Een stuiver —VIJFDUIZEND ABONNEES NIEUWS 11500 Begin januari komt er een jeugdtentoonstelling Jjiiuwxtbit /jemeensdjAfi voor de Stichting *4tk 20/120 lasting de Stichting Leeuwarder Gemeenschap c/eeiuvwier ^mensd)^"? 2 De Stichting Leeuwarder Gemeenschap heeft al enige tijd plannen om op korte termijn te komen tot de organisatie van een tentoonstelling op het gebied van activiteiten van en voor de jeugd. Als eerste groep exposanten wordt gedacht aan jeugdverenigingen en organisaties, die hun werk (mede) richten op de jeugd, zoals sportverenigingen, verder aan par ticuliere standhouders, die artikelen voor de jeugd speciaal ten behoeve van de vrije tijdsbesteding - in de handel brengen, waarbij kan worden gedacht om enige voorbeelden te noemen aan sport en spel, knutselen, tekenen, boetseren, fotograferen en lectuur voor de jeugd. Deze expositie zal direct na nieuwjaar, namelijk op 2, 3 en 4 januari 1958 wor den gehouden in de benedenzaal van de Beurs. Op 30 en 31 december kan aan de inrichting worden gewerkt en op maandag 6 januari moet de zaal worden ontruimd. De tentoonstelling heeft enige verwant schap met „Het Stokpaardje dat twee maal is gehouden onder auspiciën van de Stichting Leeuwarder Gemeenschap en in engere zin de vrije tijdsbesteding (voor de jeugd) behandelde door zich te beperken tot het terrein van het knut selen. Reeds toen gingen stemmen op om tot een herhaling op ruimere schaal te komen en dit is nu dus de bedoeling. Reeds voor de vacantieperiode is over deze zaak overleg gepleegd met verte genwoordigers van jeugdorganisaties, die in het algemeen het plan met sympathie begroetten. Aanvankelijk was het de be doeling de tentoonstelling reeds deze herfst te houden, maar dit bleek moeilijk uitvoerbaar te zijn; bovendien zou men dan met een nieuwe expositie komen kort na de grote tentoonstelling „Hoe Wij Werken" en alles wat verder is ge schied in het kader van de V.V.V.-feest- week. Al hebben deze jeugdmanifestatie en de ambachtstentoonstelling uiteraard weinig raakpunten, toch leek het beter niet zo vlak daarna met iets anders voor het grote publiek te komen. f Maandblad onder auspiciën van de Stichting „Leeuwarder Gemeenschap" 6ejaarg.no. 8 september 1957 Redaktie-commisaie Mevr. A. J. Bearda Bakker-Stuiveling H. Kingman* Pater G. T. Ooatvogel O.P. A. Vandamme J. T. Vellenga Hoofdredakteur W. H. Kuipers, Tel. 8203 Adrea Adminiatratie Voorstreek 101-103, Telefoon 22046 en 22047 Redactie Stadhuis Leeuwarden, tel. 21141 Abonnementsprijs f 1.80 per jaer Gire-nummer 809910 ten name N.V. Erven Koumans Smeding, Leeuwarden Zeer onlangs is de vijfduizendste abonnee van het maandblad „De Leeuwarder Gemeenschap" ingeschreven. Het is een mijlpaal, maar geen eindstation, want hoezeer het bereiken van dit aantal ons ook verblijdt, we moeten verder. Wel mag thans als vaststaand worden gesteld, dat ons blad zich een hechte plaats in zoveel Leeuwarder gezinnen heeft veroverd, dat het uit de Leeuwar der gemeenschap niet meer weg te denken is. Ons streven is het maandblad „De Leeuwarder Gemeenschap" naar tekst en beeld steeds meer te doen beantwoorden aan het ideaal, dat uitgeefster en redactie steeds voor ogen heeft gestaan; een bindend element vormen in de Leeuwarder samenleving. En daarmee stelt het zich achter hetzelfde ideaal, dat de Stichting Leeuwarder Gemeenschap bezielt. Nu het seizoen van bijeenkomsten weer begonnen is, mag het nuttig worden ge acht nog eens de aandacht te vestigen op de vijf centen-actie van de Stichting Leeuwarder Gemeenschap, die nu al ver scheidene jaren loopt en veler steun geniet, zo van de bioscopen, Kunst aan Allen en vele organisaties. De stuiver, die boven de toegangsprijs wordt gehe ven, komt ten goede aan het werk van de Stichting, die zich zoals men weet ten doel stelt op velerlei manie- van Ook de Stichting Leeuwarder Gemeen schap heeft uiteraard de voorbereiding van de V.V.V.-feestweek niet onberoerd gelaten. Waar mogelijk en waar dienstig werd bijstand verleend bij het vele voor bereidende werk en enige uit de Stich ting voortgekomen suggesties bleken levensvatbaarheid te hebben. Als eerste mag genoemd worden de actie met oud- nieuwe koekjes van „Het Baken", de „van ouds bekende Tjottertjes", die ten ren met initiatieven en steunverlening te werken aan de bevordering van de ge meenschapszin in onze stad. Bij aanvraag van entreebewijzen bij de afdeling Belastingen van de gemeente secretarie kan men deze stuiver „bij bestellen". Op de kaartjes wordt dan een extra stempel aangebracht, men be taalt de vijf centen vooruit en krijgt later, bij de inlevering van overgebleven kaartjes, met de belasting ook de te veel betaalde stuivers terug. bate van deze instelling door de banket bakkers werden vervaardigd en in de handel gebracht. Verder bleek het idee de oude Patijntjes het vroegere straat- muziekcorpsje tot nieuw leven te wekken goed aan te slaan. De eer van de uitwerking van dit initiatief komt voor het allergrootste deel toe aan de heer J. M. Brugman. De Stichting Leeu warder Gemeenschap maakte verder, door financiële en organisatorische hulp, de organisatie van de jongens-fietstocht „Tour de Fleur" mede mogelijk. Is Uw buurman al abonné op Spreekt eens met hem over dit blad

Leeuwarder Gemeenschap | 1957 | | pagina 2