i Leeuwarder Journaal VAN DE MAAND MAART 1956 Het begin van de maand bracht de opheffing van de lucht brug naar de Waddeneilanden en tegelijk begon een andere verkeersmoeilijkheid, veroorzaakt door de opdooi, die het nodig maakte vele wegen voor het zware verkeer te sluiten. De busdiensten naar het noorden werden gestaakt en gedeel telijk vervangen door een „opdooitreintje". Duisternis daalde neer over de binnenstad, voor zover de straatverlichting dit niet verhinderde, toen de middenstanders uitvoering gaven aan hun besluit de eerste veertien dagen van maart de etalagelichten te doven, uit protest tegen het uit blijven van een zakentarief. De heer J. Stellingwerf, bureelchef van de griffie van het kantongerecht, nam op 2 maart afscheid, in «verband met zijn vertrek naar Groningen, waar hij gerechtssecretaris werd. De hoofdvaarwegen van Friesland waren op 3 maart alle opengebroken. Een christelijk internaat voor schipperskinderen, „Het Roefke" geheten, werd op 3 maart geopend in het pand Eminakade 134, dank zij een initiatief van de Vereniging voor Christelijk Schoolonderwijs. De heer P. Koster, hoofdstationschef van het autobusstation, was op 6 maart 45 jaar in dienst van de N.T.M. Op dezelfde dag was het veertig jaar geleden, dat de heer S. Terpstra in dienst trad bij de belastingen. Hij is thans hoofd assistent op de eerste afdeling van de inspectie. Op 8 maart openden tien firma's in woninginrichting in de Beurs een tentoonstelling van meubelen en woningtextiel, die tot en met 14 maart duurde. Een deputatie van het provinciaal bestuur, van de gemeente besturen van de Waddeneilanden, van de P.T.T. en van Rijks waterstaat bracht op 9 maart dank aan de vliegers en het grondpersoneel van de Luchtmacht, die voor het in stand houden van de luchtbrug zorgden. De heer G. Heringa, bureelchef van het parket van het kantongerecht, was op 12 maart veertig jaar bij Justitie. Hij werd onderscheiden met de gouden ere-medaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau. De gemeenteraad hield op 13 maart de begrotingsverga dering. De afdeling Leeuwarden van de Algemene Nederlandse Grafische Bond, aangesloten bij het N.V.V., vierde op 13 maart het negentigjarig bestaan van deze bond met een feestavond. De gemeenteraad van Haarlem benoemde op 14 maart ir. Ch. C. van der Vlis tot directeur van openbare werken in deze stad. De heer Van der Vlis is thans directeur van open bare werken te Leeuwarden. Een amateuravond voor het Frysk Orkest, op 17 maart in de cantine van de Electro Blikfabriek gehouden, leverde niet minder dan 1.140,46 op. In Leeuwarden werd op 17 en 18 maart het jaarlijkse volks- dans-weekeinde van de Nederlandse Volksdansvereniging ge houden. Op 19 maart ging in Leeuwarden de wijksanering voor de melkhandel in, waarbij de stad werd verdeeld in 122 wijken. De coöperatie Excelsior staat buiten de regeling. Aan de Nieuwestad, in de kunsthandel Van Hulsen, werd op 20 maart de verkoop- en expositieruimte van „Noordelijk Scheppend Ambacht" geopend. Op 20 en 21 maart werd het vijftigjarig bestaan van het N.V.V. gevierd met bijeenkomsten in de Harmonie. Een begin werd gemaakt met het herstel van het ingezakte wegdek boven een der onderaardse ruimten onder de Kelders. Op 22 maart hield „Voetbal en t.b.c.-bestrijding" een avond in de Harmonie, waar onder anderen Johnny Jordaan optrad. Hierdoor werd het mogelijk het Parkherstellingsoord een tele visietoestel te verschaffen, dat op 29 maart voor het eerst werd gebruikt. De Amsterdamse biljarter W. N. H. Bakker, deelnemer aan de landelijke wedstrijd in de Friesche Club, werd op de Prins Hendrikbrug aangereden door een vrachtauto, waarvan stuur inrichting en remmen niet deugden. Hij werd met een gebroken been in het Diakonessenhuis opgenomen. De commissaris der koningin ontving het eerste in Friesland gevonden kievitsei, dat afkomstig was van de heer T. Veenstra te Hardegarijp, die het op 25 maart raapte. (Het eerste kievits ei in het land werd op 24 maart bij Goor gevonden). De zes tienjarige S. Flisijn vond op 26 maart het eerste kievitsei in de gemeente Leeuwarden en wel bij de Badweg. Het werd de burgemeester aangeboden. Op 25 maart deed ds. C. van Wier zijn intrede in de Baptiste gemeente te Leeuwarden. Een Gloster-Meteor-straaljager van de vliegbasis Leeuwar den verongelukte op 26 maart in de Waddenzee bij Holwerd. De bestuurder, de 23-jarige sergeant-vlieger J. Knoop uit Groningen, kwam om het leven. Op 29 maart werd in de Beurs een tentoonstelling geopend van geschenken, die het koninklijk paar heeft ontvangen tijdens de reis naar de West. De expositie duurde tot 7 april. Twee hoofdconducteurs van de Spoorwegen, de heren S. Haven en A. Zandbergen, namen op 30 maart afscheid van hun collega's, omdat ze met pensioen gingen. Het bestuur van „It Pompeblêd" de vereniging van leer lingen van de Rijkslandbouwwinterschool huldigde „Us Mem" op het Zuiderplein met een krans, ter gelegenheid van het einde van het studieseizoen. O

Leeuwarder Gemeenschap | 1956 | | pagina 9