DE HELPENDE HAND Ingezonden Bij wie kunt U terecht? 5 Ziehier de heer J. Lehimkuhl, na volbrachte arbeid in de benedenzaal van de Beurs, waar hij zijn onmisbare leiding en hulp had gegeven bij de opbouw van onze Jeugdmanifestatie. De heer Lemhkuhl is etaleur bij Vroom en Dreesmann, maar buiten zijn werkzaamheden in de „kasten" verleent hij dik wijls assistentie bij de opbouw van tentoonstellingen en bij het aanbrengen van allerlei versieringen, wanneer bijzondere ge beurtenissen voorzieningen op het terrein van decoratie en zaalaankleding nodig maken. Hij doet dit meestal niet alleen; wanneer we de heer Lehmkulhl bij deze gelegenheid op de voorgrond plaatsen, dan is dit, omdat hij bij de opbouw van onze tentoonstelling wel de hoofdrol heeft gespeeld. In feite doet hij dit half als privé-persoon en voor de andere helft (we maken deze verdeling gemakshalve en niet op grond van een berekening) als vertegenwoordiger van zijn bedrijf, dat zijn mensen op een wel bijzonder brede basis van hulpvaardigheid bij dergelijke gelegenheden de helpende hand laat bieden. En zo komen we van de heer Lemhkuhl persoonlijk terecht bij de hele etalageafdeling van V. en D., onder leiding van de heer J. C. Vermeulen, die gesteund door zijn directie deze medewerking mogelijk maakt. Daaraan mag wel eens een openbaar woord van waardering woorden gewijd, want de assistentie van deze heren is aller minst symbolisch. Laten ze zioh, om het populair te zeggen „voor andermans karretje" spannen, dan wordt het hele werk meteen hun werk, waarvoor ze, zonder nadere afspraak, met een de hele verantwordelijkheid aanvaarden. En dat is voor de geholpen partij een wel zeer gelukkige omstandigheid, ge geven het feit, dat deze heren precies weten wat er moet ge beuren en over twee rechterhanden beschikken om dit te doen. En dan is, na afloop van het werk, een koele dronk wel ver diend. „Prosit", mijnheer Lemhkuhl!" vervolg van pagina 3) Speeltuinverenigingen. A. P. J. Schreu- der, Mesdagstraat 6, tel. 8233. Veron (radio-amateurs). C. Julius, Vin cent van Goghstraat 78, tel. 8138. A.J.C. G. Noordhoff, Barent Fockes- straat 10. Leeuwarder V olksdansvereniging. Mevr. A. M. Scholtev. d. Hoeven, Van de Veldestraat 13, tel. 21216. Leeuwarder Muziekschool. Nieuwebu- ren 128, tel. 6062 (drs. W. C. M. Klop penburg, dir.). Vrijzinnig Christelijke Jeugdcentrale. Mej. A. Suwijn, Papaverstraat 34, tel. 21568. Nederlandse Jeugdbond voor Natuur studie. J. D. Boon, Pieter Lastman- straat 11. Vrije Jeugdbeweging. Mej. W. Hoe- ber, Jan Lievensstraat 74. Vereniging van aquariumhouders „Wa- terweelde". J. Aichmann, Groot Scha- verndk 19 B. Friese Asthmavereniging. Mej. R. Boonstra, Verlengde Schrans 119 b, tel. 21416. „Jonge Strijd" Vakbondsjeugd NVV). Kalverstraat 19. Frisa Esperantista Rondo. Y. P. King- ma, Koekoekstraat 8, tel. 5460. „Nieuwe Koers" (jongeren P.v.d.A.). H. van der Bijl, Bilderdijikstraat 3. Jeugdleeszaal. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Tweebaksmarkt 64, tel. 6338 (mej. G. Haanstra, dir.). Nederlands Padvinders Verbond. J. Westra, Vierde Vegelindwarsstraat 5. Nederlands Padvinders Gilde. Mevr. Van der KamReijnen, Wirdumerdijk 26, tel. 4626. R.K. Gidsenbeweging. Mej. T. Sohweig- mann, Wirdumerdijk 24, tel. 3428. Sportcentrum Leeuwarden. W. H. Sloot, Dahliastraat 44, tel. 8289. In uw verhaal over de Weaze is een kleine fout geslopen, die aan het arti kel zelf geen afbreuk doet, doch het geheel toch niet helemaal aanvaard baar maakt. Het betreft het huis op de hoek van de Ayttasteeg, dat bewoond is geweest door de heer Visser. Na de heer Visser heeft hier niet gewoond de weduwe Bergsma maar de weduwe Bergman. Met haar zoon Willem Bergman zette ze de zaak van de heer Visser voort. Er werd gewoon en luxe Fries aardewerk verkocht, hoofdzake lijk het zogenaamde Workumer aarde werk. Hieraan werd nog toegevoegd de verkoop van oude Friese wandte- gels. De heer Bergman is jarenlang secretaris geweest van de afdeling Leeuwarden van de Friese Bond van Marktkooplieden en Straatventers. Hij overleed in de oorlog, naar ik meen in 1943. De weduwe Bergman was ook een goede bekende in het po litiebureau, waar zij jarenlang het eten en het drinken voor de arrestan ten bezorgde. J. SOLDAAT Hollanderhof 18

Leeuwarder Gemeenschap | 1958 | | pagina 5