11» (HUH .111,1 IN BEELD Weer dansen in de Beurs 8 „Tour de Fleur" een succes Voor Leeuwarden was het een nieuwtje: de „Tour de Fleur" voor de oudste jon gens van de speeltuinverenigingen. Elke speeltuin vaardigde tien jongens af en met z'n honderdtienen vormden deze jonge „wielrenners" een flinke karavaan, met voorrijders van de wielersportvereni ging „De Friese Leeuw" en in de achter hoede de ravitaillering, de jury en de „bezemwagen", die overigens geen be langrijke diensten hoefde te verrichten, evenmin als het Rode Kruis. De jury lette scherp op de gedragingen in het verkeer en zelfs de toestand van de fietsen werd aan een inspectie onder worpen. Zo kwam het wedstrijdkarakter niet te ontbreken, al durfden de organi satoren er om der wille van de veilig heid geen snelheidswedstrijd van te maken. De gele truien waren na de eer ste dag voor Achter de Hoven, de tweede dag voor Insulinde en de laatste dag (bij de finish op het Zaailand) werd Achter de Hoven uitgeroepen tot winnaar van de Tour, met Insulinde als tweede. De eerste prijs was een mooie beker van de Stichting Leeuwarder Gemeenschap, die samen met de Centrale van Speeltuin verenigingen dit jeugd-wielerfestijn had opgezet. Het enthousiasme van de deel nemers en de belangstelling van de ouderen bij start en finish bewezen hoe zeer dit initiatief in de smaak is ge vallen. De Stichting Leeuwarder Gemeenschap begint op 7 september weer met het geven van zaterdagse dansavonden in de Beurs. Het is de bedoeling dit in het winterseizoen op elke zaterdag te doen, tenzij andere bijeenkomsten het wenselijk maken het dansen te laten vervallen. Zo wordt op 14 september in het kader van de V.V.V.-feesten, een wedstrijd in het vertellen van moppen en anecdotische verhalen gehouden. Er zijn twee verschillen, vergeleken met de dansavonden, die voor de vacantieperiode bij wijze van proef werden gehouden. In de eerste plaats wordt niet de benedenzaal maar de bovenzaal van de Beurs gebruikt, in de tweede plaats is de toegangsprijs thans bepaald op 0,75 per persoon. Het bedrag van 0,50 is voor een sluitende exploitatie te laag gebleken. De aandacht moet er verder op worden gevestigd, dat geen sorties (voor het tijdelijk verlaten van het gebouw) worden afgegeven. 1. Op 2 juli werd aan het Kalver- dijkje het nieuwe - heel het land tot voorbeeld strekkende - Dieren tehuis van de afdeling Leeuwar den van de Nederlandse Vereni ging tot Bescherming van Dieren geopend. 2. De Vacantieontspanning heeft het dit jaar wel slecht getroffen met het weer, maar desondanks slaag de men er in de jeugd op een plezierige manier bezig te houden. Hier is de goochelaar Ali Baba aan het werk. 3. Toen zuster M. P. Reinierse van het Stadsziekenhuis nog maar een kwartier mevrouw Branderhorst- Reinierse was, werd haar - op het bordes van het Stadhuis - een wit bokje aangeboden. Het was haar hartewens zo'n diertje te bezitten, maar op dit plechtige moment kwam dit geschenk toch wel wat ongelegen, want het bokje begon meteen het bruidsboeket te be knabbelen. 4. In de Westersingel kantelde het pontje, toen een schip tegen de kabel voer. Er waren drie „schip breukelingen", die snel uit het water werden gehaald. 5. Nog eens: Vacantieontspanning. 6. De Royal Canadian Signals Band maakte op 30 juli een rondgang door de stad. 7. Zo plonsten de deelnemers van de overtocht der Groote Wielen op 27 juli te water: winnares werd Sita Posthumus. 8. In de Esdoornstraat werd op 3 juli de eerste kleuterschool van de Vereniging voor Christelijk Kleu teronderwijs geopend. 9. Een taart met honderd kaarsjes was het gemeentelijk geschenk voor de weduwe B. Klopma-De Boer, die op 26 juli in het Herv. Rusthuis honderd jaar werd. 10. De Jehova-Getuigen congresseer den van 18 tot en met 21 juli in de Beurs; bij de Cornelis Troost- straat werd een tentenkamp ge bouwd. Zo druk was het bij de iinish van de Tour de Fleur op het Zaailand

Leeuwarder Gemeenschap | 1957 | | pagina 8