En nu de praktijk in met Uw box Al te veel is ongezond: ook voor een foto! 8 Lieve mensen, wal lopen we in een lui lekkerland van fotomotieven en wat zijn de meeste amateurs verschrikkelijk gul zige mensen. Op één enkele foto widen we die hele mooie wondertuin wel in zwart-wit straks in onze foto-album brengen. En wat valt dat altijd tegen. Het wordt een foto met een gewirwar van motieven, er zit niets in wat ons blijvend boeit, ons oog dwaalt op zo'n foto van de ene plek naar de andere. Eenvoud is het kenmerk van het ware. Dat gaat zeker bij de fotografie op. Legt U de grootst mogelijke beperkingen op en neem alleen het enkele punt dat Uw oog in de natuur blijvend bekoorde. U staat voor een kasteel met bijvoor beeld een prachtig oud poortje, dat door een bepaalde lichtconcentratie er als het ware zo uitgehaald wordt. Neem dan nooit het hele kasteel, maar beperk U tot dat prachtige poortje en bestudeer dat eerst goed voordat U daarvan de foto maakt. Let erop dat alle kleuren op de foto verdwijnen en realiseert U zich dus goed, dat het alleen om de licht-schaduwwerking gaat. Een tweede geval: U wilt mensen opne men bijvoorbeeld aan het strand. Let wel, het gaat hier om de mens aan het strand. Het hoofdmotief is dus de mens Deze foto (van de schrijver) is een goede illustratie van het begrip „voorgrondvulling". Zonder de kin deren zou de foto veel minder diepte hebben Beter dan een heel park kan men zo een paar eenden foto graferen! (Foto van de schrijver)

Leeuwarder Gemeenschap | 1955 | | pagina 8