De avonturen van Maridolletje en Poeskat K. SPOELSTRA Bromfietsen 1957 3e rLtt\xw<xrltr /jemeensdjAfi DKW - KAPTEIN MOBYLETTE - NSU - SIMPLEX - SPARTA - SOLEX - ZUNDAPP „DE TERP" 15 Toen Maridolletje en Poeskat buiten adem op het grasveld naast de circustent stonden, zei Poeskat: „Hé! wat was die hond boos!" Maridolletje zuchtte diep en zei: „Ik was toch zo bang dat hij je bijten zou! En de circusdirecteur zal wel boos zijn, want het hondennummer is nu helemaal mislukt." Daar had Poeskat nog niet eens aan gedacht. Binnen in de tent hoorde men een boze stem; de hond was aan 't blaf fen en het publiek riep: „Waar is de zwarte kat gebleven?" houdt niet erg van water. Wij zwemmen nooit uit plezier. Alleen als wij in het water vallen, kunnen wij er wel weer zwemmende uitkomen." Zij liepen nog een eindje en zagen toen opeens een roeibootje! Een mooi blauw geschilderd roeibootje met blauwe roei spanen. „Kijk eens Poeskat, een bootje!" riep Maridolletje en zij holde naar de houten steiger, waar het bootje met een ketting aan vast gebonden was. „Zullen wij wat gaan roeien? Ik weet wel zo'n beetje, hoe je dat moet doen." best zo'n visje willen eten. Maar niet zo'n kleintje. Een lekkere dikke!" Net had Poeskat dat gedacht of een grote vis zwom langzaam langs de boot. „Daar heb je m ij n vis!" riep Poeskat uit en zonder aan de boot of aan Mari dolletje te denken, zette zij zich krach tig af en floep het water in, de vis achterna. Maridolletje, die daar hele maal niet op verdacht was, kreeg een schok, liet de roeispanen los en floep daar lag zij ook in het water!! MAJA VAN HEEMSTRA Toen Maridolletje dat hoorde fluisterde zij: „Vlug, doorlopen" en als de wind liepen zij naar 't bos, dat niet ver weg lag. Pas toen zij onder de hoge dennen stonden, durfden zij om te kijken. Er was niemand te zien. Uit de circustent klonk trompetmuziek, daarmee werd zeker een nieuw nummer aangekondigd. Van de schrik en 't vlugge lopen waren zij moe en warm geworden. Langzaam liepen zij langs het bospaadje toen zij opeens aan een meertje kwamen. Het water was zo helder, dat je de visjes kon zien zwemmen tussen de witte kie zelsteentjes, die op het zand lagen. Er stonden vergeet-mij-nietjes langs de kant en Maridolletje begon een boeketje te plukken. Zij hoorden kinderstemmen en zagen dat er een paar jongens en meisjes aan het zwemmen waren. „Ik zou ook wel in het water willen", zei Maridolletje. „Het water is lekker koel en ik ben zo warm. Maar ik kan niet zwemmen." „Ik ook niet", zei Poeskat. „Onze familie Poeskat kwam voorzichtig nader. Hij wist niet goed wat hij ervan denken moest. Al dat water was maar koud en nat. Als het meertje nu vol melk was geweest, maar water Maridolletje wachtte niet eens af of Poeskat ook wel wou gaan roeien. Zij stapte voorzichtig in het bootje. Het schommelde even, zodat het water begon te rimpelen. Poeskat sprong ook in de boot en Maridolletje maakte de ketting los, duwde het bootje af en daar gingen zij. Het water klotste tegen de houten bodem en langzaam dreven zij van de oever weg. „Nu moet je goed stil zitten, Poeskat", zei Maridolletje, „want anders slaat de boot om." Nu, Poeskat vond het maar een griezelige bedoening en zat dus doodstil. Het water was hier net zo hel der als aan de oever en Poeskat, die over de rand keek, zag de groene plantjes en de witte steentjes op de bodem van het meer. Ook de kleine visjes zag zij voorbij schieten. „Vis is lekker", dacht Poeskat. „Ik zou Maandblad onder auspiciën van de Stichting „Leeuwarder Gemeenschap" 6ejaarg.no. 7 augustus 1957 Radrfktia-commissia Mavr. A. J. Bearda Bakkar-Stuivaling H. Kingmans Patar G. T. Oostvogel O.P. A. Vandamme J. T. Vellenga Hoofdredakteur W. H. Kuipers, Tel. 8203 Adres Administratie Voorstreek 101-103, Telefoon 22046 en 22047 Redactie Stadhuis Leeuwarden, tel. 21141 Abonnementsprijs f 1.80 per jaar Giro-nummer 809910 ten name N.V. Erven Koumans Smeding, Leeuwarden Elkenien hat wolris printwurk nedich dat in min of mear persoanlik karakter drage moat, sa bygelyks tekst boekjes by in bruiloft, ferskes by in trouwerij yn tsjerke, of sokssahwat. STENCIL-druk is dan it meast gaedlik, omdat it dat Ruime keuze Prima service Grafis inlichtinge Strang saeklike mist en dus folie eigener oansprekt, al teast as Jo der in fakman oer gear sette, bygelyks: KOPIEARBIDRIUW - VAN SWIETENSTRJITTE 9 (flak by „De Kroan") - Telefoan 4126 Hoeksferpad 2 Leeuwarden Telefoon 7406

Leeuwarder Gemeenschap | 1957 | | pagina 15