LUISTE VIERKANTE METEK STMDIilMTE DM Onze jeugd-ienioonsielling in de Beurs 3 De plannen voor de jeugdtentoonstel ling van de Stichting Leeuwarder Ge meenschap wekken herinneringen aan de „Stokpaardjes" van weleer, al zal deze nieuwe expositie veel meer om vatten dan het knutsel- en model bouwwerk. Hier is nog eens een plaatje van zo'n knutselaarstentoon stelling in de Beurs. Toen het bestuur van de Stichting Leeu warder Gemeenschap enige maanden geleden besloot een jeugdtentoonstelling te houden in het begin van januari, was het zich er terdege van bewust daarmee een sprong in het duister" te wagen. Niemand kon immers voorspellen hoe groot de animo om mee te doen zou zijn, wel kon met zekerheid worden ver wacht, dat het inrichten van een ver antwoorde stand voor velen een zware taak zou worden, speciaal voor de jeugd organisaties, die vaak met een gering aantal leden en met beperkte kasmidde len het hooid boven water moeten hou den. Dat desondanks in korte tijd de beschikbare standruimte tot en met de laatste vierkante meter kon worden uit gegeven, bewijst in de eerste plaats, dat het idee van deze expositie gezond is geweest en in de tweede plaats, dat vele jeugdorganisaties met durl en enthou siasme reageren, wanneer ze voor een krachtproef worden gesteld. Van deze verenigingen hebben verschillende bo vendien niet vergeeis een beroep gedaan op verwante organisaties van ouderen en op particulieren, die op enigerlei wijze hulp kunnen bieden. De tentoonstelling „Jeugd", die cp 2, 3 en 4 januari in de benedenzaal van de Beurs wordt gehouden, is dus vol; het feit op zichzelf stemt tot voldoening, al heeft het de consequentie, dat laatko mers, die we graag hadden laten mee doen, niet meer aan standruimte kunnen worden geholpen. Wij, van onze kant, hebben echter alles gedaan om de belang hebbenden tijdig in te lichten en dit geldt wel speciaal voor de jeugd- en jongerenorganisaties. In het april-mei- nummer van dit blad (dat huis-aan-huis werd verspreid) publiceerden wij een lijst van ons bekende jeugdverenigingen, met het verzoek veranderingen en aan vullingen door te geven. Mededelingen in deze zin werden in de lijst verwerkt en naar al deze adressen werden circu laires en inschrijfformulieren voor de tentoonstelling verzonden. Als uiterste datum voor aanmelding werd 1 november gesteld; het was meer geluk dan wijs heid. dat we op deze datum vrijwel alle standruimte kwijt waren. Naast jeugd organisaties kregen ook verschillende verenigingen en instellingen die zich met de jeugd bezighouden een plaats, terwijl voorts standruimte werd verhuurd aan enige particuliere firma's. Het beeld van de expositie in de Beurs zal zeer gevarieerd worden. Laten we de lijst van standhouders maar eens ver melden om u daarvan een indruk te geven. We beginnen dan met de grote stand van het Sportcentrum, waarin het totaal van sport-activiteiten zal worden weergegeven. Verder de Padvinderij (neutraal en r.k.), de Jeugd-Leeszaal, de Stins, de Stichting Vorming Schooljeugd, in samenwerking met „De Zonnebloem de Leeuwarder Volksdansvereniging, de vereniging van radio-amateurs „Veron" (twee draadloos met elkaar verbonden stands), de Leeuwarder Muziekschool, de Gereformeerde Jeugdclubs (scheeps- en vliegtuigmodelbouw), de vliegtuigmodel- bouwersclub „Aeria", de amateur-foto grafenvereniging, de Nederlandse Jeugd bond voor Natuurstudie, de Vrije Jeugd beweging, de A.J.C., de Vrijzinnig Chris telijke Jeugdcentrale, de vakbondsjeugd „Jonge Strijd", „Nieuwe Koers" en de Friese Asthmavereniging. Voorts de fir ma's Plantinga (fotografie), Engelmoer (gereedschap), Vroom en Dreesmann (handenarbeid, tekenen, boetseren) en Hermans (modelbouw). De inrichting van de zaal wordt gecompleteerd met een demonstratieruimte voor sport, muziek en volksdans en een bioscoopzaaltje. Op zeer vele plaatsen in Leeuwarden is men thans druk aan het werk met de voorbereiding van de tentoonstelling. Wat het zal worden? Dat ziet u straks op 2, 3 en 4 januari in de beneden zaal van de Beurs!

Leeuwarder Gemeenschap | 1957 | | pagina 3