Leeuwarder Journaal De nieuwe Singer-serie is uit 15 'm li VAN DE MAAND MAART 1957 Singer is de kwaliteits-naaimachine Singer Maatschappij N.V. 13 1 i I I 4c Dr. R. van der Hoek, direkteur van de Algemeene Friesche en Groot Noordhollandsche Levensverzekeringsmaatschappij van 1845, overleed op 1 maart, in de ouderdom van 63 jaar, te Olterterp, 4c Het draaiorgel „De Gouwe" werd op 7 maart aangereden door een slippende zandauto op de Spanjaardslaan. Een der paardjes moest worden afgemaakt, het andere werd blijvend ongeschikt als trekdier, het orgel werd zwaar beschadigd en moest voor reparatie naar Amsterdam. Het medeleven met de gedupeerde orgel-exploitanten uitte zich in aanzienlijke gel delijke offers. In de Verlengde Schrans fietste de veertienjarige Sipke Nicolai uit Warga op 7 maart tegen twee stilstaande auto's. Hij overleed 's avonds thuis. Tot direkteur van de Provinciale Keuringsdienst voor Waren werd per 1 juni benoemd dr. J. van der Lee, direkteur van het Station voor Maalderij en Bakkerij te Wageningen. Op 9 maart bracht op de Brol een geluidswagen van de firma Braams door middel van een geluidsband van de Friese Ziekenomroep muziek van het draaiorgel „De Gouwe" ten gehore. De geldbusjes werden flink gevuld. Op 9 maart was het kermis in de Stins. 4c Ds. J. T. Nielsen, doopsgezind predikant te Warns, aan vaardde een beroep naar Leeuwarden. 4c De heer L. IJlst, exploitant van het „Eerste Leeuwarder stadsorgel" overleed op 10 maart. Hij werd 61 jaar oud. Aan boord van de tjalk „Risico", waarmee ze vroeger de binnenwateren bevoeren, vierde het echtpaar J. van der Schaaf - Heerema op 13 maart het zestigjarig huwelijksfeest. 4c De gemeenteraad ging op 13 maart accoord met een ver hoging van de electriciteitstarieven, van de veemarktrechten en van de prijzen van baden in de gemeentelijke badinrichting. 4c Op de vliegbasis veilde Domeinen op 14 maart de twee Domini's van de Luchtmacht, die vaak dienst hebben gedaan op de luchtbrug naar de Waddeneilanden. Het hoogste bod was van „Aerocontacts Ltd" in Engeland. 4c Het tweede kievitsei in Friesland, door Cornells de Jong uit Oudega-W. gevonden, werd op 14 maart aan de commis saris der Koningin aangeboden. De heer J. G. Zijlstra uit de Noordvlietstraat werd op 21 maart 99 jaar. Hij beoefende vroeger het meubelmakersvak en wel speciaal het antieksnijden. 4c Op 21 maart begon in de Beurs een zesdaagse expositie op het gebied van de woninginrichting, verzorgd door elf firma's. Een dag later werd in hetzelfde gebouw, op initiatief van het provinciaal bestuur, de tentoonstelling „Tal en last" over de bevolkingsproblemen van ons land geopend. Deze duurde vijf dagen. „De Mondorgel", het draaiorgel ter tijdelijke vervanging van de beschadigde „Gouwe", verscheen op 22 maart in de Leeuwarder straten, getrokken door twee pas gekochte ponnies. 4c Tweeduizend proefpersonen kregen een uitnodiging in de vorm van een formulier om mee te doen aan een reuma enquête, georganiseerd door T.N.O. (Toegepast Natuurweten schappelijk Onderzoek). Het Economisch Technologisch Instituut Friesland ontving twintig vooraanstaande figuren uit het economische leven van Oost-Friesland. Er werd vooral over verkeersproblemen ge sproken. 4c Op 30 maart nam ir. J. D. Fokma afscheid als direkteur van het Provinciaal Electriciteitsbedrijf om met pensioen te gaan. Gratis stop- en borduur-cursussen Wij repareren alle soorten naaimachines vakkundig Vraagt vrijblijvend demonstratie bij U thuis Leeuwarden, Nieuwestad 119 Tel. 05100-4182 Onze auto's komen vrijblijvend bij U thuis

Leeuwarder Gemeenschap | 1957 | | pagina 13