r Mr. R. de Waard houdt lezing over draaiorgels Veertig jaar vereniging van postzegelverzamelaars AANWINSTEN Openbare Leeszaal V. 17 De bekende draaiorgelspecialist mr. R. de Waard uit Amsterdam zal op 8 oktober in de grote koffiekamer van-de Harmonie een lezing geven over draaiorgels. Hij neemt lantaarnplaatjes, grammofoonpla ten en een paar kleine orgels mee om zijn verhaal met afbeeldingen en muziek op te luisteren. Verder zal het draaiorgel „De Gouwe" in de zaal worden opge steld; voor het plaatsen daarvan komt de heer Perlee uit Amsterdam, de eige naar van het orgel, speciaal naar Leeu warden over. De toegangsprijs is 0,75 (met vijf cent voor de Leeuwarder Ge meenschap) bij voorverkoop, waarvoor de adressen in de dagbladen zullen wor den bekendgemaakt, 's AVonds aan de zaal kosten de kaarten 0,90 (met vijf cent voor de Leeuwarder Gemeenschap). De Vereniging van Postzegelverzame laars „Friesland" herdenkt op 5 en 6 ok tober a.s. met het houden van een post zegeltentoonstelling in hotel „Amicitia", haar veertigjarig statutair bestaan. De vereniging die reeds in 1911 is opge richt met als bestuursleden de heren H. W. Sonnega, C. P. M. van Dongen en F. J. Broersma, bestond uit zeventien leden, van wie thans niemand meer in leven is. Rechtspersoonlijkheid verkreeg de vereniging op 10 december 1917. Van het toen gekozen bestuur is nog steeds het erelid de heer N. Feenstra als secre taris in het bestuur vertegenwoordigd. Hij heeft vanaf 16 februari 1914 het secre tariaat verzorgd. Op 25 februari 1932 trof de vereniging een zwaar verlies door het overlijden van haar verdienstelijke voorzitter de heer C. P. M. van Dongen, die sinds 1912 de voorzittershamer had gehanteerd. Hij was de vraagbaak geweest voor vele leden en bezat een grote polilatelistische kennis. In zijn plaats werd benoemd dr. A. L. Heerma van Voss, die tot zijn plot seling overlijden op 24 juli 1948 de lei ding in de vereniging had. De vereniging heeft bij haar twintig- en dertigjarig statutair bestaan eveneens ten toonstellingen gehouden, die respectie velijk door 264 en ongeveer 2000 perso nen werden bezocht. In de maand augustus schafte de Open bare Leeszaal en Bibliotheek onder meer de volgende nieuwe werken aan; Nederlandse en in Nederlands vertaalde romans: P. van Aken; Het hart en de klok H. Böll: Het brood van mijn jeugd S. Crane; De vuurdoop van Henry Fleming A. van Duinkerken: Twee vierkante meter J. Fane; Ontwaken E. Hunter: De verslaafden H. Jenkins: Bindle; enige hoofdstukken uit het leven van Joseph Bindle H. Jenkins: Juffrouw Bindle H. G. Konsalik: Dokter van Sta lingrad W. Laatsman: Het bittere hart B. Lay jr. en S. Bartlett: Gevleugelde kruisvaarders A. Erskine Lindop: De zanger niet het lied B. Macdonald: Iedereen kan alles H. Martin: Late zomer W. Somerset Maugham: Omni bus. Bevat: „De triomf der vrijheid", „Cypressen en liefde", en „De tovenaar F. v. d. Oever: De zee is ons land A. Oosterbroek-Dutschun: Ik wil niet eenzaam zijn W. Pendèl: Ik ga weg, tot ziens J. Presser: De nacht der Gi rondijnen K. Roberts: Trilogie der vrijheid; een Amerikaanse roman A. Romijn: We beginnen toch pas S. Sand- strom: De vroedvrouw van Pont Clery A. Scheffer: De zee slaapt niet F. G. Slaughter: Verleng de levens S. Vest dijk: De beker van de min; de