datum: 18 December 1954. In het Provinciehuis werd op 14 Juni een overeenkomst ge tekend tussen de stichting „Landelijke Organisatie voor de Kan kerbestrijding" te Amsterdam, het Universitair Centrum voor de Kankerbestrijding te Groningen en het Diakonessenhuis te Leeu warden. Hiermee werd het Leeuwarder sub-centrum voor de kankerbestrijding officieel erkend; het kan in het vervolg aan spraak maken op steun van het Koningin Wilhelminafonds. (Foto 3). De kerkeraad van de Gereformeerde Gemeente nam het besluit tot een splitsing in Leeuwarden over te gaan. Het westen van de stad zal een zelfstandige gemeente worden. De grens loopt langs Dokkumer Ee, Singel en Harlingertrekvaart. De Avondvierdaagse begon op 14 Juni. (Foto 4). Met de „Groote Beer" keerden Tetman en Jarich de Vries, de pianist Cor Huisman en de zakelijke leider Talstra, op 15 Juni terug van een tournee door Canada. De reis duurde vier weken. Nog een ander gezelschap keerde van een buitenlandse reis terug en wel de Leeuwarder Skotsploech, die naar Napels was geweest. Ter inleiding van Vaderdag werd burgemeester Van der Meu- len op 15 Juni een kistje sigaren aangeboden door de Leeuwarder handelaren in tabaksartikelen. De sportjubilea waren deze maand niet van de lucht: het Bureau Medische Sportkeuring kon op 18 Juni met genoegen terugzien op een kwarteeuw activiteit. In de nacht van 19 op 20 Juni leed het Friese muziekleven een zwaar verlies door het overlijden van de heer Kor Ket, diri gent van het Frysk Orkest. Hij bereikte de leeftijd van 35 jaar. (Foto 5). Ook in de nacht van 19 op 20 Juni overleed oud-notaris N. Ottema, ereburger van Leeuwarden en conservator van het museum Princessehof. Hij was een groot kunstverzamelaar, speciaal op het gebied van de ceramiek. De heer Ottema werd 81 jaar oud. Op 21 Juni congresseerde in Leeuwarden de Algemene Neder landse Kruideniersbond. Ook in dit geval werd het gezelschap ten stadhuize ontvangen.

Leeuwarder Gemeenschap | 1955 | | pagina 3