Aanwinsten openbare leeszaal In de maand juli schafte de Openbare Leeszaal en Bibliotheek de volgende nieuwe werken aan: Nederlandse en in het Nederlands ver taalde romans: W. Addeson: De storm Ch. Chilton: Sprong in het heelal; operatie Luna B. de Graaff: Het standbeeld. Vervolg op „Om 't Steenen Paert", en „Werkend wacht ik" J. Harris: Vermist J. Hil ton: Livia M. Kennedy: Het feest M. Minco: Het bittere kruid; een kleine kroniek W. Ruyslinck: De ontaarde slapers A. H. Twijnstra: Uruquanah bestaat niet meer E. Wiechert: De vader. Bevat ook: „De dode hoeve", „De doodskandidaat" en „De rechter" W. Wittkampf: Het kanon. Detective-romans: A. Christie: De laagte A. Christie: De moordenaar waagt een gokje A. Chris tie: Zoek de moordenaar T. Dix: Moord op het eindexamen J. van Gent: Wat deed William Foster? M. Mons: Het kleine vrouwtje in het grijs G. Sime- non: Maigret en de gangsters G. Sime- non: Maigret en de gele schoenen G. Simenon: Maigret in het wespennest G. Simenon: Maigret in New York. Wetenschappelijke en populair- wetenschappelijke werken: H. J. Baden: De grenzen van de ver moeidheid. Bi. V. Bedford Betts: Papier- maché. Ir. L. C. T. Bigot, Ph. Kohn- stamm en B. G. Palland: Leerboek der psychologie. Bi. R. Bloch: L'art étrus- que. Wb. R. Blijstra: Nederlandse bouwkunst na 1900. Wf. G. Bos: Lei ding geven in het bedrijf. Hl. J. van den Broek: Hier is Spanje. G40. A. Courtenay: Let's halt awhile; England, Ireland, Scotland, Wales; being recom mendations based on the personal hotel experiences of Mr. and Mrs. A. Coute- nay. G44. J. L. Dirickx: Arbeidsvreugde voor allen; human relations. HI. R. Fruin: Allerliefste van Hugo de Groot; over het leven van Maria van Reigers- bergh en haar man; gevolgd door een keuze uit Maria's briefwisseling. F452. Het stille water weerspiegelt een Stille Nieuwestad Th. E. Gaddis: De vogelaar van Alcatraz. (Een gevangene is door zelfstudie een groot vogeldeskundige geworden). Ic. Gids voor de Nederlandse kastelen en buitenplaatsen; met afbeeldingen en plat tegronden van de voornaamste kastelen. G453. J. H. Hoitingh: Aanleg, beplan ting en onderhoud van kleine villatui- nen. Rhb. W. de Kok: Gij en uw kind; een volledige leidraad voor ouders en opvoeders. Ii. B. Lammers: Gezond heidszorg in het bedrijf; veilig werken. Hf. H. Lanz: Gotische wandtapijten. (Serie: Orbis pictus). Ws, R. A. Levis- son: Herboren land; Israël. G67. G. A. Mesters: Prisma taalschat; woordgroepen en gevleugelde woorden. Xd. J. M. Moerkerk: Camera in kinderland; cursus in kinderfotografie. Sw. J. Penraat: Hoe wilt u wonen? Wenken voor nieuwe woninginrichting. Ww. F. C. D. Popken e.a.: Land uit zee; de Zuiderzee bedwon gen; de indijking, de drooglegging, de nieuwe samenleving. G459. E. C. M. Roderkerk: De Kennemer duinen; tussen duindoorns en kruipwilgen. G454. M. A. F. Soliën: Biljarten. (Ken uw sport). Vn. H. J. Stuvel: Het eerste offensief; 25 jaar Afsluitdijk; 193228 mei 1957. G459. B. D. Swanenburg: Per auto naar Frankrijk. G39. B. D. Swanenburg: Per auto naar Italië, G35. O. Thomas: Hemel en heelal. Lr. C. Weststrate: Leven en werken in Nieuw-Zeeland. (Emigrantenbibliotheek). G21. H. Wie- lek: Vrije tijd vriend of vijand? Wat doen wij met onze vrije tijd? Ha. Zes tig jaar hoofdbestuur PTT; 1893-1953. Hj. Op godsdienstig gebied: F. Boerwinkel: Kerk en secte. Dm. A. Burgess: Een kleine vrouw; het ver haal van Gladys Aylward. Ds. A. Man- kes-Zernike: Een vrouw in het wondere ambt. Dk3. V. Möller-Christensen en K. E. Jordt Jörgensen: Dierenleven in de Bijbel. Cb. G. Y. Vellenga en A. J. Kret: Stromen van kracht; de nieuwe opwekkingsbeweging. (Bestrijding van deze godsdienstige beweging.) Dm. De werkende stilte; de oorsprong der grote kloosterorden. Dc. N. W. Wright: Hij heeft mij verslagen. Reportage van de hoofdredacteur van een te Jeruzalem verschijnend dagblad over het opzien barende optreden van een nieuwe pro feet. Df. Gedichten: J. B. Charles: Gedichten. Yp. P. H. Dubois: Ademhalen. Yp. Lucebert: Apo crief; en De analphabetische naam. Yp.

Leeuwarder Gemeenschap | 1957 | | pagina 13