„Kinderfeest" voor bejaarden De maand oktober in beeld Stichting Leeuwarder Gemeenschap draagt de kosten Onze Fotowedstrijd t^eeuivarier emeenscljaji De Sint Nicolaaskommissie van de open bare lagere scholen, die ook dit jaar weer de gebruikelijke sprookjesvoorstel lingen in de Harmonie geeft, heeft één middag gereserveerd voor de Leeuwarder bejaarden boven 65 jaar. Deze uitvoering zal worden gegeven op 4 december en begint 's middags om half twee. De kos ten, die hieraan zijn verbonden, worden gedragen door de Stichting Leeuwarder Gemeenschap, op een dubbeltje voor plaatsbespreken en vijftien cent voor een kopje thee na. De verdere tractatie wordt gratis verstrekt. Deze middag belooft dus wel een bijzon dere attractie voor de bejaarden te wor den en bij de voorbereiding werd dan ook uitgegaan van de verwachting, dat de toeloop zo groot zal zijn dat men de duizend plaatsen in de Harmonie gemak kelijk kwijtraakt. In verband daarmee is een voor-uitgifte van de kaarten (met plaatsbespreking) ingesteld, waarbij het systeem geldt dat er toegangsbewijzen worden uitgereikt zo lang de voorraad strekt. Aanvankelijk werd het plan ge opperd de tehuizen en de bejaarden sociëteit eerst gelegenheid te geven om kaarten aan te vragen, maar dit Kou het bezwaar kunnen hebben dat de zaal uit verkocht raakte voordat vele op zichzelf of bij particulieren wonende bejaarden aan de beurt konden komen. En deze laatste groep mocht toch niet de gele genheid worden ontnomen aan dit feest deel te nemen, temeer omdat vooral zij doorgaans verstoken zijn van de gezel ligheid temidden van leeftijdgenoten. De Bejaardensociëteit aan het Jacobijner- Wij herinneren nog even aan de door ons blad, in samenwerking met de Ama teurfotograf envereniging Leeuwarden, uitgeschreven vacantie-fotowedstrijd, spe ciaal voor de makers van gewone „kiek jes". Aanvankelijk was de termijn van inzending bepaald op uiterlijk 1 decem ber; om de laatkomers in de gelegenheid te stellen hun werk nog in te sturen maken wij er 1 januari van. De foto's moeten aan de achterkant voorzien zijn van: naam en adres van de eigenaar, het totale aantal ingezonden foto's en de aanduiding „retour", wanneer men ze terugverlangt, in welk geval porto moet worden bijgesloten. U stuurt de inzen ding aan: Redactie „De Leeuwarder Ge meenschap", Voorstreek 101 met op de enveloppe de aanduiding „Fotowed strijd". Er zijn geldprijzen van ƒ20, 10,en tweemaal 5,beschikbaar. kerkhof is echter wel bestemd als de plaats voor het uitgeven van de kaarten, volgens een systeem, waarbij elke ge gadigde maximaal twee krijgt. Zo'n af haler van kaarten hoeft niet de bejaarde bezoeker zelf te zijn; hij kan ook een (jonger) familielid of een kennis afvaar digen. De kaartuitreiking is dus in de Bejaardensociëteit en wel maandag 3 december van negen tot twaalf uur. Opgevoerd wordt, evenals in de reeks kindervoorstellingen, „De kleermaker en de kabouter", een nieuwe bewerking van een sprookje, dat pasklaar is gemaakt voor het toneel door J. de Haan, hoofd van school 12. Voor deze gelegenheid zijn speciaal wat oude kinderliedjes te voorschijn gehaald, zodat de organisato ren de hoop hebben, dat ze de bejaarde toeschouwers ook nog aan het zingen kunnen krijgen. Maandblad onder auspiciën van de Stichting „Leeuwarder Gemeenschap" 5ejaarg.no. 11 november 19 56 R«dacti*-commisii« Dr J. G. Aaldars Mavr. A. J. Baarda Bakkar-Stulvallng J. K. Dijkstra Pater P. v. d. Eisen O.P. Hoofdredacteur W. H. Kuipers, tel. 22003 Adres Redactie en Administratie Voorstreek 101-103. Telefoon 22046 en 22047 Abonnementsprijs f 1.80 per jaar Giro-nummer 809910 ten name N.V. Erven Koumans Smeding, Leeuwarden De Stadsdienst zal proberen met enige extra-bussen de bezoekers van deze mid dag snel en comfortabel naar de Har monie te brengen en, na afloop, naar huis althans zo dicht mogelijk bij huis. 1. Het schaatsseizoen nadert, onder het voorbehoud „ijs en weder dienende" en de rijders bereiden zich al voor op wat komen kan. Hier is een groep Leeuwarders aan het trainen in het Tietjerksterbos, onder leiding van Jan Charisius. Onze fotograaf vereeuwigde hun activiteit op 13 oktober. 2. In de Prinsentuin werd op 17 oktober een expositie van de werken van de Terschellinger schilder J. A. Deodatus en de Makkumer pottenbakker D. Hofstra geopend. 3. De Keizersgracht ging deze maand tot het verleden behoren. 4. De Luchtmachtkapel gaf op 10 oktober een taptoe op het bordes van het Gerechtsgebouw. 5. Het beeldhouwwerk boven de ingang van het nieuwe postkantoor kwam deze maand gereed. 6. Het Natuurhistorisch Museum werd uitgebreid. 7. Op 19, 20 en 21 oktober achtte een deel van de jeugd het, naar aan leiding van de vertoning van de film „Rock around the clock" nodig wat herrie te maken. 8. In de Harmonie werd op 5 oktober een tentoonstelling van het Korps Luchtwachtdienst geopend. 9. Minister Zijlstra sprak op 5 oktober voor de A.R.-toogdag in de Harmonie. 10. Op 8 oktober arriveerde hier de Canadese wereldreiziger-op-de-fiets Conrad Dubé. Hij bewijst op deze manier, dat door wilskracht en training de gevolgen van kinderverlamming voor een belangrijk deel overwonnen kunnen worden.

Leeuwarder Gemeenschap | 1956 | | pagina 6