Wwi f A DE NIEUWE JAARGANG \l mag Leeuwarden zich gelukkig prijzen met het feit, dat het aantal dodelijke verkeersongelukken hier betrekkelijk gering is, toch kan men het verkeer in de Friese hoofdstad allerminst veilig noemen. Dagelijks komen er aan rijdingen voor en wanneer de gevolgen daarvan doorgaans beperkt van om vang blijven, dan is dit meestal niet Op deze pagina wordt aangekon digd, dat „De Leeuwarder Gemeen schap" zich in het komende jaar op een bijzondere manier zal gaan bezighouden met de regels van het verkeer, waarbij elke maand een verkeersprijsvraag zal worden uitgeschreven. Deze komt in de plaats van de trucfoto, waarvan de laatste in het vorige nummer is verschenen. Dit is niet het enige nieuwtje, dat de nieuwe jaargang van ons blad zal bieden. Er komen verschillende nieuwe rubrieken en wij hebben voor de verzorging daarvan de staf onzer medewerkers aanzienlijk uit gebreid. Een blad, dat blijft aansluiten bij de goede traditie, die in de loop der jaren is gevormd, maar in ver schillende opzichten naar de in houd veranderingen zal hebben ondergaan, wordt in Januari 1956 bij u thuis bezorgd. „De Leeuwar der Gemeenschap" heeft de voor iedere uitgave moeilijke begin periode glansrijk doorstaan en de plaats van dit blad kan in de toekomst nog aanzienlijk hechter in de gemeenschap der Leeuwar ders worden. Temeer omdat de prijs onwaarschijnlijk laag blijft: meer dan een kwestie van puur geluk. En wanneer men het aantal ongevallen in een bepaalde periode zou kunnen vergelijken met het aantal overtredingen van de verkeersregels, dan zou het won der nog groter lijken. De zorgeloosheid van vele weggebruikers is ontstellend groot; het lijkt wel alsof men meent, dat het opvolgen van deze regels slechts ten doel heeft het ontkomen aan een bekeu ring en niet het ontgaan van doods gevaar. Naast de zorgeloosheid is er ook de onkunde, vooral bij de fietsers en de bromfietsers, die immers niet worden geëxamineerd voordat ze op het verkeer worden losgelaten. Speciaal voor deze groepen weggebruikers zal „De Leeuwar der Gemeenschap" in het nieuwe jaar in korte, bevattelijke vorm uiteenzettingen geven over belangrijke verkeersregels, waarbij de lezers van hun kennis op dit punt kunnen getuigen door deel te nemen aan daaraan verbonden prijs vragen. „De Leeuwarder Gemeenschap" schaart zich daarmee aan de zijde van de velen, die zich tegenwoordig beijveren om de gevaren op de weg te verminderen door het maken van propaganda, het geven van voorlichting en het toezicht houden op de weggebruikers. Wij noemen de Vereniging voor Veilig Verkeer en de politie, die elk op hun wijze hun uiterste best doen om het aantal ongelukken te doen verminderen. Het is een werk, dat nooit te veel steun kan krijgen! Onbezorgde weggebruikers, die echter een groot probleem vormen voor allen, die zich met de veiligheid van hel verkeer bezighouden. Ze vertonen alle graden van roekeloosheid en onverschil ligheid en hun karretjes kunnen menig gevaarlijk euvel vertonen, zonder dat ze zich hierom bekommeren. En tóch spelen ze vaak met hun leven

Leeuwarder Gemeenschap | 1955 | | pagina 2