geschie denis van een eerste jaar S. Vestdijk: Ivoren wachters E. Wiechert: De sto kebrand S. P. Winter: Die ene misstap. Franse romans: Chr. Arnothy: II nest pas si facile de vivre M. de Saint Pierre: Les écrivains H. Troyat: Les semailles et les mois- sons; 4 delen. Wetenschappelijke en populair-weten- schappelijke werken: B. Aafjes: Kristal, woonplaats van het licht; Maastricht, woonplaats van het kristal. Ws. Het boek van de arbeid; een bloemlezing uit de Nederlandse let terkunde met betrekking tot het vraag stuk van de arbeid. Az. W. de Bruyn: Inleiding tot de moderne galvanotech- niek; 3 delen. Sh. J. Caldwell: Roeke loze vaart; alleen in een zeilboot over de Grote Oceaan. Gr. J. Corver: Hoe het begin van de radio is geweest. Hj. J. Daniskas: Hector Berlioz. Vva. S. Dresden en S. Vestdijk: Marionettenspel met de dood; over het wezen van de detective-story. Y. H. C. M. Edelman: Leven met atomen. Lh. R. H. Fledderus: Over winkels. Bouw en inrichting van winkels en winkelcentra. Wf. M. Frank en L. K. Frank: Hoe help ik het school gaande kind. Ii. H. J. A. Hofland: Va kantie; over zakelijke en onzakelijke kanten van de moderne volksverhuizing. Ha. P. Howard: Een wereldwinnende idee. (Morele herbewapening). Ds. W. H. Kearns jr. en B. Britton: Het stille continent. (Zuidpoolgebied). G14z. H. Krook: Alles over kamperen. V. E. R. S. Krudop: De regenboog; de menselijke verhoudingen in het bedrijfsleven. Hl. Het Landschap. Foto's, artikelen en ge dichten. (Serie: De schoonheid van ons land). G45. M. Macgregor: De geschie denis van Rome. F350. H. M. Menso- nides: Historische wandeling door Leeu warden. F455. E. Montagu: De man die niet bestond. („Operatie Mincemeat"). F305. D. T. E. van der Ploeg: Dantu- madiel; hoe't it wie en hoe't it is; lês- boek foar de skoallen yn Dantumadiel. G455. M. A. Prick van Wely: Chopin als mens en musicus; een bloemlezing uit zijn brieven. Vva. N. Rost: Veran derd klimaat in Polen. G55. J. E. Schaap en S. J. Matthijsse: Kleuterland; omge vingskennis voor kinderen van 4 tot 7 jaar. Is. J. H. Scheurer: De personeel- chef in de praktijk. Hl. De steden. Foto's, artikelen en gedichten. (Serie: De schoonheid van ons land). G45. W. K. Steffen: Hervormde kerkbouw na 1945. Wf. D. Teusink: Duits in het dagelijks leven. Xg47. S. Vestdijk: Kunst en droom; bloemlezing uit de essays. Yg. Vierzig schweizer Komponisten der Ge- genwart. Vva. W. J. Visser: Eenvou dige belastingkunde. Kr. L. de Vries: Het atoom. (Elseviers educatieve jeugd boeken). Lh. Th. B. Walbeehm: Verkeer en wij. Hj. A. J. M. Whnders: Het raadsel Mars. Lr. De wereld waarin wij leven; de geschiedenis van onze aarde. Mc. D. Wiersma: Alcohol en criminaliteit. Qhd. M. C. Blöte-Obbes: Kijken en maken; handenarbeidboekjes voor school en gezin. 1. Materiaal uit de natuur. Ir.; 2. De feesten van het jaar. Ir.; 3. Weven zonder getouw. Ryb.; 4. Speelgoed I. Poppen en dieren. Ir.; 5. Speelgoed II. Huis en hof. Ir.; 6. Stof- versiering. Ir. Antilliaanse cahiers. 1. C. Debrot: Literatuur in de Neder landse Antillen. Yg. 2. L. Tournier: Bloemlezing uit de gedichten. Yb. 3. W. van Nuland: Curagaose portretten; geschreven portretten. (In de roman afdeling). 4. T. Marugg: Weekend pel grimage. (Roman).

Leeuwarder Gemeenschap | 1957 | | pagina 17