Leeuwarder Kaascentrale De avonturen van Maridolletje en Poeskat WOLVAKMAN Fa. FOKKEMA en ROMKES Kaas koopt U beter en goedkoper Speciaalzaak van het noorden Maridolletje sprong steeds maar in de rondte van plezier dat zij geen jurkje meer aan had. Zij schudde haar vlechtjes heen en weer en de waterdruppels spatten naar alle kanten. „Mijn haar is nog zo nat, Poeskat, ik zal het losmaken, dan droogt het gauwer." Zij ging op een steen bij het meertje zitten en maakte haar vlechtjes los. De zon moest nu maar die haartjes drogen. Poeskat zat op een andere steen en keek naar haar. „Zeg, je moest maar korte haren maken, die lange haren staan niet bij je broekje dat hoort meer bij een jurk", zei ze. „Korte haren maken? Hoe kan ik dat?" zei Maridolletje ver baasd. „Ik heb toch geen schaar bij mij!" Dan gaan we naar de kapper", zei Poeskat met een heel beslist stemmetje. „Kappers hebben scharen en zij knippen haren af. Ik heb schilder Verfkwast dikwijls horen zeggen: nu ga ik naar de kapper, want mijn haar en mijn baard worden te lang. En als hij dan thuis kwam, dan had hij veel korter haar en dan was zijn baard ook korter." „Maar hier is toch geen kapper?" zei Maridolletje weer. „Dan gaan we er een zoeken", antwoordde Poeskat en meteen trok zij haar laarsjes weer aan, die nu ook gedroogd waren in de zon. Het tweetal ging langs het meertje en door een mooi dennen laantje en daarna over een weiland. In de verte zagen zij een kerktoren. Toen zij verder liepen zagen zij ook een heleboel huisjes. „Waar huizen zijn wonen mensen en waar mensen zijn is een kapper", zei Poeskat heel wijs. Zij liepen nog wat verder door en kwamen bij het eerste huis van het dorp. „Wat komt het mij hier bekend voor!" zei Maridolletje. ,,'t Is net alsof ik hier wel eens eerder ben geweest." „Ha, ha, ha, miauw!" lachte Poeskat opeens heel hard. „Natuurlijk komt het je bekend voor! Het is óns dorp. Aan de andere kant woont schilder Verfkwast! En nu weet ik ook wel een kapper te vinden!" Zij liepen een eindje de dorpsstraat door en stonden toen stil bij de kapperswinkel. De deur stond open en er waren juist geen klanten. De kapper was bezig doosjes met zeep uit te pakken. Poeskat en Maridolletje liepen naar binnen. De kapper keek op. Hij was heel verbaasd om een poes in zijn winkel te zien. Er kwamen dikwijls klanten met een hond, maar nog nooit was iemand met een kat bij hem in de winkel geweest. „Wat is er van uw dienst?" zei hij tegen Maridolletje. „Mijnheer, wilt u mijn haar afknippen?" vroeg Maridolletje een beetje verslagen. „Je haar afknippen? Je hebt 't zeker te warm met dit mooie weer? Nu, dat wil ik wel doen. Maar wat is je haar nat! 't Lijkt wel alsof je in het water gelegen hebt! Ga hier maar zitten, dan maak ik je een mooi jongenskopje." Maridolletje ging in de stoel zitten en de kapper knoopte een grote witte doek om haar heen. Naast haar stond een tafeltje op hoge poten en daar ging Poeskat op zitten. „Jij lijkt op de zwarte poes van schilder Verfkwast", zei de kapper terwijl hij aan het knippen was. Poeskat knipte alleen wat met haar ogen en zei niets. De kapper hoefde niet te weten, dat zij met Maridolletje op avontuur was geweest. „Zo jonge dame, je bent klaar", zei de kapper en Maridolletje mocht in de spiegel kijken. Wat was dat gek, dat korte haar. Maar wel een lekker gevoel. „Ik krijg later het geld wel eens" en de kapper deed de doek weg en Maridolletje kon van de grote stoel opstaan. „Dank u wel, mijnheer", zei Maridolletje en met Poeskat wan delde zij de straat weer op. Zij kon wel door de lucht vliegen, zo heerlijk voelde het: 't korte broekje en 't korte haar. „Miauw!" zei Poeskat tevreden. „Ik vind dat je er mooi uitziet." MAJA VAN HEEMSTRA De Coöp. Wolfederatie levert alleen U)0 °/o wollen bieigarens en dekens Direct van fabriek naar verbruiker Dus veel voordeliger De inhoud staat op elk knot vermeld U weet dus wat U koopt bij de LEEUWARDEN Nieuwestad 18 TELEFOON 7101 in de Kleine Kerkstraat 39 - Tel. 8403-6849-21697 Leeuwarden

Leeuwarder Gemeenschap | 1957 | | pagina 17