£mbl mtJieem devraa^ 6 6 UITSLAG VAN ONZE FOTO-WEDSTRIJD voor Stichting Leeuwarder Gemeenschap 4 De Stichting Leeuwarder Gemeenschap heeft een embleem nodig, dat in de toe komst dit blad, drukwerk, advertenties, affiches enzovoort kan sieren als een „blikvanger". Zo'n embleem moet in be ginsel eenvoudig van ontwerp zijn, het dient duidelijk aan te spreken en het moet goed en eenvoudig typografisch reproduceerbaar zijn. Wanneer we al deze eisen in punten ontleden, dan krijgen we de volgende opsomming, die de voorwaarden bevat voor een ontwerp prijsvraag onder onze lezers-tekenaars: 1. Het embleem moet (bijvoorbeeld in monogram-vorm) de letters ,,D L G" be vatten en verder (bij voorkeur kleiner) de woorden „Stichting Leeuwarder Ge meenschap". Verder, naar vrije keus, de afbeelding van iets wat typerend voor Leeuwarden is (gemeentewapen, Olde- hove, Waag bijvoorbeeld). 2. De minimale afmeting waarop het embleem gereproduceerd moet kunnen worden zonder onduidelijk te worden, dient 2V2-3 centimeter te zijn. 3. Het ontwerp moet zodanig worden uitgevoerd, dat het in ieder geval in zwart-wit kan worden gereproduceerd. Wanneer, naast zwart, een kleur wordt toegepast, dan moet deze dus wegge laten, dan wel door zwart vervangen kunnen worden. Ook mag men een clichéraster (grijs) voor onderdelen ge bruiken. Dit raster kan op het ontwerp met lichtgrijze verf worden aangegeven. Bent u niet op de hoogte van deze typo grafische zaken, dan kunt u even een vakman (in vrijwel elke straat woont een zetter of drukker) raadplegen. 4. Het ontwerp kan worden uitgevoerd op het formaat, dat voor het tekenen het gemakkelijkst is. Maak het niet te klein; verkleinen bij de reproductie maakt kleine oneffenheden onzichtbaar. 5. Het ontwerp dient met Oostindische inkt op wit tekenpapier te worden uit gevoerd. Aan de achterkant moeten naam en adres van de inzender worden vermeld. De inzendingen dienen te wor den gericht aan de Redactie van „De Leeuwarder Gemeenschap", Voorstreek 103. U heeft de tijd tot i april. 6. De uitslag wordt in dit blad bekend gemaakt. Het bekroonde ontwerp wordt gehonoreerd met 25 gulden. Het bestuur van de Stichting Leeuwarder Gemeen schap behoudt zich het recht voor, géén bekroning te verlenen wanneer alle in zendingen, naar zijn oordeel, onder de maat blijven. De fotoprijsvraag van „De Leeuwarder Gemeenschap" is ten einde gekomen met de uitspraak van de jury. Vier prijzen waren beschikbaar gesteld door de uitgever van dit blad, de Erven Koumans Smeding, en deze zijn toegewezen aan de makers van de hiernaast afgebeelde foto's: le prijs (ƒ20,G. Hulsinga, Barent Fockesstraat 54, Leeuwarden,-voor zijn jongensportret (rechts boven). 2e prijs 10,J. Meijer, Achter de Hoven 268a, Leeuwarden, voor de tegen- licht-foto van twee kinderen aan het strand (links boven) onder de titel: „Nü naar moeder toe". 3e prijs (ƒ5,-—): P. Slaterus, oud adres Valeriusstraat 87c, Leeuwarden, inmid dels verhuisd naar Sloten, met de foto van het kind met de bal op het strand (rechts' beneden), gemaakt op Terschelling (Midsland). 4e prijs (ƒ5,F. A. Droge, Over de Kelders 24, Leeuwarden, met de foto van de Wijde Ee (links beneden). De jury bestond uit drie leden van de Amateur Fotografenvereniging Leeuwar den, namelijk de heren P. Hoogland, J. Huigens en A. Sirks, voorts de fotograaf van ons blad, de heer Sj. Andringa, en de redacteur van dit blad. Zij acht zich wel verplicht bij deze uitslag aan te tekenen, dat de keus der prijswinnaars niet gemakkelijk was, omdat tal van andere foto's in kwaliteit de bekroonde exemplaren dicht benaderden. De Nieuwestad na tien uur

Leeuwarder Gemeenschap | 1957 | | pagina 4