5ou LEEUWARDER R N AAL van de maand Augustus 3 e en war- ieste a en eten nan- raag t zo vant ante ezit, iakt, een ;nde e in von- tot zeer i en r de de aan ngs- iten, Het zich ïtjes een lini- huis l de itaat *- Acht bussen vertrokken op 1 Augustus met 350 kinderen uit Leeuwarden naar vluchtelingenkampen in de omgeving van Oldenburg in West-Duitsland. De kinderen uit gezinnen van vluchtelingen hadden zes weken bij Friese pleegouders door gebracht. De Oecumenische Jeugdraad Leeuwarden maakte dit mogelijk. (Foto 1). *- Op 1 Augustus begonnen in Leeuwarden de landelijke bonds wedstrijden van de Koninklijke Nederlandse Schaakbond met 115 deelnemers. De hoofdgroep, uit twaalf schakers bestaande, streed om de titel „open kampioen van Nederlanddie behaald werd door de achttienjarige Amsterdammer F. Roessel. Het echtpaar H. C. Wielenga en A. Wielenga-Poelder, wonend aan de Nieuweburen, werd op 3 Augustus verblijd met de ge boorte van een drieling: de meisjes Grietje en Styntje Christina en het jongetje Jacobus Laurens. De kinderen wogen bij de geboorte 4 pond en 4 ons, 3 pond en 1 ons en 4 pond en 170 gr. Ze werden in het Stadsziekenhuis in een couveuse opqenomen. (Foto 2). Het sluitstuk van de Vacantieontspanning van dit jaar was weer de kinderoptocht door de stad, waarbij de deelnemertjes zich in allerlei fraaie en/of merkwaardige uitmonsteringen hadden gestoken. (Foto 3 en plaat voorpagina). De 29-jarige Chris B. uit Bodegraven (tot levenslang veroor deeld wegens moord) en de 30-jarige Herman H. uit Maastricht (veroordeeld tot zes jaar wegens inbraak) zijn op de regenachtige avond van Zondag 6 Augustus langs een touw ontsnapt uit de bijzondere strafgevangenis. Ze werden Maandagmorgen 6 Augus tus in de vooravond, na een opwindende jacht in de velden bij Roordahuizum en Grouw weer gegrepen. (Foto 4). Op 11 Augustus werd een nieuw asfalt-wegdek voltooid op de Mr. P. J. Troelstraweg, tussen Leeuwrik- en Valeriusplein. De „Lusthof-avond" van 11 Augustus in de Prinsentuin was gewijd aan de volksdans, afgewisseld met moderne dansen door een deel van het talrijke publiek. Er waren Oostenrijkse, Franse en Friese volksdansploegen. Barend van der Veen en zijn toneelgezelschapje vierden op 16 Augustus het dertigjarig bestaan. Het Koninklijk Friesch Paardenstamboek hield op 17 Augustus een centrale keuring op de Wilhelminabaan. Op 18 Augustus werd de „lusthof-avond" in de Prinsentuin verzorgd door een Winschoter kwartet, „De Bekketrekkers" uit Peize-Roden met Drents cabaret en de Friese conferencier Wibren Altena. Een zware brand woedde in de nacht van 18 op 19 Aug. in drie pakhuizen van de factorij Dirk de Vries en Co aan de Hoekster- singel. Het pakhuis „Odessa" brandde vrijwel geheel uit; aanzien lijke schade kregen de gebouwen „Rusland" en „Riga". (Foto 5). *- De heer S. I. Faber, voorzitter van de commissie vakopleiding in Friesland, opende op 23 Augustus de eerste dagcursus van de Leeuwarder Bakkersvakschool. De school dateert uit 1936, maar tot dusver werd uitsluitend avondonderwijs gegeven. (Foto 6). In de Noorderkerk begon op 23 Augustus de Synode van de Gereformeerde Kerken in Nederland. Het driejarig zoontje van de familie KL Fortuin, gehuisvest in een woonschip bij de kazerne, kwam op 25 Augustus door ver drinking om het leven. De „lusthof-avond" van 25 Augustus was weer gewijd aan volks- en gezelschapsdans. Ook de Hindeloper zanggroep trad op. De laatste dag van deze Augustusmaand was voor de heer O. Wijnstra de laatste dag van zijn dienstverband met de N.S. als conducteur. Hij ging op 31 Augustus met pensioen, na 37 dienstjaren.

Leeuwarder Gemeenschap | 1955 | | pagina 3