c^eeuwarber /jemeensdjaH Adres Redactie eo Administratie Voorstreek 101-103, Telefoon 22046 en 22047 Abonnementsprijs f 1.80 per jaar Giro-nummer 809910 ten name N.V. Erven Koumans Smeding, Leeuwarden Foto rechts: Roeren en leren in de op leidingsschool voor gezinsverzorgsters in de Grote Kerkstraat Foto links: Het prille voorjaar in de Prinsentuin Maandblad onder auspiciën van de Stichting „Leeuwarder Gemeenschap" 6e jaarg. no. 3 maart 19 5 7 Redak tie-com missie Mevr. A. J. Bearda Bakkar-Stuiveling H. Kingmans Pater G. T. Oostvogel O.P. A. Vandamme J. T. Vellenga HoofdredakteurW. H. Kuipers, tel. 22003 Van Merklap tot Wandtapijt (vervolg van pagina 3) en jachttaferelen, landschappen met kas telen, bomen en bloemen. Wij publiceren er hierbij een uit het hierboven genoemde boek „Samplers and Tapestry Embroideries", geschreven door Marcus B. Huish. Het tafreel stelt voor Hendrik de Achtste, in de zestiende eeuw koning van Engeland met zijn zoon Eduard VI en zijn dochters Elizabeth en Maria. Wanneer binnenkort weer in Friesland aan de door de F.A.F. voor dit jaar uit geschreven Marie van Hemert-prijsvraag door vele kleine meisjes wordt meege- dongen door het maken van het opge geven slabbetje, dan kunnen zij daar trots op zijn! Niet alleen omdat zij zelf al deze steekjes hebben gezet, maar ook omdat zij een eeuwenoude traditie heb ben voortgezet. En wanneer wij vol be wondering naar de handwerken van vroeger tijden kijken, dan leren wij met een waarderen wat in ónze tijd gedaan wordt om het meisje en daardoor de toekomstige vrouw weer met naald en draad te doen bijdragen aan de ver fraaiing van haar leven door de schone kunst van het naaldwerk. M. J. VAN HEEMSTRA

Leeuwarder Gemeenschap | 1957 | | pagina 7