Sltït At? m I •9E ï- A JSPSÉ - Bffftg Y'- I-P#-» -r >j£ H 1 W&M§1 Ei A7 ■**»a TKSB (vervolg van pagina 15) tieve vorm en vindt vooral de jeugd de mogelijkheid haar krachten in spor tieve strijd te meten. Wij kunnen ons gelukkig prijzen, dat ook hieraan de laatste jaren de zo nodige uitbreiding is gegeven. Naast de parken en groenstroken, gaan ook de voortuinstroken van gemeente lijke woningen en van diverse woning bouwcorporaties, welke gemeenschappe lijk worden aangelegd en onderhouden, een steeds grotere rol spelen. Deze voor tuinstroken vormen een veelal passend geheel met de omgeving en versterken in grote mate ook de sierwaarde van een woonwijk, hetgeen lang niet altijd gezegd kan worden van de tuintjes, die door de bewoners zelf worden aangelegd en onderhouden. De lange rij van bomen en boompjes langs menige gracht en singel en in vele straten van onze stad, zijn er geplant om vreugde te brengen op plaatsen, waar anders de mens het verlangen naar de natuur zou gaan verleren. Zij zijn het die in hoge mate medewerken tot de versiering van menig gebouw en van vele sombere en eentonige straten. Er wordt menigmaal en terecht gemopperd over de zon en licht benemende kroon, maar wij weten bij ervaring maar al te goed, hoe onze stad er uit gaat zien als de vele straatbomen gaan ontbreken. RECREATIE De stad Leeuwarden is gelegen in een waterrijk gebied, hetgeen vanzelfspre kend de beoefening van de watersport bevordert, doch naast deze zo bij uitstek geschikte recreatiemogelijkheid, bezit de gemeente slechts zeer weinig verdere gelegenheid tot verpozing, vooral in de naaste omgeving. Meer en meer ontstaat daardoor de behoefte aan andere moge lijkheden en het mag daarom een ver heugend feit worden genoemd, dat in de nabijheid van de stad een begin is ge maakt met een recreatie-oord, dat de mooie naam „Froske-pölle" draagt. Een gedeelte van dit met baggerspecie op gespoten eiland van ongeveer 21 hectare, is reeds beplant met bos en het is te hopen, dat spoedig ook het andere ge deelte kan worden aangelegd. De „Stich ting Recreatie-oorden Leeuwarden" trad hiervoor als promotor op, terwijl de grond door het provinciale bestuur kos teloos ter beschikking werd gesteld. Uit het bovenstaande is gebleken, dat de afdeling plantsoenen van openbare werken een dankbare taak heeft. Wat is er mooier dan „vreugde" te mogen bren gen? Moge het zijn, dat deze afdeling in staat wordt gesteld deze verzorging naar behoren te kunnen blijven uitvoe ren. Dat zal het leven van vele stads bewoners veraangenamen. A. M. VAN ESSEN, Hoofd gemeente-beplantingen 17

Leeuwarder Gemeenschap | 1957 | | pagina 17