Prijsvraag over Leeuwarden voor schilders en tekenaars ,/eeuwwier Ook een wedstrijd voor fotografen 2 II et gemeentebestuur van Leeuwar- I den stelt uit het Fonds voor Cul turele Doeleinden een bedrag van 1500,beschikbaar, verdeeld in be dragen van resp. 750,500,en 250,voor onderwerpen uit de ge meente Leeuwarden, uitgevoerd in olie ver!, aquarel, gouache en pastel. Deze bedragen zijn niet bedoeld als aan koop doch als prijs; aankoop zal daarna overwogen worden van die stukken die daarvoor in aanmerking komen. Deel nemen kunnen alle in Friesland wonende of daar geboren beeldende kunstenaars. Inzendingen mogen elk formaat hebben doch moeten in lijst worden ingezonden vóór 1 November 1955. Inzendingen moeten onder motto ge schieden; in gesloten envelop moet de naam van de inzender worden bijge voegd. Op de envelop staat het motto dat ook aan de achterzijde van het in te zenden stuk moet worden vermeld. De ingezonden werken (per kunstenaar ten hoogste drie) mogen niet gesigneerd zijn. De jury, die zal bestaan uit drie des kundigen, van wie één afkomstig zal zijn uit Friesland, zal vóór 1 December a.s. de uitslag bekend maken. Van ongeveer 10 November tot 10 December zal in het Kunstcentrum Prinsentuin een tentoon stelling van de ingezonden werken worden gehouden. Op deze tentoonstel ling zal ook door de andere organisaties en particulieren aankoop mogelijk zijn. De jury houdt zich het recht voor om bij te grote inzending niet alle ingezonden werken te doen exposeren. Inlichtingen omtrent deze prijsvraag kunnen worden ingewonnen bij de secre taris van het fonds voor Culturele Doel einden, stadhuis, Leeuwarden. Het ma teriaal moet worden gezonden naar het Kunstcentrum, Prinsentuin, Leeuwarden. toeristen aantrekkelijke manier een ka rakteristieke uitbeelding geven van het leven en de bedrijvigheid in de Friese hoofdstad en de naaste omgeving. Van de bekroonde en verder voor pro- paganda-doeleinden bruikbare foto's ver krijgt V.V.V. het publicatierecht. De niet bekroonde zullen bij publicatie op de gebruikelijke manier worden gehono reerd, de bekroonde komen niet voor een aparte honorering in aanmerking. De inzendingen moeten minimaal 13 bij 18 centimeter meten en maximaal 18 bij 24 centimeter. De kwaliteit moet zodanig zijn, dat reproductie mogelijk is. Aan de achterkant moeten naam en adres van de inzender en het totaal aantal ingestuurde foto's worden vermeld. Dit aantal is on beperkt. Wie zijn foto's terugverlangt moet dit op de foto vermelden en een gefrankeerde enveloppe bijvoegen. Maandblad onder auspiciën van de Stichting „Leeuwarder Gemeenschap" 4e jaarg. No. 7 Augustus 19 5 5 Redactie-commissia Dr J. G. Aalders Mevr. A. J. Bearda Bakker-Stuiveling J. K. Dijkstra Pater P. v. d. Eisen O.P. Jhr J. W. J. Witsen Elias Hoofdredacteur: W. H. Kuipers, Tel. 2003 Adres Redactie en Administratie Voorstreek 101-103. Telefoon 2046 en 2047 Abonnementsprijs f 1.80 per jaar Giro-nummer 9910 ten name N.V. Erven Koumans Smeding. Leeuwarden De foto's moeten, vóór 31 October, worden ingeleverd bij: J. Huigens, Nieuwestad 122 boven, of A. Sirks, Bilderdijkstraat 19, beiden te Leeuwarden. De Vrouwenpoortsbrug uit de Prinsentuin gezien Een andere prijsvraag met Leeuwarden als onderwerp betreft het fotograferen. Vreemdelingenverkeer Leeuwarden en de Amateur Fotografenvereniging heb ben in onderlinge samenwerking beslo ten een fotowedstrijd uit te schrijven met prijzen van 150,100,en 50,te besteden bij de fotohandel. Gevraagd worden foto's, die op een voor

Leeuwarder Gemeenschap | 1955 | | pagina 2