Leeuwarder Journaal VAN DE MAAND JULI 1956 13 Op 1 juli deed ds. G. J. van den Boogerd zijn intrede als predikant bij de Nederlandse Hervormde gemeente in Huizum. Veertienhonderd verkeersdiploma's werden op 2 juli in de Harmonie uitgereikt aan jongelui, die met goed gevolg het ver- keersexamen voor de lagere scholen hebben afgelegd. De heer A. Kooistra vierde op 2 juli zijn veertigjarig jubi leum in dienst van de uitgeverij A. Jongbloed. Hem werd de ere-medaille in zilver, verbonden aan de orde van Oranje Nassau, uitgereikt. In de vergadering van de Provinciale Staten van 3 juli werd goedkeuring gehecht aan de plannen tot de bouw van een provinciale bibliotheek aan het Oldehoofsterkerkhof. Voor het ontwerp wordt een prijsvraag uitgeschreven. Van 4 tot 10 juli werd in Leeuwarden een propagandaweek tegen alcoholgebruik door deelnemers aan het verkeer ge houden, georganiseerd door de Vereniging voor alcoholbe- strijding bij snelverkeer. Mr. A. A. M. van der Meulen, burgemeester van Leeuwar den, bedankte als lid van de Provinciale Staten wegens drukke werkzaamheden. Zijn opvolger voor de P.v.d.A. was de heer J. Spiekhout te Leeuwarden. De Alkmaarder wielrenner Jan Rol won op 5 juli de Ronde van Leeuwarden. Op de avond van 5 juli werden in Leeuwarden de telefoon nummers 20002999 vijfcijferig gemaakt door er een 2 voor te plaatsen. De heer S» Ruiter, typograaf bij de Erven Koumans Smeding, vierde op 5 juli zijn veertigjarig jubileum in dienst van dit bedrijf. De heer J. van der Veer was op 7 juli veertig jaar in dienst bij de firma J. E. Steinvoorte, grossier in rijwielen. Op zaterdag 7 juli werd op het Zaailand een concours d'élégance voor auto's met bijbehorende modieuze dames ge houden. Tegen de regen was dit feest niet bestand, zodat het halverwege werd afgebroken. Mejuffrouw M. Steenstra, directrice van het Stadszieken huis, overleed op 8 juli. Zij bereikte de leeftijd van zestig jaar. Een bekende figuur op de Leeuwarder kraampjesmarkt, de heer Gerrit Visser van de Nieuweburen, vierde op 14 juli zijn 45-jarig jubileum als marktkoopman. Zelfs het draaiorgel „De Gouwe'' kwam aan de feestviering te pas. Statig en langzaam dreef op 13 juli boven Leeuwarden een uit Duitsland afkomstig reclame-luchtscheepje. Het trok veel bekijks. Op de vliegbasis werd op de middag van zaterdag 14 juli een luchtvaartdemonstratie gegeven. Tienduizend mensen getuigden op de basis van hun belangstelling. De Lusthofavond van 14 juli in de Prinsentuin bracht dans muziek van het orkest van Jan Corduwener enregen. Toch waren er nog achthonderd danslustigen. Op 15 juli ontstond een autobotsing op een kruispunt bij Drachtster Compagnie. Mevrouw T. Tolman-De Vries uit Leeu warden, 52 jaar oud, werd op slag gedood; haar man, de auto rijschoolinstructeur W. Tolman, overleed twee dagen later in het Academisch Ziekenhuis te Groningen. Op 16 juli begon de Stadsdienst van de N.T.M. weer met de rondritten door oud en nieuw Leeuwarden. Er werd met drie ritten der dag gestart. Op het Zaailand begon op 16 juli het veelkleurige en lawaaiige kermisvermaak, dat dit plein acht dagenbleef beheersen. Op de avond van 17 juli werd een tweede groep telefoon aansluitingen in Leeuwarden vijfcijferig. Het waren de num mers 9000-9199. De eerste 9 werd daarbij vervangen door 21. De Vereniging voor Handel in Landbouwzaden congres seerde op 18 en 19 juli in Leeuwarden. Het begin was een ontvangst ten stadhuize. Het gezelschap Faveur, dat tijdens de kermis in de Har monie optrad, gaf op 21 juli een openlucht-voorstelling voor de patiënten van het Parkherstellingsoord. Op 23 juli startte Vacantieontspanning met het uitgebreide werk ten behoeve van de jeugd, die dè vacantie in de stad moet doorbrengen. Op het Cambuurplein begon het kinder circus „Adja Radboud" met een reeks voorstellingen. Op veemarkt en Wilhelminabaan was op 25 juli de cen trale keuring van de afdeling Friesland van het N.W.P. (Pro vinciale Vereniging ter Bevordering van de Paardenfokkerij in Friesland). In de raadsvergadering van 25 juli werd ir. T. F. Bos te Nijmegen benoemd tot directeur van Openbare Werken. Aan genomen werd een voorstel tot de bouw van drie kleuter scholen: een dubbele in het westen en een enkele in het oos ten. De woningstichting „Patrimonium" kreeg medewerking voor de bouw van 126 woningen in het uitbreidingsplan- Greunsweg. Mevrouw B. Klopma-De Boer, wonend in het Nederlands Hervormd Rusthuis in de Grote Kerkstraat werd op 26 juli 99 jaar. Achthonderd mensen waren op 28 juli bij de Lusthofavond in de Prinsentuin. Zij dansten en zagen enige variéténummers. Op 30 juli was de heer S. Nagel, wasmeester bij de firma Rapenburg, veertig jaar in dienst van dit bedrijf. Het meubelbedrijf van de firma Hoekstra in de Wolvesteeg kreeg op 30 juli ernstige schade door brand. L.Z.O. I behaalde op 30 juli het noordelijk kampioenschap waterpolo door een 21 overwinning op Z.O.G. I uit Gro ningen.

Leeuwarder Gemeenschap | 1956 | | pagina 13