Bij Schilkampen 7 De Sportweek in Leeuwarden van 24 Juni tot en met 2 Juli is een mooie manifes tatie geworden van de veelzijdigheid der moderne sportbeoefening. Men kan dit op zeer verschillende manieren waar deren; de sport staalt niet alleen de spieren, zij werkt ook aan de bevordering van het onderling saamhorigheidsgevoel in de eigen vereniging en in groter verband het gemeenschapsgevoel. Dit laatste is vooral het geval, omdat de rijke schakering van het sportleven zo'n grote groep van de bevolking omvat. Sport is een zaak van belang in de mo derne samenleving en zij, die het beleid in deze samenleving voeren, kunnen zich niet onttrekken aan hun taak in dit ver band. In dit opzicht slaat Leeuwarden zeker geen slecht figuur met de be staande en geprojecteerde terreinen en andere voorzieningen. Mocht het Leeu warder gemeentebestuur daarvan niet overtuigd zijn geweest het tegendeel is, menen wij, het geval dan was het défilé van sportbeoefenaars voor het Stadhuis op -24 Juni, ter opening van de Sportweek, een goede gelegenheid om het belang van de sport nader te Ieren inzien! Vroeger moest men als het ware een expeditie ondernemen om bij Schilkam pen te komen, zó ver lag het buiten de stad. Deze uitbuurt is sedertdien niet van zijn plaats gekomen, maar de stad 's er snel naar toe gewandeld en zo zit men dan nu zo maar op dit aardige hoekje aan het water. Het hooghout is de bewoners van deze streek nog altijd een doorn in het oog of liever gezegd, .Vs hun brug der zuchten, maar de stedeling vindt haar toch wel erg ro mantisch. Vooral ook, omdat er vlak bij at bruggetje nog een bedrijfje is, dat nog al sterk tot de verbeelding spreekt. Alles wat immers met de scheepvaart in verband staat, heeft nog steeds de be langstelling van de Nederlander, al wor den dan op dit werfje geen oceaansto mers gebouwd. Wel worden er vooral Plezierbootjes opgeknapt, hetgeen een wei is, dat soms heerlijk de reuk organen streelt. Want bij alle parfums lekker^metiCa rU'kt 1661 n°9 alt'Jd er9

Leeuwarder Gemeenschap | 1955 | | pagina 7