LEEUWARDER ^OU R N AAL van de maand November 3 In het veilinggebouw aan de Huizumerlaan werd op 2 en 3 November een cyclamententoonstelling gehouden door de Cycla men Studiecommissie van Friese bloemisten. De heer I. Kaastra nam op 2 November afscheid als secretaris van de ijsclub „Tjallinga". Hij heeft de vereniging in deze functie niet minder dan vijftig jaar gediend. In een op 3 November te Leeuwarden gehouden vergadering werd besloten tot oprichting van de Provinciale Jeugdraad, als contactorgaan voor het jeugd- en jongerenwerk in Friesland. Er sloten zich 25 organisaties aan, de Christelijk Gereformeerde Jeugdbond deelde mede principieel tegen deze samenwerking te zijn. Op 4 November ontving de twaalfjarige Sjoerdtje van Geen huizen het zilveren viooltje in de actie voor het Frysk Orkest, wegens haar ijver bij de verkoop van door haar moeder vervaar digde corsages voor dit doel. (Foto 1). De afdeling Leeuwarden van de Algemene Nederlandse Gra fische Bond vroeger de Alg. Ned. Typografen Bond vierde op 5 November met een receptie en een feestavond het vijftig jarig bestaan. Op 7 November werd in de Beurs de tentoonstelling „Tropen- launa georganiseerd door de Friese Volièrevereniging, geopend. De expositie duurde tot en met 12 November en boekte het zeer hoge aantal van dertigduizend bezoekers. De heer P. J. Moll, rijksverkeersinspecteur in Friesland, reikte op 7 Mei onderscheidingen uit in de Geen Ongelukken-wedstrijd van Veilig Verkeer. Drie en twintig beroepschauffeurs kregen de hoogste onderscheiding, acht jaar rijden zonder ongelukken. De twee en een halfjarige Hendrik Kuipers van de Vierhuister- weg werd op 8 November bij het oversteken van de Troelstraweg door een vrachtauto gegrepen. Bij aankomst in het Bonifatius- hospitaal was het kind al overleden. De heer A. Bonga, adjunct-commies bij de Nederlandse Spoor wegen, was op 8 November veertig jaar in dienst bij „het Spoor". Op 9 November werd de rooms-katholieke St. Joseph-klouler- school aan de Fred. Ruyschstraat ingezegend door deken Th. R. Holtman en geopend door wethouder J. K. Dijkstra. De school biedt plaats aan 120 leerlingen. (Foto 2). De broodslijtersvereniging „De Korenbloem", sinds 1946 een afdeling van de Nederlandse Bond van Broodslijters, vierde op 9 November het veertigjöiig bestaan. Op 9 November werden in arrest gesteld de 19-jarige J. S., zijn 23-jarige broer T. S., de 44-jarige W. S., diens 42-jarige echt genote en de 39-jarige W. P. Zij werden verdacht van het plegen van een serie inbraken, medeplichtigheid daaraan wat de vrouw betreft en heling voor de laatste gearresteerde. De Vola vereniging van oud-leerlingen van de Ambachts school hield op 10 November een receptie en een feestavond, ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan.

Leeuwarder Gemeenschap | 1955 | | pagina 3