niet alleen 9ebouwen en straten Als een gordel van smaragd liggen de groene bolwerken om de Oldehove, de aloude Prinsentuin met aangrenzende heuvel, waarop de Pier Pandertempel prijkt, de Plantage en het Westerpark. Naast de oude iepen, die hier en daar nog in groepen de grote lijn aangeven, treffen wij hier tal van bijzondere boom- en heestersoorten aan, die tesamen een harmonisch geheel vormen en een dank bare omlijsting van dit stadsdeel uit maken. Voegen wij hierbij nog het Ren- gerspark en de oude begraafplaats met z'n forse bomen, dan krijgen wij toch wel de indruk, dat het er met de groen voorziening van de binnenstad nog niet zo heel slecht voor staat. Doch ook in de nieuwere wijken is er bij de uitbreiding telkens aan versiering in deze vorm gedacht en bij het groeien van onze stad, groeien ook de parken, zoals het Oosterpark, het Oostervijver- park, het Julianapark, verschillende groenstroken en vele andere kleine brokjes groen en bloemen. Zonder deze versiering zou onze stad er niet alleen doods uitzien, maar zou een wandeling door de stad zeker geen vreugde beteke nen, want naast de bomen en heesters, doen kleurige bloempartijen en bordes beplantingen op onderscheidene plaat sen aan dit grootse feest mee. Naast de zogenaamde passieve recrea tiemogelijkheden, waartoe onze parken worden gerekend, komen dan de plaat sen waar gelegenheid is voor sport en spel, en die met hun omlijstingen zulk een belangrijke rol spelen in de stede lijke opbouw. Hier is het niet de rust, die in andere parken onder meer wordt gezocht, maar hier vinden velen de ge legenheid voor ontspanning in een ac- (voor vervolg zie pagina 17) Onder de blauwe lentehemel vieren onze parken en plantsoenen bruiloftsfeest, een feest, dat een welkome afwisseling biedt temidden van straten en pleinen waarin het steeds drukker wordende verkeer voortsnelt. Als kleinere en grotere oasen lichten ze op temidden van stenen en asfalt en wij kunnen ons geen stad meer denken zonder de zo noodzakelijke groenvoorziening. Deze dient niet alleen voor aankleding en versiering, maar heeft daarnaast tevens een grote recrea tieve waarde.

Leeuwarder Gemeenschap | 1957 | | pagina 15