De maand juli ir\ beeld 8 worden verholpen. Het eerste is het ont beren van een eigen studio-tje, waar de mensen van de Ziekenomroep hun pro gramma's kunnen samenstellen en mon teren. Tot dusver gebeurt dit bij een der medewerkers thuis, met als bezwaar, dat de installatie steeds moet worden opgebouwd en afgebroken, terwijl een permanente opstelling van de appara tuur zeer gewenst is, ook omdat deze dan met allerlei omslachtige kleinig heden kan worden uitgebreid. Bovendien remt deze manier van werken de vrij heid der medewerkers; ze lopen niet zo gemakkelijk in en uit en bovendien kan zelfs een gastvrije gastheer niet op elk ogenblik de recorders, kabels en snoeren de overhand geven in zijn woning. De Friese Ziekenomroep is dan ook bijzon der gelukkig, dat zij met zeer wel willende medewerking van het gemeen tebestuur per 1 september de be schikking heeft gekregen over een zol derkamertje van het voormalige stads weeshuis, dat als studio zal worden ingericht. De programma's van de Friese Ziekenomroep worden mei twee bandrecorders opgenomen. U ziet hier de heer J. J. van der Hoel in de weer met de knopjes van deze apparaten, terwijl hij het resultaat via de hooidteleloon beluistert. Wat de Friese Ziekenomroep wel kan doen en ook doet is het verzorgen van op het plaatselijke leven georiënteerde programma's. Zij maakte bijvoorbeeld een reportage van de viering van Ko ninginnedag, speciaal de aubade in de Prinsentuin en zorgde ervoor, dat deze band nog dezelfde dag voor de patiënten kon worden afgedraaid. Dat dit reporta gewerk nog voor een belangrijk deel in de sfeer van de wensen en de plannen ligt, is een gevolg van het gebrek aan medewerkers, waarover we het aan stonds nog zullen hebben. Zij liet verder verschillende Leeuwarder artisten zich met woord, muziek en zang tot de patiënten richten. De bereidwillig heid om op deze manier mede te werken is verheugend groot gebleken; Barend van der Veen, Tetman de Vries en an deren kwamen zo voor de microfoon van de Ziekenomroep. Dan werd enige keren medewerking gevraagd en verkregen van verenigingen, die zich op het ter rein van muziek en zang bewegen. Twee recente voorbeelden zijn het Leeuwar der Mandoline Ensemble en de Post- harmonie. De muziek werd daarbij afge wisseld met praatjes met bestuursleden en de dirigenten. Verder worden af en toe reportages uit Leeuwarder bedrijven verzorgd. Rechtstreeks betrekking op het ziek-zijn had bijvoorbeeld een vraaggesprek met de Welfare-leidster van het Rode Kruis over haar arbeid in de ziekenhuizen en het Parkherstellingsoord. Als vast pro gramma-onderdeel in „de huiselijke sfeer'' mag ten slotte het verjaarspro- gramma worden genoemd, waarbij per soonlijke gelukwensen en vrolijke mu ziek elkaar afwisselen. Er .wordt tegenwoordig naar gestreefd eens in de veertien dagen een program ma te verzorgen en in het algemeen slaagt de kleine kring van de medewer kers daarin thans vrij behoorlijk. Om de zaak in het vereiste tempo draaiende te houden moeten echter twee gebreken Dit probleem is nu dus van de baan en door het verkrijgen van een eigen vaste woon- en verblijfplaats hoopt de Zieken omroep ook een ruimere kring van medewerkers aan te trekken: mensen, die een geluidsreportage willen en kun nen verzorgen; mensen, die vlot en on gedwongen voor de microfoon kunnen spreken; mensen met ideeën; mensen, die ideeën kunnen uitwerken, enz. Wel licht zijn er vele onontdekte talenten in onze stad aanwezig en de Ziekenomroep zou graag eens met hen in contact wil len treden, straks in de studio en nu alvast via het correspondentie-adres: Pieter Lastmanstraat 35, Leeuwarden. 4. Op 14 juli werd op de vliegbasis een luchtvaartdemonstratie gegeven. De rondritten van de stadsdienst begonnen dit jaar op 16 juli. Op 5 juli loste burgemeester Van der Meulen het startschot voor de Ronde van Leeuwarden. Het (verregende) concours d'élégance voor auto's met charmante in zittenden op het Zaailand was op 7 juli. 5. Dit was juli 1956 6. Het kindercircus op het Cambuurplein gaf op 23 juli de eerste voor stellingen voor de jeugd van Vacantieontspanning. 7. Aan voor het verkeersexamen geslaagde jongens en meisjes werden op 2 juli diploma's en insignes uitgereikt. 8. Op 26 juli werd mevrouw B. Klopma-De Boer in het Hervormd Rust huis 99 jaar. 9. Kinderen van Vacantieontspanning waren op Ameland. 10. In de Prinsentuin besteedden jongelui een deel van hun vacantie aan het beoefenen van de tekenkunst.

Leeuwarder Gemeenschap | 1956 | | pagina 8