i ö1 riic.'t v 'i ^■®3fcT>ss—1_ Proviand voor de winter Agenda-bureau „Leeuwarden" 15 De herfst was gekomen. Eerst had Keesje Eikeldop eigenlijk niets gemerkt. De zon scheen en het was nog lekker warm en hij dacht, dat 't nog altijd zomer was. Maar op een morgen voelde hij toch dat het kouder begon te worden en hij zag, dat de bla deren aan de bomen een andere kleur kregen; inplaats van groen werden ze bruin en geel en rood. En de nachten werden langer en er kwam een dunne, blauwe mist in het bos en alles begon er anders uit te zien dan in het voorjaar en in de zomer. Tante Kraai legde het hem uit. „Straks wordt het winter. We zitten nu in de herfst, dan maken de bloemen en de planten en de bomen en de dieren zich klaar voor de winterslaap." „0 ja", zei Keesje, „net zoals Oom Mol". „Ja, net als Oom Mol. Maar niet alle dieren kruipen onder de grond. Er zijn er ook, die je 's winters nog wel ziet rondlopen of vliegen. Maar 't is toch veel stiller in het bos. De bomen ver liezen hun blaadjes, de bloemen verlie zen hun mooie kleuren, de elfjes ver dwijnen want het wordt hun veel te koud". „Wat naar", zei Keesje Eikeldop. „O, dat is niet naar!", antwoordde Tante Kraai. „Zij komen allemaal het volgende jaar weer terug. Het is goed dat ieder een de tijd krijgt om uit te rusten. Want zij moeten weer krachten opdoen voor de nieuwe blaadjes, nieuwe bloempjes en nieuwe elf-dansjes van het volgende voorjaar. En we zijn nog niet zo ver! We moeten eerst nog zorgen voor de winter. Kijk maar, hoe druk iedereen het heeft!" Ja, dat zag Keesje Eikeldop nu ook. Iedereen in het bos was hard aan het werk. Vogels kwamen aanvliegen met zaadjes in de snavel. Een konijn groef een holletje, om er eten in te verbergen. Twee muisjes hadden een tak eikeldop jes gevonden. Een eekhoorn liep met een nootje in zijn pootjes. „Wat doen jullie allemaal? Kan ik ook helpen?" vroeg Keesje Eikeldop. „Wij verzamelen eten voor de winter. Als er dan straks sneeuw ligt of de grond is hard bevroren, dan hebben wij een voorraadje!" was het antwoord van alle diertjes. Daar kwam Oom Mol ook weer eens even uit de aarde te voorschijn. „Heeft iemand ook iets lekkers voor mij? Ik word oud en kan niet zo goed meer gaan zoeken". Natuurlijk wilde Keesje graag helpen en Oom Mol vertelde hem, wat hij voor hem moest zoeken. Dagen lang waren zij aan de sjouw. Hier lagen stapeltjes nootjes, een eind verder kon je zien, dat iemand iets in het zand had begraven. Weer ergens anders was een stapel lekkernijen ver stopt in een holle boom. En wat doet de Boze Kabouter daar? Hij maakt een stapeltje hout om 's winters zijn vuurtje te kunnen stoken. Hij houdt niet erg van de kou en heeft dus een heleboel hout nodig, want de winter is lang. Is er niemand, die de Boze Kabou ter wil helpen? M. J. VAN HEEMSTRA Nog slechts een korte tijd scheidt ons van het herfst- en winterseizoen. De periode, waarin vergaderingen op allerlei gebied onze avonden in beslag nemen. Zij die deze organiseren hopen daarbij de publieke belang stelling te trekken. Daarvoor is het van belang, dat zo weinig mogelijk gelijksoortige bijeen komsten op dezelfde avond worden georganiseerd of op onmiddellijk op elkaar volgende avonden worden vastgesteld. Wij bezitten in het algemeen agenda-bureau „Leeuwarden" een uit stekend middel om enigszins ordenend te werken en opeenhoping van diverse bijeenkomsten te voorkomen. Dit is het belang voor het slagen van Uw bijeenkomsten en het is ook van belang voor de bestuurders, omdat zij dan in staat zijn voor zichzelf een bepaalde avond te reserveren. De kosten, verbonden aan het lidmaatschap van het agenda-bureau, zijn zeer gering en ge bereikt er mede, dat de leden van het agenda-bureau vooraf worden ingelicht wat er in de loop van de maand door hun mede leden wordt georganiseerd. Bovendien vermeldt het maandblad van de stichting „De Leeuwarder Ge meenschap" maandelijks onze agenda. De secretaris-penningmeester J. G. Wolbers, Mesdagstraat 40, telefoon 3613, is gaarne bereid U alle gewenste inlichtingen te verstrekken.

Leeuwarder Gemeenschap | 1955 | | pagina 15