Van tien kabouters en een zilveren hoorn Knippen, plakken, tekenen, kleuren Jje r^eeuwarber gemeenschap 16 Ja, waar waren de andere kabouters gebleven? Sjankerdebal keek om zich heen. Was hij helemaal alleen bij de mooie prinses aangekomen? Opeens verlangde hij zó erg naar zijn broertjes. Het mooie prinsesje begon te lachen. „Je bent er helemaal beduusd van", zei zij tegen de kabouter. „Ik zal eens op de zilveren hoorn blazen, dan komen zij misschien wel." Zij nam de zilveren hoorn in de hand, zette hem aan de mond en blies héél lang, héél lang. De vrolijke tonen gingen ver weg: naar het bos, naar de bergen, naar het dorpje, naar de beek, naar het strand. En de negen kaboutertjes, die steeds hadden lopen zoeken naar de goede weg om óók bij de zilveren hoorn te komen, hoorden de muziek al van heel ver. Zij zetten het op een lopen en riepen ondertussen: „Daar ben ik al! Waar ben je, Sjankerdebal? Heb je de zilveren hoorn gevonden?" Sjankerdebal keek en warempel, daar zag hij héél in de verte de dravende wezentjes aankomen. Toen zij wat dich terbij kwamen zag hij, dat ze allemaal een puntmutsje op hadden en toen zij nóg dichterbij kwamen, herkende hij zijn broertjes: Peltridewi en Korikeribi, Mi- noteribo en Balari, Notibibi en Stonerian, Rikokaki, Trojenerilo en Koko. Zij wuif den en riepen en schreeuwden van ple zier. „Daar zijn wij weer! Wie Is die mooie prinses? Waar kom jij vandaan, Sjankerdebal? Waar is de zilveren fluit?" Allemaal riepen zij door elkaar en zij waren zó blij om elkaar weer te zien! Het duurde een hele tijd voordat zij begrepen hadden dat de oude heks eigenlijk deze mooie prinses was ge weest en het duurde nog veel langer voordat zij allemaal hadden verteld, wat er nu eigenlijk met hen gebeurd was. De vis, de olifant, de wolk, de sneeuw- ballengooierij ze kregen allemaal een beurt. Maandblad onder auspiciën van de Stichting „Leeuwarder Gemeenschap" 5e jaarg. no. 1 2 december 19 5 6 R*dacti«-commissi« Dr J. G. Aaldar» Mevr. A. J. Bearda Bakker-Stuiveling J. K. Dijkstra Pater P. v. d. Eisen O.P. Hoofdredacteur: W. H. Kuipers, tel. 22003 Adres Redactie en Administratie Voorstreek 101-103, Telefoon 22046 en 22047 Abonnementsprijs f 1-80 per jaar Giro-nummer 809910 ten name N.V. Erven Koumans Smeding. Leeuwarden „Maar broertjes, nu gaan wij naar huis, wij kunnen niet hier blijven", zei Sjan kerdebal toen zij in een grote kring op het gras gezeten uitgerust waren van alle belevenissen. „Mag ik dan met jullie meegaan en óók in het bos komen wonen?" vroeg de mooie prinses. „Hoera!" riepen alle kabouters. „Dat is fijn! De prinses komt bij ons wonen in het bos! Wij zullen een mooi huisje voor haar bouwen, nog veel mooier dan het onze!" En toen gingen zij allemaal op stap. Voorop liepen de prinses en Sjankerde bal, die de zilveren hoorn mocht dragen, want hij had hem gevonden. En daar achter kwamen alle kabouters. En zij zongen mooie kabouterliedjes, tot zij er schor van waren. Al gauw kwamen zij in het bos en zagen hun eigen huisje weer staan. Zij holden naar binnen, maakten het vuur aan en gingen meteen weer pannekoeken bak ken, want zij hadden allemaal honger na hun lange reizen. En de volgende dag bouwden zij een prachtig huisje voor de prinses en de zilveren hoorn kwam in een glazen kastje te staan voor het raam, zodat iedereen hem zien kon. MAJA VAN HEEMSTRA En nu - wal kunnen jullie nu nog doen met de tien kabouters op de bladzijde hiernaast? Je kunt ze eerst kleuren en dan uitknippen. En dan vraag je aan moeder een groot stuk papier - gekleurd papier zou het mooiste zijn. En dan ga je de gekleurde en uit geknipte kabouters opplakken op het papier. Je mag zei/ kiezen hóé je dat zult doen. Je kunt ze in een kring plakken ot in een rijtje achter elkaar aan oi in kleine groepjes. En misschien teken je er nog wat bloemetjes bij of zet je het huisje van de kabou ters met een paar potloodlijntjes op het papier of teken je er een bos bij. Stuur dan alle tekeningen vóór 1 februari van het volgende jaar aan de redaktie van „De Leeuwarder Gemeenschap", Voorstreek 101. Net als andere jaren zullen er prijsjes zijn voor de mooiste kabouter plaat! In het februari-nummer zullen we vertellen wie de prijzen hebben gewonnen. Vele Leeuwarders hebben al even op de schaatsen gestaan, zo bij de Grote Wielen

Leeuwarder Gemeenschap | 1956 | | pagina 16