De maand september in beeld camera op hun tochten meedragen, op het sluitertje drukken en de rest aan de fotograaf overlaten. Maar die, voordat ze hun plaatje schieten, het motief goed uitzoeken en zorgvuldig het juiste mo ment afwachten. Voor deze grote groep „fotografen zon der franje" is de wedstrijd van „De Leeu warder Gemeenschap" nu juist in het bijzonder bestemd, al staat een dure fotografische uitrusting het meedoen uiteraard allerminst in de weg. Wij laten echter opzettelijk na technische eisen aan de in te zenden foto's te stellen. Men mag een vergroting sturen, men kan volstaan met het gewone kiekje op het formaat 6x9 of 6x6. De jury zal haar uiterste best doen niet door de omvang van de foto geïmponeerd te worden, maar uitsluitend door de kwa liteit. De beoordeling van de foto's zal geschie den door een college van deskundigen, waarvan zowel beroeps- als amateurfoto grafen deel zullen uitmaken. Hiervoor is al contact opgenomen met de Amateur- fotografenvereniging Leeuwarden. De voorwaarden 1. Het aantal in te zenden foto's per deelnemer is onbeperkt. De foto's kunnen op elk formaat (minimaal 6x6 centime ter) worden ingestuurd. 2. Achter op elke foto moeten de naam en het adres van de inzender wor den vermeld. Verder het totale aan tal ingezonden foto's. 3. Wanneer u prijs stelt op terugzen ding van de foto('s), dan dient porto daarvoor worden bijgesloten. Achter op de foto vermeldt u in dit geval bovendien „Retour". 4. Aanbeveling verdient achter op de foto een korte beschrijving van het af gebeelde te vermelden. 5. De inzendingen moeten u i t e r 1 ij k 1 december worden gestuurd aan: Redac tie „De Leeuwarder Gemeenschap", Voor- streek 101, Leeuwarden. Op de enve loppe of verpakking, bij het adres, ver melden: „Fotowedstrijd". 6. De organisatoren van de wedstrijd zullen u wellicht vragen het negatief van één of meer foto's tijdelijk af te staan voor het maken van een vergroting of een fotomontage. U dient niet anders dan op aanvraag negatieven te sturen. De prijzen De uitgever van het maandblad „De Leeuwarder Gemeenschap" de N.V. Erven Koumans Smeding stelt 40, aan prijzen beschikbaar, als volgt te verdelen: le prijs 20, 2e prijs 10, 3e en 4e prijs ƒ5, Mef deze toto won de heer K. Dijkstra in 1954 een prijs in onze wedstrijd 1. Het ijsballet van Maxi en Ernst Baier begon op 15 september een reeks voorstellingen in een tent op het Zaailand. 2. Versnipperde archiefstukken dwarrelden neer op de hoofden van gemeente-archivaris jhr. Van Lennep en zijn bruid bij het verlaten van het stadhuis op 15 september. 3. „Veilig Verkeer" hield op 24 en 25 september een veiligheidslaan op de veemarkt. 4. Bij de bisschopswijding van mgr. dr. Manfred Staverman op 12 sep tember in de St. Bonifatiuskerk stonden de belangstellenden zelfs op de daken. 5. De speeltuinvereniging „Gerard Dou" kreeg op 1 september een eigen gebouw. 6. De afkondiging van de grondwetswijziging geschiedde op 10 sep tember. 7. Op de vliegbasis werden op 13 september officieren beëdigd. 8. Het jeugdparlement (met vertegenwoordigers van verschillende poli tieke jongerenorganisaties) vergaderde voor het eerst op 27 sep tember. 9. Op 21 september zat Roosje Cohen als gewoonlijk met haar handeltje op de veemarkt, maar het was een bijzondere dag voor haar, want 65 jaar geleden was ze daarmee begonnen. 10. Het vijftigjarige N.V.V. hield op 29 september een demonstratie met een bijeenkomst in de Prinsentuin. 11. De openbare lagere school aan de Plataanstraat werd geopend op 26 september. 12. De leeuw op het stadhuis werd deze maand gerestaureerd.

Leeuwarder Gemeenschap | 1956 | | pagina 6