<^eucfd- en joncjerenorcjanióatieó 5 De Stichting Leeuwarder Gemeen schap staat, bij de opbouw van haar organisatie, voor het allereerste pro bleem een volledig overzicht te ver krijgen van het verenigingsleven in Leeuwarden. Helaas zijn deze ge gevens nergens centraal opgetekend, zodat er heel wat speurwerk aan te pas komt om alle namen en adressen (van secretariaten) te pakken te krij gen. In verband met de toekomstige opbouw in secties van gelijksoortige verenigingen is een begin gemaakt met één zo'n groepering en wel de jeugd- en jongeren-organisaties. Hier volgt de lijst, zoals die thans in ons bezit is; we publiceren deze om onze lezers in de gelegenheid te stellen aanvullingen en correcties op te ge ven. Verder zullen velen er prijs op stellen een volledig overzicht te ver krijgen van het verenigingsleven in Leeuwarden; in de loop der komende maanden hopen wij soortgelijke ge gevens te publiceren betreffende de vele andere soorten verenigingen in onze stad. Wilt u correcties en aanvullingen op deze lijst doorgeven aan: Stichting Leeuwarder Gemeenschap, Stadhuis, Leeuwarden? (Nadruk van deze gegevens is alleen geoorloofd met toestem ming van de redactie van ,,De Leeuwarder Gemeenschap") Arbeiders Jeugd Centrale: mej. N. Lich, Asterstraat 6. „Jonge Strijd" (N.V.V.): mej. H. Tuininga, Kalverstraat 19. „Nieuwe Koers" (P.v.d.A.): mej. zr. M. Feenstra, Diakonessenhuis, Noordersingel 88. C.H.J.G. (Chr. Hist.): mej. M. S. Dieleman, Aagje Dekenstraat 5. J.O.V.D. (Vrijh. en Dem.): mej. B. J. van der Ploeg, Stationsweg 7. Arjos (A.R.): mej. H. Monsma, Eerste Koestraat 28. Vrije Jeugd Beweging (geheelonth.)mej. W. Hoeber, Jan Lievensstraat 74. Jeugd en Evangelie (Gereformeerd): mej. R. Wielenga, Zuidergrachtswal 25. Gereformeerde Jeugdcentrale: D. Dijkstra, Meezenstraat 4. V.C.J.C. (Vrijzinnig): mej. T. Lamberts, Wouwermanstraat 7. M.S.K. (Doopsgezind): mej. R. Wilkens, Hobbemastraat 18. Jong Menno (Doopsgezind): mej. A. Dijkstra, Van Roonhuysestraat 15. V.E.J.O. (Vrij Evangelisch): Joh. Oost Jr., Zuidvliet 12. „Ulaham" (Evangelisch Luthers): mej. T. J. Bilyam, Nieuwe Oosterstraat 28. Jonge Kerk (Hervormd): mej. G. van Hout, Transvaalstraat 5. Baptisten Jeugdgroep: G. Adema, Kleine Hoogstraat 13. Ver. „De Nederlandse Padvinders" (distr. Friesland): J. Hooiring, Goudenregenstr. 11. Nederlands Padvindstersgilde: mevrouw Van der Kam, Wirdumerdijk 26. R.K. Jeugdraad: P. W. Roling, Goudenregenstraat 19. Vrouwelijk Jeugdwerk (R.K.): kapelaan H. Th. Dierkes, pastorie Voorstreek 70B. Verkennersgroep St. Christoffel (R.K.): F. Veneboer, Engelumerstraat 34. Ned. Gidsen Beweging (R.K.): mej. Cl. van Ek, Tweede Koestraat 10. Stichting R.K. Jeugdbeweging in de St. Dominicusparochie: mej. G. M. Basten, Transvaalstraat 44. R.K. Verkenners „Kardinaal De Jong": J. A. Swart, Arumerstraat 2. R.K. Gidsen „St. Maria Goretti": mej. T. Swart, Arumerstraat 2. R.K. Verkenners: G. Spoelstra, Buijgerstraat 14. Vrije Club (R_K. Instuif): J. Vossenberg, Verkorteweg 7. R.K. Gidsen, groep Jeanne d'Arc (meisjes): mej. T. Schweigmann, Wirdumerdijk 24. Jeugdcommissie St. Jan de Doperparochie: A. Jorna, Frans van Mierisstraat 2. R.K. Instuif: mej. L. Keverkamp, Ferdinand Bolstraat 72. R.K. Politieke Jongerenclub: mej. C. van Balen, Verlengde Schrans 6. Katholieke Arbeiders Jeugd (K.A.B.): A. B. Smeding, Pieterseliewaltje 8. Unie van Speeltuinverenigingen: A. P. J. Schreuder, Mesdagstraat 6. „De Stins" (Clubhuis voor de ongeorganiseerde jeugd): Voorstreek 106.

Leeuwarder Gemeenschap | 1957 | | pagina 5