LEEUWARDER ^OURNAAL van de maand October De eerste dag van de Octobermaand bood velerlei vertier in het kader van de actie voor het Frysk Orkest. Op Cambuur voet balden journalisten tegen artisten (later op de middag deden ze hetzelfde in Sneek), terwijl de Leeuwarder winkelstand, bijgestaan door padvinders en trommelcorpsen, een „trommelactie'' op touw zette, waarbij twee procent van de omzet ten goede van het orkest kwam (Foto 1). Op 1 October trad de heer Louis van 't Hull in functie als directeur van de Leeuwarder Muziekschool. Hij volgde de heer A. S. de Leeuw op en was voordien twee jaar mede-directeur. De afdeling Leeuwarden van de E.H.B.O. kreeg op 1 October een nieuw cursuslokaal in het voormalige Stadsweeshuis aan het Jacob ijnerkerkhof. De najaars-stierenkeuring van het Friesch Rundvee Stamboek was op 5 October. Kampioen werd Baenster Bonne 2 van de K.L- vereniging te Garijp. Het Theebureau voor Nederland hield, in het verband van een Theezet-Olympiade op 5 October een wedstrijd in de Harmonie, waar mevrouw Abelsma als overwinnares uit het strijdperk te voorschijn kwam. De gemeenteraad benoemde op 5 October tot directeur van de Gemeentelijke Geneeskundige en Gezondheidsdienst de heer G. B. van Driel, arts te Enschede. Ds H. de Wit, gereformeerd predikant te Leeuwarden, vertrok op 7 October voor een reis naar Australië, als geestelijk verzorger van emigranten, met de „Johan van Oldebarneve'dtdie 1400 Nederlanders naar hun nieuwe vaderland bracht. De heer A. van der Kooi overleed in de nacht van 8 op 9 October aan de verwondingen, die hij op Vrijdag 7 October op liep, toen hij op de Arendsbrug bij een ondoordachte zwenking met zijn bromfiets door een vrachtauto werd aangereden. De minister van Sociale Zaken J. G. Suurhoff heeft, in gezel schap van de directeur-generaal voor de Arbeidsvoorziening ir D. R. Mansholt, op 13 en 14 October een bezoek aan het provin ciaal, bestuur van Friesland gebracht voor besprekingen over de werkgelegenheid. De jaarlijkse ouderdag op de Leeuwarder vliegbasis werd ge houden op '14 October (Foto 2). De 67-jarige heer J. Strooisma kwam op 15 October om het leven, toen hij op de Nieuwlandsweg onder een achteruitrijdende vrachtauto, bestuurd door zijn zoon, raakte. De dertiende Warenschouw werd op 15 October in de Beurs geopend door burgemeester mr A. A. M. van der Meulen. Deze -middenstandsmanifestatie, die tot en met 20 October duurde,, werd door meer dan vijftien duizend mensen bezocht (Foto 3). Het zestigjarig bestaan van de gymnastiekvereniging „Leeuwar den" werd op 15 October gevierd met een receptie en een feest avond.

Leeuwarder Gemeenschap | 1955 | | pagina 3